Dievs „visu” dara mūsu pašu labā

Esiet sveicināti, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Viņš mums ir dāvājis! Paldies Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar Viņa dzīvo vārdu!Mēs turpinām runāt par Dieva pārmaiņu filozofiju. Mēs runājām par to, ka Dievs vēlas , lai mēs kļūstam līdzīgi Viņa Dēla, Jēzus Kristus tēlam. Atkarībā no tā, cik lielā mērā mēs ļaujam Dievam mūs mainīt, Kristus raksturs arvien vairāk un vairāk izpaudīsies mūsos. Atkarībā no tā, cik lielā mērā mēs ļaujam Dievam mainīt mūs, Paša Jēzus dzīvība arvien vairāk un vairāk plūdīs caur mums.Jēzus mums ir piemērs un etalons atdarināšanai. Ja vēlies zināt, cik ļoti tev vēl ir jāmainās, tad salīdzini sevi ar Jēzu, un ne ar citiem cilvēkiem.Kad mēs salīdzinām sevi ar citiem cilvēkiem, Dievs saka, ka mēs nerīkojamies prātīgi. 
„Jo mēs neuzdrošināmies sevi pieskaitīt vai pielīdzināt tādiem, kas paši sevi liela; bet tie, sevi pašus ar sevi mērodami un paši sev pielīdzinādami, nedara prātīgi.”(2.Korintiešiem 10:12).
 Iespējams, ka uz citu fona tu izskaties kā varonis, tālab domā, ka tev nav vajadzīgas īpašas pārmaiņas. Taču, problēma ir tajā, ka tu nesalīdzini savi ar pareizajiem cilvēkiem. Sevi vajag salīdzināt ar Jēzu, bet sekot citiem cilvēkiem vajag tikai tādā gadījumā, ja tie paši seko Jēzum.Tieši par to runāja apustulis Pāvils daudzās no savām Vēstulēm. 
„Sekojiet Dievam kā viņa mīļie bērni.”(Efeziešiem 5:1).
 
„Tagad jūs pamācu: sekojiet manai priekšzīmei!”(1.Korintiešiem4:16).
 
„Dzenieties man pakaļ tā, kā es Kristum!”(1.Korintiešiem 11:1).
 
„Brāļi, sekojiet manai priekšzīmei un raugaities uz tiem, kas tā dzīvo, ka mēs jums esam par paraugu.”(Filipiešiem 3:17).
 Dievs jau sākumā nozīmējis un nolēmis darīt mūs līdzīgus Viņa Dēla, Jēzus Kristus tēlam. 
„Un mēs zinām, ka tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu, tāpēc ka tie pēc Viņa mūžīgā nodoma ir aicināti. Jo, kurus Viņš sākumā nozīmējis, tos Viņš nolēmis darīt līdzīgus Sava Dēla tēlam, lai Viņš būtu pirmdzimtais daudzu brāļu starpā.”(Romiešiem 8:28-29).
 Tomēr, Dievs zina, ka mēs paši par sevi negribam mainīties, tālab arī 28 pantā ir teikts, ka Dievs „visu” dara mūsu pašu labā.Ko ietver sevī šis vārds „viss”? Absolūti visu, kas šobrīd notiek tavā dzīvē!Dievs dzenas pēc noteikta mērķa, tālab, lai sasniegtu šo mērķi, Viņš izmanto pat mūsu dzīves apstākļus. Dievs pieļauj mūsu dzīvē noteiktas lietas, situācijas tālab, lai mainītu un pārveidotu mūs un mūsu raksturu, lai mēs kļūtu līdzīgi Jēzum Kristum.Dievs izmanto un pieļauj tavā dzīvē pat tādas lietas, kas no tava viedokļa var sagraut tevi vai arī traucē tev dzīvot. Dievam tā nav problēma, jo Viņš zina, kā visu vērst tev par labu.Šis fragments no Vēstules(Romiešiem8:28-29) runā par to, ka visas lietas nāk par labu tiem, kas mīl Dievu, un kas ir Viņa aicināti.Visus jūsu apstākļus – labus, ne visai labus un pat tos, kuri ir nelabvēlīgi, – Dievs izmanto jūsu pašu labā. Kas tas ir par labumu? Dievs visu izmanto tam, lai mainītu mūsu raksturu un darītu mūs līdzīgus Sava Dēla, Jēzus Kristus tēlam.Kristieša garīgā izaugsme – tās ir izmaiņas, kas notikuša mūsos; tas ir pārmaiņu mērs mūsu raksturā, un tā ir pielīdzināšanās Kristum.Jebkuras patiesas izmaiņas vai pārmaiņas vispirms sākas cilvēka iekšienē, un tikai tad – viņam visapkārt. Visi tie smagie apstākļi vai situācijas, par kurām tu pastāvīgi pārdzīvo un pat žēlojies, nemainīsies līdz brīdim, kamēr tu pats nemainīsi savu attieksmi pret tiem. Visi tie nelabvēlīgie un sadzīves apstākļi, kādos tu atrodies, gaidot, ka tie reiz beigsies vai mainīsies uz labo pusi, mainīsies tādā mērā, kā tu pats mainīsies. Lūk, kālab Dievs pieļauj to visu mūsu dzīvē. Caur šiem grūtajiem apstākļiem un sarežģītajām situācijām Dievs maina mūs un pielīdzina Kristum. 
„Un mēs zinām, ka tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu, tāpēc, ka tie pēc Viņa mūžīgā nodoma ir aicināti.”(Romiešiem 8:28).
 Dieva mierā!Līdz rītam!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.