Dzīve – tas ir pārbaudījums

Svētības jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es sveicinu jūs mūsu rubrikā „ Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mēs runājam ar jums par dzīves jēgu. Mēs apskatījām tādas dzīves robežas, kā dzīve – tas ir laiks, un dzīve – tas ir mērķis. Katrs cilvēks dzīvo laikā priekš noteikta mērķa. Neviens no mums nav nācis uz šīs zemes bez noteikta uzdevuma. Dievs – mūsu Radītājs, un tieši Viņš ir noteicis katram cilvēkam konkrētu laiku šeit uz zemes un noteiktu uzdevumu. Dievs mūsos ir ielicis visu nepieciešamo priekš tā, lai šis uzdevums būtu izpildīts. Un mēs runājām par to, ka esot tuvāk Dievam mums vieglāk ir iepazīt Viņa gribu un mērķi mūsu dzīvei. Šodien mēs parunāsim par to, ka 3.Dzīve – tas ir pārbaudījums. Kad mēs saprotam, ka dzīve – tas ir pārbaudījums, tad daudzi jautājumi atkrīt paši par sevi, un tad mēs varam priecāties un baudīt dzīvi. Kad cilvēks saprot, ka dzīve – tas ir pārbaudījums, tad ikviena grūta situācija liksies kā iespēja ne viss kā traucēklis. Bībelē bieži tiek runāts par to, ka Dievs pārbauda Savus bērnus. Dievs to nedara tādēļ, ka Viņš neieredz vai vēlētos redzēt mūsu kritienu. Nē! Dievs mūs pārbauda vairāku iemeslu pēc. Dievs svētīja Ābrahāmu, dāvājot viņam dēlu Īzaku, un tad sūtīja pārbaudījumu – Viņš lūdza to ziedot. Dievs pieļāva pārbaudījumus Ījaba dzīvē, un tas izgāja cauri rūgtām un briesmīgām lietām. Dievs pārbauda Savus bērnus. Dzīve – tas ir pārbaudījums! Pieļaujot pārbaudījumus, Dievs vēlas vest Savus bērnus pie svarīgas patiesības. 
Un piemini visu to ceļu, pa kuru Tas Kungs, tavs Dievs, tevi ir vadījis tuksnesī visus šos četrdesmit gadus, lai tevi pazemotu un lai tevi pārbaudītu, lai Viņš zinātu, kas ir tavā sirdsprātā, vai tu Viņa baušļus turēsi vai ne.
Un Viņš tevi pazemoja, lika tev badu ciest un ēdināja tevi ar mannu, ko tu vēl nepazini un ko tavi tēvi nebija pazinuši, lai liktu tev atzīt, ka cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet ka cilvēks dzīvo no visa tā, kas iziet no Tā Kunga mutes.(5.Mozus8:2-3)
 Mēs runājām, ka katras Dieva radības galvenais nolūks slēpjas tajā, lai atspulguļotu Dievu un Viņa dabu. Kā Dievs sasniedz šo mērķi? Vai tikai caur Dieva vārdu? Jā, Dieva vārds maina mūsu domāšanu un reformē mūsu dzīvi. Bet Dieva vārds nav vienīgais instruments, ko izmanto Dievs. Lai padarītu mūs līdzīgus Sev, Dievs izmanto pārbaudījumus, kurus sūta mūsu dzīvē. Bībele saka, ka visu ko ir radījis Dievs ir radīts priekš Viņa mērķa. Pat ļaunais (sātans) bija Dieva radīts, un Dievs izmanto sātanu Saviem mērķiem. Dievā nav ļaunuma, tādēļ Bībele saka, ka Dievs nevar pārbaudīt mūs ar ļaunu. Bet šajā pasaulē ir ļaunais, kurš dveš ļaunumu uz mums. Un Dievs ļauj sātanam pārbaudīt un kārdināt mūs. Kādēļ un priekš kam Dievs pieļauj pārbaudījumus mūsu dzīvē? Dievs pieļauj pārbaudījumus tādēļ, lai varētu svētīt mūs. Bieži mēs nesaprotam, kādēļ un priekš kam mūsu dzīvē ir ienākuši tie vai citi pārbaudījumi. Kad Dievs teica Ābrahāmam, lai tas ņem savu bērnu un pienes to kā upuri Dievam, Ābrahāms varēja to arī nedarīt. Bet Dievs pārbaudīja Ābrahāmu. Pēc tam, kad Ābrahāms paklausīja Dievam, – Dievs zvērēja, ka svētīdams svētīs Ābrahāmu. Dievs apsolīja Ābrahāmam, ka Viņš viņu svētīs vēl vairāk un ne tikai pašu Ābrahāmu bet arī visus viņa pēcnācējus. Dievs apsolīja svētīt turpmāko Ābrahāma dzimumu. Kad mēs pareizi reaģējam uz pārbaudījumiem, tad tas ietekmē ne tikai mūs, bet arī visus mūsu pēcnācējus. Dievs pārbauda mūs, lai svētītu! Rīt mēs parunāsim par to, kā dēļ vēl Dievs pārbauda Savus bērnus! Ar Dieva mieru! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.