Bez noteiktām pārmaiņām mēs nevarēsim saņemt dievišķo redzējumu

Miers jums, dārgie draugi!Mēs šodien turpināsim aplūkot ticības mācības Ābrama dzīvē. Vakar mēs redzējām, ka ticība ir sadarbība ar Dievu. Bez ticības, lai ko mums arī Dievs neapsolītu, nekas neīstenosies. 1. Mozus grāmatas 12. nodaļā mēs lasījām par Dieva derību ar Ābramu. Mēs arī runājām par to, ka Ābrama dzīvē pienāca laiks, kad viņš sāka šaubīties par to, vai Dievs varēs piepildīt apsolīto, jo Ābramam nebija bērnu. Dievs viņu pārliecināja, un Ābrams noticēja. Šodien es vēlētos, lai mēs apskatām vēl vienu ļoti svarīgu ticības principu.
„Un Viņš tam lika iziet ārā un sacīja: “Skaties uz debesīm un skaiti zvaigznes; vai tu spēj tās izskaitīt? Tikpat daudz būs tev pēcnācēju,” Viņš tam sacīja.  Un Ābrāms uzticējās Tam Kungam, un Dievs to viņam pieskaitīja par taisnību. “ (1. Mozus, 15:5-6).
Lai izklīdinātu jebkādas bailes un šaubas, Dievs dāvāja Ābramam redzējumu par viņa pēcnācējiem. Ļoti svarīgi mums saprast, ka ticība ir saistīta ar redzējumu. 2. vēstulē korintiešiem (5:7) ir teikts:
 „Jo mēs dzīvojam ticībā, ne skatīšanā. “
Ticība un redzējums vienmēr ir cieši saistīti viens ar otru. To, ko mēs redzam, mēs arī saņemsim. Tāpēc Dievs palīdzēja Ābramam ar to, ka dāvāja viņam redzējumu. Tavas ticības lielums būs līdzvērtīgs tava redzējumam lielumam. Bez redzējuma nav ticības. Kā redzējums, tā arī ticība ir spēja redzēt to, ko redz Dievs, un tiekties uz to. Tu sāc ieguldīt zināmus pūliņus, lai īstenotu to, ko tu sākumā esi redzējis. Lai Dievs varētu dāvāt redzējumu, Ābramam pašam šajā procesā bija jāmainās. Mums ir ļoti svarīgi saprast, ka bez noteiktām pārmaiņām mēs nevarēsim saņemt dievišķo redzējumu, kā tas notika ar Ābramu. Ko Ābrams tādu izdarīja, lai saņemtu redzējumu no Dieva? Ir taču svarīgi saprast, kas mums ir jādara, lai mēs spētu saņemt redzējumu no Dieva. Pirmais, ko Dievs izdarīja ar Ābramu, – Viņš izveda viņu no telts jeb no viņa komforta zonas. Kamēr mēs atrodamies komforta zonā, kur mums ir ērti, kur no mums netiek prasīta īpaša piepūle, kur viss notiek pēc ierastā scenārija, tikmēr mēs arī nebūsim spējīgi ieraudzīt to, ko Dievs vēlas mums parādīt. Tāpēc ļoti bieži Dievs mudina mūs iziet no komforta zonas, no sava pierastā, ērtā dzīvesveida un pieliekam pūliņus, lai paplašinātu savas zināšanas par Dieva gribu mūsu dzīvei. Šī iemesla dēļ mums, iespējams, nāksies šķirties no kādiem cilvēkiem mūsu dzīvē vai ierobežot sadraudzību ar viņiem. Ja izlasīsim 1. Mozus, 13:14-17, mēs redzēsim, ka Ābramam vajadzēja šķirties no Lata, lai viņš būtu spējīgs ieraudzīt to zemi, kuru Dievs viņam bija apsolījis.
„Un Tas Kungs teica Ābrāmam pēc tam, kad Lats no viņa bija šķīries: “Pacel savas acis un raugies no tās vietas, kur tu atrodies, uz ziemeļiem un dienvidiem, uz austrumiem un rietumiem, jo visas tās zemes, ko Es tev rādu, Es uz mūžīgiem laikiem došu tev un taviem pēcnācējiem. Un Es darīšu tavus pēcnācējus itin kā zemes pīšļus; ja kāds var saskaitīt zemes pīšļus, tas arī tavus pēcnācējus varēs saskaitīt.  Celies, pārstaigā zemi tās garumā un platumā, jo tev Es gribu to dot.” “
Šeit mēs redzam, ka Ābrahāms šķīrās no Lata. Un tieši pēc tam Dievs teica Ābrahāmam: “ Pacel savas acis un raugies no tās vietas.” Kamēr Ābrahāms bija kopā ar Latu, viņš nebija spējīgs redzēt to, ko Dievs viņam bija sagatavojis. Dārgais draugs! Dievs vēlas tev šodien teikt, ka tavam redzējumam ir jābūt skaidram un noteiktam, tāpēc ka tas ir tavas ticības sastāvdaļa. Tomēr, lai tas notiktu, tev ir jāiziet no komforta zonas un jāšķiras no tiem cilvēkiem, kuriem nav ne redzējuma, ne vēlēšanās iet dzīvē uz priekšu. Ir pienācis laiks izanalizēt savu dzīvi un ieraudzīt, kas traucē tev ieraudzīt to, ko Dievs vēlas parādīt. Un tiklīdz tu to ieraudzīsi, tev nāksies veikt zināmas pārmaiņas savā dzīvē. Lai Dievs tevi svētī šajās lietās Jēzus Kristus Vārdā!Ar Dievu! Mācītājs Rufuss Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.