Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai – 2.daļa

Dievs saka, lai ejam un iekarojam savu zemi. Bet to var izdarīt tikai kopā ar Dievu, tikai ar Viņa spēku. Pirms Savas aiziešanas Jēzus teica:
“Tad daži no Viņa mācekļiem runāja savā starpā: “Ko Viņš grib teikt ar šiem vārdiem: mazu brīdi, un jūs Manis vairs neredzēsit, un atkal mazu brīdi, un jūs Mani redzēsit, un: Es aizeju pie Tēva?” (Jāņa 16:7)
Pēc tam, kad Jēzus devās pie Tēva, uz zemi atnāca Svētais Gars, kurš ir mūsu spēka, gaismas un iedvesmas avots. Šis avots neatrodas tevī, lai tu sēdētu un baudītu šo avotu, bet gan tāpēc, lai tu ikvienā vietā kļūtu par dzīvā Dieva liecinieku. Mēs kalpojam dzīvajam Dievam. Jēzus ir dzīvais Dievs, un tieši tas atšķir kristiešus no visām pārējām pasaules reliģijām. Palīdzēt var tikai dzīvais, nevis mirušais. Ar Savu augšāmcelšanos Jēzus pierādīja, ka visa vara pieder Viņam. Jēzus ir dzīvs, un Viņš joprojām runā, virza un vada mūs visā patiesībā. Jēzus šodien nav ar mums fiziski, bet Viņš sūtīja Svēto Garu, lai mēs kļūtu par Viņa lieciniekiem uz zemes. Svētais Gars dzīvo mūsos, un mums ir jāsadarbojas ar Viņu. Mūsu problēma bieži vien ir tā, ka mēs nemākam sadarboties ar Svēto Garu. Bet ir svarīgi saprast, ka neviens no Dieva instrumentiem nedarbosies bez Svētā Gara. Un tāpēc katram no mums ir tik svarīgi attīstīt sadraudzību ar Svēto Garu, – lai mēs kļūtu jūtīgāki uz to, ko Viņš mums saka. Bībelē ir teikts:
“Paļaujies uz To Kungu no visas sirds un nepaļaujies uz sava prāta gudrību, bet domā uz To Kungu visos savos ceļos, tad Viņš darīs līdzenas tavas tekas.” (Salamana pamācības 3:5-6)
Dievs vēlas mūs vadīt un virzīt ik dienu. Bet, lai tas notiktu, mums jāpiekrīt un jāpieņem tas fakts, ka paši par sevi mēs nezinām, kur mums jāiet. Dievs nevar vadīt cilvēku, kurš pats visu zina. Ja gribam, lai Dievs mūs vada un māca, tad nedrīkstam būt gudrinieki paši savās acīs, – mums jāļauj Dievam darīt to, ko Viņš grib darīt. Tas nebūt nenozīmē, ka Dievs pretojas tam, lai mēs mācītos un iegūtu zināšanas. Mums pastāvīgi ir jāmācās un jāpilnveidojas savā profesijā, sava aicinājuma sfērā. Bet mums ir jāsaprot, ka, neatkarīgi no tā, ko mēs zinām, Dievam vienmēr ir kas tāds, ko mēs vēl nezinām un ko Viņš grib mums iemācīt. Lai ko tu darītu, lai pie kāda projekta strādātu, – itin visā prasi padomu Dievam. Svētais Gars atklās tev Dieva noslēpumus, par kuriem tu neizlasīsi nevienā grāmatā. Tāpēc tev ir jābūt mācītam un spējīgam sadzirdēt Viņu. Mums itin visā ir jāpaļaujas uz Svēto Garu un ne uz savām zināšanām un spēku. Ja tas, ko daru es un dara draudze, atrodas tikai dabiskajā līmenī, tad ar ko es atšķiros no neticīgajiem cilvēkiem, tad ar ko draudze atšķiras no jebkuras citas organizācijas? Jēzus teica, ka Viņš cels Draudzi un elles vārti to nespēs uzvarēt. Un tas nenotiks cilvēciskajā spēkā, bet gan Dieva spēkā. Garīgos ļaunuma spēkus var uzvarēt tikai Dieva spēks un ne cilvēciskais spēks. Tieši tāpēc Dievs tev saka: “Paļaujies uz To Kungu no visas sirds un nepaļaujies uz sava prāta gudrību.” Tu pieslēdzies Svētajam Garam un Viņa spēkam tad, kad paļaujies uz Viņu. Dievs tev saka: “Domā uz To Kungu visos savos ceļos, tad Viņš darīs līdzenas tavas tekas.” Dievs grib, lai tu iepazīsti Viņa domas, Viņa vēlēšanos, Viņa gudrību, un tad Viņš apsola, ka VADĪS tavus ceļus. Dievs mūs vada tad, kad mēs iepazīstam Viņu. Svētais Gars atnāca, lai mūs mācītu, pamācītu, labotu, mierinātu, apbruņotu kalpošanai. Un viens no veidiem, kā Svētais Gars to dara, – caur SVĒTĀ GARA DĀVANĀM. Svētā Gara dāvanas – tā nav rotaļlieta, tas ir nepieciešamais apbruņojums (aprīkojums), ko Dievs dod kalpošanai. Svētā Gara dāvanas – tās nav domātas atsevišķiem cilvēkiem, bet katram, kurš tic Jēzum, kurš grib kalpot Dievam. Mums nepietiek vien zināt par Svētā Gara dāvanām, svarīgi ir virzīties tajās. Ir svarīgi saprast, ka, lai mēs varētu ieiet savā zemē, vajag itin visā paļauties uz Viņu un virzīties Svētā Gara dāvanās. Bībelē ir teikts:
“Dzenieties pēc mīlestības, tiecieties pēc garīgajām dāvanām …” (1.Korintiešiem 14:1)

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.