Dievs dod katram pēc viņa spējām

 Cik labs un brīnišķīgs ir mūsu Kungs Jēzus Kristus! Viņa varenība un skaistums ieskauj mūs katru dienu. Un šī diena nav izņēmums! Dieva žēlastība ir jauna šorīt katram no mums!Kā mēs reaģējam uz Tā Kunga ikdienas mums parādīto žēlastību un labestību? Dievs gaida no mums, ka būsim aizņemti ar Viņa darbiem, ka attīstīsim un izmantosim savus talantus Dieva Valstības celtniecībā.Dievs nevienu no mums nav apdalījis, bet katram dāvājis kādus talantu.
“…un vienam viņš deva piecus talentus, otram divus un trešam vienu, katram pēc viņa spējām, un pats tūdaļ aizceļoja. …”(Мt.25:15).
Angļu tulkojumā šis pants ir iztulkots sekojoši (tāpat kā latviešu Bībelē, krievu Bībelē ir „katram pēc viņa spēka”): „Kungs deva katram pēc viņa spējām…”Spējas nozīmē-spēks rīkoties, spēks sasniegt. Katram no mums ir savs spēks un spējas. Spējas nosaka to, ko Dievs var tev uzticēt vai dot. Kāpēc Dievs iedeva vienam piecus talantus, bet otram vienu? Cilvēks kuram tika doti pieci talanti, attīstīja savas spējas līdz piecu talantu līmenim. Cilvēks, kuram tika dots viens talants, attīstīja savas spējas tikai līdz viena talanta līmenim, tāpēc viņam nevarēja uzticēt neko vairāk.Varbūt tu jautā, kāpēc Dievs nevar dot tev vairāk, par to kas tev ir šodien? Viņš nevar tev dot vairāk, tāpēc ka ar vairāk tu netiksi galā. Dievs zina mūsu spējas, un tādā veidā, Dievs mums parāda Savu mīlestību. Tieši Dieva mīlestība dāvā mums pēc mūsu spējām-ne vairāk un ne mazāk. Viss, kas tev ir šobrīd, atbilst tam līmenim, ar kuru tu vari tikt galā un tas atbilst tavām spējām. Ja tu vēlies vairāk-naudu, ietekmi, augļus, utt.- tad tev nepieciešams palielināt savas spējas, jo Dievs nedos tev vairāk par tavām spējām. Mums nav problēmu ar vēlmēm un fantāzijām, mēs visi tik daudz gribam, bet aiz katras svētības stāv atbildība. Neprasi Dievam svētību, ja tu neesi gatavs par šo svētību uzņemties atbildību, jo pretējā gadījumā tas tevi iznīcinās un tu pazaudēsi ne tikai šo svētību, bet arī vēl vairāk.Dievs dod katram pēc viņa spējām. Mēs visi gribam vairāk. Mēs vēlamies, lai mūsu draudzē būtu vairāk cilvēku, bet Dievs dos mums tikai pēc mūsu spējām, dos mums to ar ko mēs tiekam galā. Cik tu esi atbildīgs, tik Dievs tev arī varēs uzticēt. Piemēram, tev dzīvē ir atnācis smags pārbaudījums, un tu domā: „Kāpēc un par ko man tas viss?” Bet Dievs zin, ka tu ar to vari tikt galā. Mēs bieži vien nezinam savas spējas, bet Dievs zina visu. Dievs zina to nastu, kuru tu esi spējīgs nest. Tu vari domāt un teikt par sevi: „Nē, es to nespēšu panest! Es neesmu spējīgs!”Līdz tam laikam, kamēr tu neiziesi cauri šiem pārbaudījumiem, tu nespēsi pat iedomāties uz ko tu esi spējīgs.Dievs neļaus mūsu dzīvē atnākt vairāk, kā mēs varam panest.Dievs ir mīlošs Tēvs! Viņa vēlēšanās ir, lai tu īstenotos šajā dzīvē!Turpināsim rīt!Bagātīgas jums svētības šajā dienā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.