Dzīve – tas ir pārbaudījums II

Sveicinu jūs dārgie draugi! Žēlastība jums un miers no Dieva Tēva un mūsu Kunga Jēzus Kristus! Vakar mēs runājām par to, ka dzīve ir saistīta ar pārbaudījumiem. Dievs mūs pārbauda vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt , Dievs pieļauj pārbaudījumus, lai svētītu mūs. Bez tam:Dievs pārbauda mūs, lai zinātu, kas atrodas mūsu sirdī. Mēs zinām, ka Dievs zina visu. Tad jums var rasties jautājums: vai Dievs nezina, kas atrodas manā sirdī? Vai tad Bībelē nav rakstīts, ka visas manas domas ir zināmas Dievam? Ja tas ir tā, tad priekš kam Dievam vajag zināt ar ko ir piepildīta mana sirds? Jā, Dievam ir zināms viss un Viņš zina, kas ir tavā sirdī. Bet Dievs vēlas, lai es pats ieraudzītu un uzzinātu, kas atrodas manā sirdī. Kad Dievs vērsās pie Ādama un jautāja viņam, kur Ādams atrodas, vai tiešām Dievs nezināja, kur patiešām atradās Ādams? Nē, Dievs visu zināja. Bet Dievs vēlējās, lai Ādams pats saprastu, kur viņš ir nonācis. Kamēr mēs nesapratīsim un neieraudzīsim, kas atrodas mūsu sirdīs, līdz tam laikam mums nebūs vēlēšanās mainīties. Vēstulēs Romiešiem apustulis Pāvils rakstīja par to, ka viss labais ko viņš grib darīt, viņš nevar darīt, bet viss sliktais ko viņš negrib darīt viņš dara. Daudzi no mums daudzkārtīgi pieņem lēmumu neskaisties (nedusmoties), nekavēt, nedarīt daudzas nepareizas lietas, bet mums nekas no tā neizdodas. Un tad Dievs pieļauj noteiktas situācijas priekš tam, lai tu ieraudzītu ar ko ir piepildīta tava sirds un lai tu varētu vērsties pēc palīdzības pie Dieva. Pašās beigās vēstulēs Romiešiem Pāvils runā par to, ka viņš ir nabaga cilvēks, kuram ir nepieciešams, lai viņu atbrīvotu no grēcīgās dabas. Pāvils bija izmisis. Bet slava Dievam, ka Pāvils ieraudzīja izeju un risinājumu Jēzū. Tikai caur pārbaudījumiem mēs varam ieraudzīt, kas atrodas mūsu sirdī. Bez pārbaudījumiem tu turpināsi domāt, ka esi labs cilvēks, ticības cilvēks, svētais, gandrīz eņģelis, kurš atpirkts un nosēdināts debesīs. Bet Dievs pieļauj pārbaudījumus tavā dzīvē, lai tu varētu visu to pierādīt. Bieži pārbaudījumu laikā ticības vietā mēs ieejam bailēs, mīlestības vietā mūs sāk vadīt atriebības un satraukuma sajūta. Dievs mūs pārbauda, lai uzzinātu, cik liela ir mūsu mīlestība un nodošanās Viņam. 
12 Svētīgs tas vīrs, kas pastāv kārdināšanā, jo, norūdījumu sasniedzis, tas saņems dzīvības vainagu, ko Viņš ir apsolījis tiem, kas Viņu mīl. (Jēkaba1:12)
 Daudzi cilvēki mīl Dievu tikai tad, kad viņiem viss ir labi. Bet tiklīdz rodas kāda, kaut vismazākā problēma viņu dzīvē, viņi pagriež muguru Dievam. Gadās arī tā, ka par pārbaudījumu cilvēkam kļūst Dieva svētības. Dzīve, tavs stāvoklis, tava bagātība vai nabadzība, tava problēma – tas arī ir pārbaudījums. Katra vieta, kur tevi ir ielicis Dievs ir pārbaudījums priekš tevis. Bet, kad tu saproti, ka dzīve – tas ir pārbaudījums, tad tu varēsi iemācīties pareizi attiekties pret dzīvi. Piemēram, Dievs tevi ir svētījis, dāvājot tev daudz bagātības, materiālas svētības, bet nez kāpēc pēc visa tā tu kļuvi pa visam par citu cilvēku. Tas ir pārbaudījums. Pieņemot no Dieva daudz svētību, tu pēkšņi aizmirsi par Dievu, Kurš tevi svētīja, un tev vairs neatliek laika Dievam un Viņa darbiem, tāpēc ka esi kļuvis pārāk aizņemts. Dievs tevi ir svētījis ar ģimeni, un arī tas ir pārbaudījums. Un nez kāpēc tu sāc tik ļoti aizrauties un nodoties savai ģimenei, kad tev vairs nav laika Dievam un Viņa biznesam, un tu esi aizmirsis no kurienes ir atnākusi šī svētība. Dzīve – tas ir pārbaudījums! Nedaudz cilvēku tam iziet cauri ar godu, bet daži šajā testā izgāžas  caur pārbaudījumiem. Bet kamēr tu to neiemācīsies, Dievs turpinās tevi pārbaudīt. Kad tavā dzīvē ienāk pārbaudījumi, tad nežēlojies, nepadodies, neapvainojies un nevaino citus. Sapratne par to, ka dzīve – tas ir pārbaudījums, maina tavu attieksmi un reakciju pret notiekošajām lietām tavā dzīvē. Dievs visu kontrolē. Esmu pārliecināts, ka tā nav nejaušība, ka dzīvoju Latvijā, Lielvārdē. Esmu pārliecināts, ka tā nav nejaušība, ka daru to ko daru, tāpēc ka es ticu, ka Dievs visu kontrolē. Dzīve – tas ir pārbaudījums! Šīs patiesības izpratne palīdz man, un virza visu manu darbību. Bībelē ir teikts, ka viss nāk par labu tiem, kas mīl Dievu un kas ir aicināti un Viņa izredzēti. Visus ko Dievs ir atzinis, Viņš ir aicinājis un nozīmējis priekš Savas slavas, lai darītu mūs līdzīgus Savam Dēlam. Caur pārbaudījumiem Dievs maina tavu raksturu, lai tu kļūtu līdzīgs Jēzum. Caur pārbaudījumiem tu mācies mīlēt. Caur pārbaudījumiem tu kļūsti pazemīgs. Caur pārbaudījumiem Dievs lauž tavus lepnības spārnus. Caur pārbaudījumiem Dievs maina nepārliecinātu cilvēku par drosmīgu un pārliecinātu cilvēku. Dzīve – tas ir pārbaudījums! Lai Dievs bagātīgi svētī katru no jums šajā brīnišķīgajā dienā! Līdz rītam! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

One Comment

  1. Paldies!
    Piekrītu,tikai cilvēki savā ikdienas dzīvē ne vienmēr to spēj saprast un pieņemt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.