Efektīvas lūgšanu dzīves organizēšana

Žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus!Es sveicinu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Dzīve paiet ātri. Un Dievs dod mums iespēju pārvaldīt savu dzīvi ar gudrību. Katram no mums ir jābūt gudram Dieva doto resursu pārvaldītājam. Laiks – tas ir viens no mums dāvātajiem Dieva resursiem. Un tas ir pats galvenais resurss, kas mums ir. Viss notiek laikā. Mēs strādājam laikā. Mēs kalpojam Dievam laikā. Mēs ēdam laikā. Mēs pārvietojamies laikā. Un dzīve – tas ir laiks. Tāpēc, laiks – tas ir pats galvenais, ko Dievs mums dāvājis. Kad mēs runājam par lūgšanu, mums ir jāsaprot, ka arī lūgšana prasa laiku. Ja mēs nemākam pārvaldīt savu laiku, tad mums neatradīsies laiks pašai lūgšanai, jo mūsu laiks būs piepildīts ar dažādām citām lietām un rūpēm. Tādā gadījumā lūgšana var tik nobīdīta uz pašu pēdējo vietu mūsu prioritāšu sarakstā.Taču šodien es vēlos teikt jums, ka tam tā nav jābūt. Un tāpēc es vēlētos uzsākt sarunu par ļoti svarīgu tēmu: „Efektīvas lūgšanu dzīves organizēšana”. Esmu uzrakstījis grāmatu par lūgšanu, kura saucas „Efektīvas lūgšanas likumi”.Lūgšana – tā ir ļoti svarīga un nepieciešama mūsu garīgās dzīvības sastāvdaļa, tāpat kā elpošana ir svarīga mūsu fiziskajai dzīvībai. Citiem vārdiem sakot, lūgšana – tā ir mūsu garīgā elpa. Tas, kurš neelpo, ir miris. Tieši tādā pat veidā lūgšana – tas ir tas, kas dod mums dzīvību garīgā plānā. Tātad bez lūgšanas mēs garīgi esam miruši. Šī gada laikā mēs daudz esam runājuši par kalpošanu Dievam, un arī tas ir ļoti svarīgi.Vajag kalpot Dievam! Vajag kalpot cilvēkiemBet bez efektīvas lūgšanas mēs nekad nespēsim būt efektīvi kalpošanā Dievam un cilvēkiem. Atcerieties to!Bez efektīvas lūgšanas mūsu kalpošana Dievam un cilvēkiem būs neefektīva. Tāpēc tad, kad jūs lasīsiet Bībeli, jūs ieraudzīsiet, ka visi ticības varoņi bija lūgšanu cilvēki, viņi visi zināja, kā jālūdz, un viņi visi lūdza.Jēzus ir pats labākais lūdzēja piemērs, kuru mēs varam ieraudzīt Bībelē. Jēzus daudz laika pavadīja lūgšanā. Tieši tas bija par vienu no galvenajiem iemesliem Viņa kalpošanas efektivitātei. Mācekļi to redzēja, un tāpēc lūdza Jēzu iemācīt viņiem lūgt. Viņi redzēja, ka Jēzus kalpošanas rezultāts un Viņa kalpošanas efektivitāte ir saistīta ar Viņa efektīvas lūgšanu dzīves noslēpumu. Un Dievs mums šodien vēlas teikt, lai mēs ņemam piemēru no Jēzus. Mēs varam palūkoties uz apustuli Pāvilu un ieraudzīt, ka viņš daudz ko paveica un sasniedza savā dzīvē. Mēs taču arī vēlamies daudz ko sasniegt priekš Dieva savā dzīvē. Mēs taču vēlamies paveikt savu gājumu, paveikt varoņdarbu priekš Dieva. Mēs taču gribam, lai tas, ko ceļam priekš Dieva, paliktu mūžīgi. Lasot visas Pāvila vēstules, mēs varam ieraudzīt, ka viņš vairākkārt ir rakstījis par to, ka „es lūdzu par jums”, „lūdziet vienumēr” utt. Tieši Pāvils teica „nemitīgi lūdziet”, „vēlos, lai cilvēki ik brīdi, paceļot rokas, lūdz Dievu”, „lūdziet par visiem cilvēkiem”. Pāvils to teica un aicināja:
„Ar visām lūgšanām un lūgumiem lūdziet Dievu Garā ik brīdi; tai pašā nolūkā esiet nomodā un pastāviet savās aizlūgšanās par visiem svētajiem,” (Efeziešiem 6:18).
To Pāvils teica vēstulē Filipiešiem 4:6
 „Nezūdaities nemaz, bet jūsu lūgumi lai nāk zināmi Dieva priekšā ar pateicību ikvienā pielūgšanā un lūgšanā.”
Par ko es runāju? Kad mēs lasām Bībeli, mēs redzam, ka lūgšana bija kā viena no svarīgākajām nodarbēm visiem tiem, kuri bija efektīvi kalpošanā Dievam. Tāpēc uzdod sev jautājumu: „Vai es kalpoju Dievam? Vai es vēlos, lai mana kalpošana būtu efektīva?” Ja jā, tad tev vajag organizēt savu dzīvi efektīvai lūgšanu dzīvei. Tev vajag sevi organizēt tā, lai tev būtu laiks efektīvai lūgšanai, – ne vienkārši lūgšanai, bet efektīvai lūgšanai. Turpināsim sarunu par šo tēmu rīt!Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Similar Posts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.