Dārgā dāvana no Dieva

[dropcap]S[/dropcap]vētdienas dievkalpojumā mācītājs Rufus sludināja par tēmu „Dārgā dāvana no Dieva”. Katram cilvēkam patīk saņemt dāvanas. Daudziem no mums pašiem patīk dāvināt dāvanas citiem. Mēs to darām dzimšanas dienā, vārda dienā, kāzu dienā, Ziemassvētkos, Jaunajā gadā un citos īpašos svētkos. Dāvanas var atšķirties pēc to izmēra, nozīmes, cenas un to pielietošanas. Par dāvanām var būt ziedi, naudas summa, drēbes, parfimērija, zelta vai sudraba rotaslietas, vai vienkārši kaut kas simbolisks. Dāvanas ir mūsu mīlestības, cieņas un rūpju izpausme, kā arī pazīme mūsu uzmanībai vienam pret otru.Bet, lai cik labas arī nebūtu tās dāvanas, kuras mēs saņemam no citiem vai paši dāvinām citiem, – tās nekad nevar līdzināties dāvanām vai veltēm no Dieva – ne savas vērtības dēļ, ne sava svarīguma un nozīmīguma dēļ. Nav labāka devēja par Dievu, un nav labāku dāvanu par tām, kuras saņemam savā dzīvē no Viņa. Bībelē ir teikts: 
„Katrs labs devums un katra pilnīga dāvana nāk no augšienes, no gaismas Tēva, pie kura nav ne pārmaiņas, ne pārgrozības ēnas.” (Jēkaba 1:17) 
Mēs redzam, ka dāvanas no Dieva – tās ir labas un pilnīgas dāvanas. Salīdzinot mūsu rūpes par  tiem, kurus mīlam, ar Dieva neaptveramo mīlestību, Bībele saka: 
„Tā arī Es jums saku: lūdziet, tad jums taps dots, meklējiet, tad jūs atradīsit, klauvējiet, tad jums taps atvērts. Jo ikkatrs, kas lūdz, dabū, kas meklē, atrod, un, kas klauvē, tam atvērs. Kur būtu kāds tēvs jūsu starpā, kas dotu savam dēlam čūsku, kad tas lūdz tam zivi? Jeb skarpiju, kad tas lūdz olu? Ja nu jūs, ļauni būdami, zināt dot saviem bērniem labas dāvanas, cik daudz vairāk jūsu Tēvs no debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz?” (Lūkas 11:9-13)
 Šajā Rakstu vietā Dieva dāvanas tiek salīdzinātas ar tādu dzīves nepieciešamību kā ēdiens. Maize, zivs un olas – tas ir ēdiens, tas ir nepieciešams iztikai un cilvēka dzīvības turpināšanai. Tieši tāpat kā ēdiens ir nepieciešams cilvēka dzīvībai, tāpat mums nepieciešama ir arī katra dāvana vai velte, kas nāk no Dieva.Dievs ir dzīvības devējs! Gaiss, kuru mēs elpojam, ir dāvana no Dieva. Ūdens, kuru dzeram, – tā arī mums ir dāvana no Viņa. Mums jāzina, ka Dieva dāvanu noniecināšana nes sev līdzi nopietnas, graujošas sekas.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.