Dzīves veiksmes noslēpums slēpjas tajā, lai esam sagatavojušies iespējai, kad tā atnāk

Sveicu jūs, dārgie draugi! Žēlastība jums un miers no Dieva Tēva un mūsu Kunga Jēzus Kristus!

Mēs runājam par to, ka bez sagatavošanās nav iespējams būt veiksmīgam un efektīvam dzīvē. Bendžamins Dizraeli, bijušais Lielbritānijas premjers, ir sacījis: „Dzīves veiksmes noslēpums slēpjas tajā, lai esam sagatavojušies iespējai, kad tā atnāk.”

Ietekmīgs cilvēks to saprot. Tālab, ja tu gribi nodzīvot efektīvu un ietekmīgu dzīvi, tev ir jāgatavo sevi tam.

Kam tad mums ir jāsagatavojas?

Lai zinātu , kam tad mums ir jāsagatavojas, vajag atbildēt uz virkni jautājumu. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs saprast, uz ko tev jāsagatavojas dotajā savas dzīves etapā.

1. Kādi ir mani mērķi un uzdevumi uz doto brīdi? Kādi ir mani tuvākie un ilgtermiņa dzīves mērķi? Kādi būs manas rīcības soļi?

2. Kāpēc šie mērķi un uzdevumi ir tik svarīgi?

3. Ko es vēl nezinu, un kas man ir jāzina, lai sasniegtu savus mērķus?

4. Kā, lai sasniegtu nospraustos mērķus un uzdevumus, man apvienot visus tos resursus, kas man ir uz doto brīdi?

5. Par kādu cilvēku man ir jākļūst, lai mani sapņi piepildītos?

Ietekmīgiem cilvēkiem ir paņēmieni un sistēma, kā atbildēt uz visiem šiem jautājumiem. Vai tev ir šāda sistēma?

Ticīga cilvēka dzīvē galvenie notikumi ir vērsti uz nākotni. Mēs esam nākotnes cilvēki. Mēs esam cerība ne tikai šodienas, bet arī rītdienas pasaulei. Mūsu nākotne nav saistīta ar šodienas apstākļiem, bet ar Dieva apsolījumiem. Mums ir cerība, jo mums ir nākotne. Mēs gaidām nevis krīzi, bet slavu un uzvaru. Mēs – neesam tādi kā pārējie, kuriem nav cerības. Tad, kad mēs skatāmies rītdienā, mēs neredzam nelaimi, krēslu un tumsu, tieši otrādi, – mēs redzam Dieva slavu.

Celies, topi apgaismota! Jo tava gaisma nāk, un Tā Kunga godība uzlec pār tevi. Tik tiešām, tumsība apklāj zemi un dziļa krēsla tautas, bet pār tevi uzlec kā saule Tas Kungs, un Viņa godība parādās pār tevi.”(Jesajas 60:1-2).

Tomēr, tas viss nenotiks automātiski. Tavas ziedošanās un tavas paklausības līmenis Dievam šodien, tavas atklāsmes un tavas lūgšanu dzīves līmenis šodien, noteiks to, kāds būs tavs stāvoklis(līmenis) rītdien.

Daudzi cilvēki atrodas pasīvā stāvoklī, tai pat laikā, gaidot pārmaiņas un cienījamu nākotni. Taču Bībele saka, ka mums ir jāattīsta pilnīgi cita attieksme pret dzīvi. Lai ieraudzītu Dieva atnākšanu rītdien, – mums ir jāsāk gatavoties jau šodien, mums ir jāattīrās jau šodien.

Daudzi cilvēki, lai sāktu sagatavošanos, gaida labākus laikus. Taču man jūs ir jābrīdina par to, ka labāks laiks lai sagatavotos, par šodienu, nekad neatnāks.

Daudzi cilvēki domā par to, ka ar jautājumu par efektīvu dzīvi viņi sāks nodarboties tad, kad viņiem būs labs darbs, kad viņi izkļūs no savām finansiālajām grūtībām, kad nokārtosies problēmas ģimenē, kad sakārtosies viņu bizness utt.. Kādi maldi!

Tieši tas, ko tu dari šodien un šobrīd, noteiks to, vai tava situācija mainīsies vai arī nē.

Tas ko tu ar pastāvību dari katru dienu, tavi ikdienas rutīnas darbi, kas ved pie vēlamajām pārmaiņām vai rezultātiem – lūk, kas dzīvē ir svarīgi!

Tātad, lai tavas dzīves pamatā ir atklāsme par to, ka tava sagatavošanās – tā ir atslēga uz efektīvu un ietekmīgi dzīvi.

Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!

Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Atrod tikai tie, kuri meklē

    Ja vien tu aktīvi meklēsi, tu varēsi uzzināt vēl daudz ko par to, kas ir apslēpts tevī. Atrod tikai tie, kuri meklē. Piemēram, – daudzi atrod un redz tikai problēmu pēc problēmas. Nemeklē tikai problēmas un nerunā tikai par tām, bet koncentrē savu uzmanību uz problēmu risinājumu. Trenē savu sirdi un savu prātu uz to, lai atrastu atbildes un izeju cilvēku problēmām. Līdzko ieraudzīsi problēmas, tūlīt pat sāc domāt par to, kā tu vari tās atrisināt. Sāc pārdomāt par visiem iespējamajiem problēmu risinājumiem, un Dievs, lai tu varētu kalpot cilvēkiem, šim nolūkam dos tev lielu daudzumu ideju.
  • Nodot sevi Dievam

    Tas nenozīmē darīt to, kas mums pašiem ienāk prātā. Tieši otrādi, tas uzliek mums atbildību izzināt Dieva sirdi attiecībā uz Viņa gribu mūsu dzīvei. Šajā nolūkā mums ir jānodod sevi visā pilnībā Dievam sadraudzībai ar Viņu, kas ir mūsu iedvesmas,atjaunošanās un vadības avots. Tā bija arī pastāvīga prakse visiem tiem, kuri piedzīvoja Dieva spēku savā dzīvē un kļuva par Viņa žēlastības instrumentiem.
  • Pārmaiņas caur kalpošanu

    Daudzi cilvēki bieži vien nesaprot pašu ticības būtību. Ticība atnes cilvēka dzīvē progresu. Cilvēks, kurš tic Dievam un dzīvo ticībā, nekad nedegradēsies, bet taisni otrādi, viņš progresēs un ies dzīvē uz priekšu. Jebkura dzīves progresa pamatā ir ticība, jo tieši ticība paceļ un maina cilvēku uz labo pusi. Vai jūs savā dzīvē pamanat acīmredzamas pārmaiņas no tā brīža, kad jūs noticējāt Dievam? Ja nē, tad tas nozīmē, ka kaut kas nav kārtībā ar jūsu ticību.
  • Ticība – tā nav cīņa par Dieva apsolījumiem bez attiecībām ar Viņu

    Ar skaļo gavilēšanu nepaklausīgie izraēlieši tikai pasliktināja savu problēmu. Tas veicināja to, ka viņu ienaidnieki mobilizēja visus savus spēkus cīņai pret israēliešiem. Ticība – tās nav emocijas.Ticība – tā ir paklausība Dieva balsij un vārdam.Ticība – tā ir rīcība, kas balstīta uz paklausību un Dieva pavēlēm.Ticība – tā ir pozitīva atsaucība uz Dieva norādījumiem.Ticība – tā ir staigāšana vienā komandā ar Dievu.
  • Padomu došana jeb konsultēšana

    Es vēlos atklāt konsultēšanas principu, kā piemēru minot Jetrua dzīvi. Ikviens no mums palīdz cilvēkiem, sniedzot padomus jeb konsultējot. Atnāk brīži, kad vēlamies atklāt cilvēkiem patiesību, lai viņi savā dzīvē pieņemtu pareizos lēmumus. Katram no mums ir vajadzīgs padoms. Bībelē ir teikts, ka: „Kur padoma nav, tur nodomus neizved galā, bet, kur ir daudz padomdevēju, tur tie piepildās”(Sal. pamācības, 15:22).
  • Mūsu augstākais aicinājums – parādīt (demonstrēt) Dievu savā miesā II

    Jēzus dzīvo manā miesā, tālab, man ir jādemonstrē šī dzīve citiem. Jēzus nedemonstrēja Sevi, bet demonstrēja Tēvu un darīja Viņa gribu. Dievs Savā vārdā saka, ka to, kurš pagodinās Viņu, to arī Viņš pagodinās. Neviens nevarēs salauzt vai pazemot cilvēku, kuru nostiprina un paaugstina Dievs.„ Paldies Dievam, kas mūs visur vada Kristus uzvaras gājienā un caur mums izplata Viņa atziņas labo smaržu visās malās. Jo mēs esam Kristus saldā smarža Dievam tiem, kas top izglābti, un tiem, kas pazūd.” (2.Korintiešiem 2:14-15).