Dievs dod katram pēc viņa spējām

 Cik labs un brīnišķīgs ir mūsu Kungs Jēzus Kristus! Viņa varenība un skaistums ieskauj mūs katru dienu. Un šī diena nav izņēmums! Dieva žēlastība ir jauna šorīt katram no mums!Kā mēs reaģējam uz Tā Kunga ikdienas mums parādīto žēlastību un labestību? Dievs gaida no mums, ka būsim aizņemti ar Viņa darbiem, ka attīstīsim un izmantosim savus talantus Dieva Valstības celtniecībā.Dievs nevienu no mums nav apdalījis, bet katram dāvājis kādus talantu.
“…un vienam viņš deva piecus talentus, otram divus un trešam vienu, katram pēc viņa spējām, un pats tūdaļ aizceļoja. …”(Мt.25:15).
Angļu tulkojumā šis pants ir iztulkots sekojoši (tāpat kā latviešu Bībelē, krievu Bībelē ir „katram pēc viņa spēka”): „Kungs deva katram pēc viņa spējām…”Spējas nozīmē-spēks rīkoties, spēks sasniegt. Katram no mums ir savs spēks un spējas. Spējas nosaka to, ko Dievs var tev uzticēt vai dot. Kāpēc Dievs iedeva vienam piecus talantus, bet otram vienu? Cilvēks kuram tika doti pieci talanti, attīstīja savas spējas līdz piecu talantu līmenim. Cilvēks, kuram tika dots viens talants, attīstīja savas spējas tikai līdz viena talanta līmenim, tāpēc viņam nevarēja uzticēt neko vairāk.Varbūt tu jautā, kāpēc Dievs nevar dot tev vairāk, par to kas tev ir šodien? Viņš nevar tev dot vairāk, tāpēc ka ar vairāk tu netiksi galā. Dievs zina mūsu spējas, un tādā veidā, Dievs mums parāda Savu mīlestību. Tieši Dieva mīlestība dāvā mums pēc mūsu spējām-ne vairāk un ne mazāk. Viss, kas tev ir šobrīd, atbilst tam līmenim, ar kuru tu vari tikt galā un tas atbilst tavām spējām. Ja tu vēlies vairāk-naudu, ietekmi, augļus, utt.- tad tev nepieciešams palielināt savas spējas, jo Dievs nedos tev vairāk par tavām spējām. Mums nav problēmu ar vēlmēm un fantāzijām, mēs visi tik daudz gribam, bet aiz katras svētības stāv atbildība. Neprasi Dievam svētību, ja tu neesi gatavs par šo svētību uzņemties atbildību, jo pretējā gadījumā tas tevi iznīcinās un tu pazaudēsi ne tikai šo svētību, bet arī vēl vairāk.Dievs dod katram pēc viņa spējām. Mēs visi gribam vairāk. Mēs vēlamies, lai mūsu draudzē būtu vairāk cilvēku, bet Dievs dos mums tikai pēc mūsu spējām, dos mums to ar ko mēs tiekam galā. Cik tu esi atbildīgs, tik Dievs tev arī varēs uzticēt. Piemēram, tev dzīvē ir atnācis smags pārbaudījums, un tu domā: „Kāpēc un par ko man tas viss?” Bet Dievs zin, ka tu ar to vari tikt galā. Mēs bieži vien nezinam savas spējas, bet Dievs zina visu. Dievs zina to nastu, kuru tu esi spējīgs nest. Tu vari domāt un teikt par sevi: „Nē, es to nespēšu panest! Es neesmu spējīgs!”Līdz tam laikam, kamēr tu neiziesi cauri šiem pārbaudījumiem, tu nespēsi pat iedomāties uz ko tu esi spējīgs.Dievs neļaus mūsu dzīvē atnākt vairāk, kā mēs varam panest.Dievs ir mīlošs Tēvs! Viņa vēlēšanās ir, lai tu īstenotos šajā dzīvē!Turpināsim rīt!Bagātīgas jums svētības šajā dienā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Gaidiet vislabāko no Dieva, noskaņojiet sevi uz Dieva pārdabisko iejaukšanos, bet neaizmirstiet darīt savu daļu

    Ejiet pēc paša labākā, kas ir no Dieva. Dažreiz mēs palēninām savu izrāvienu, tāpēc, ka izvēlamies eksistēšanu atmodas vietā. Jēzus nāca, lai mums būtu dzīvība un dzīvības pārpilnība, nevis, lai mums būtu daži nelieli svētību pilieni. No jauna pievērsīsimies stāstam Apustuļu darbos par vīru, kas bija tizls no mātes miesām.
  • Jēzus pastāvīgi un it visā meklēja Dieva gribu

    Bībelē mēs lasām, ka Jēzus auga un tapa stiprs garā, pieaugot gudrībā un augumā. Jēzus pastāvīgi un it visā meklēja Dieva gribu, – lai varētu kļūt mums par piemēru attiecībā uz to, kā mums vajag meklēt Dieva griba.Jēzus nevarētu kļūt mums par piemēru, un mēs nebūtu spējīgi sekot Viņa pēdās, ja Viņš izzinātu Dieva gribu ar Savu Dievišķo īpašību palīdzību.Mēs lasām par to, ka Jēzus, tai laikā, kad citi pēc gadskārtējiem Pashā svētkiem jau devās mājup, palika Templī Jeruzālemē (skat. Lūkas 2:41-51).Ar ko tad Jēzus šai laikā Templī nodarbojās? Kālab Viņš palika Templī? Jēzus palika templī tāpēc, lai paklausītos tā laika mācītājus un uzdotu viņiem jautājumus. Tas bija viens no Jēzus noslēpumiem! Tajā bija Viņa gudrība un sapratne. Jēzus mācījās un studēja Rakstus! Jēzus gāja uz Templi un uzdeva jautājumus! Viņš lūdza un tuvojās Dievam Tēvam!
  • Mūsu redzējums nosaka to, par ko kļūstam

    Dievs vēlas, lai tu atbildi uz jautājumu: Ko tu redzi?Kā tu redzi savu dzīvi? Kādu jau šodien tu redzi savas nākotnes ainu? Kādu tu redzi savu nākotni pēc 2 gadiem, 5 gadiem, 7 gadiem? Kādu tu nākotnē redzi savu ģimeni? Kā nākotnē izskatīsies tava kalpošana?
  • Ciešanas kā disciplīnas mērs

    Viens no iemesliem kāpēc Dievs pieļauj ciešanas Savu bērnu dzīvēs ir, lai pievērstu mūsu uzmanību Sev, lai mainītu un disciplinētu mūs. Mēs zinām, ka Dievs būtībā maina mūs pēc Sava vārda . „ Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā, lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam. ”(2.Timot.3;16-17).
  • Atbildība – atslēga uz veiksmi!

    Kāpēc ir tik svarīgi būt par atbildīgu personību?Viens no galvenajiem iemesliem ir tajā, ka tavas varas un autoritātes līmenis, tiešā veidā ir saistīts ar to, cik atbildīgs tu esi. Pat, ja tev ir iespaidīga autoritāte cilvēku acīs, bet pie visa tā, tu attiecies pret dzīvi bezatbildīgi, tad visdrīzāk, ka tu šo autoritāti ļoti drīz zaudēsi. Un, tas būs taisnīgi jebkurā situācijā: vai tas skar draudzi, ģimeni, uzņēmumu, vai atsevišķu indivīdu.
  • Satver mūžīgo dzīvību!

    „Bet tu, Dieva cilvēks, bēdz no šīm lietām: dzenies pēc taisnības, dievbijības, ticības, mīlestības, pacietības, lēnprātības, cīnies labo ticības cīņu, satver mūžīgo dzīvību, uz ko tu esi aicināts, pats apliecinādams labo liecību daudzu liecinieku priekšā.(1.Timotejam 6:11-12).Šajā Rakstu vietā Pāvils saka, ka mūsu kristīgā dzīve sastāv no trīs lietām. Saskaņā ar šo Rakstu vietu, mums ir nepieciešams:bēgt no grēka;pieaugt vai dzīties pēc taisnības;cīnīties vai līdzdarboties labajā ticības cīņā.