Ietekme caur pareizu ieradumu veidošanu. 2.daļa.

To visu mēs redzējām Ēļa dēlu dzīvē. Viņi ne tikai nekaunējās par to, kas Dieva acīs bija negantība, bet pat lepojās ar to. Ar kaitīgajiem ieradumiem ir jācīnās, tie ir jāiznīcina.
  • Kaitīgie ieradumi ir jāuzvar, aizstājot tos ar derīgiem ieradumiem.
Mēs salaužam slikto ieradumu ar derīgā ieraduma spēku. Mēs nevaram dzīvot bez ieradumiem. Mūsu smadzenes strādā uz ieradumu pamata. Ieradumi – tā ir Dieva dāvana. Taču, grēkā krišanas dēļ, tas, ko Dievs bija nolēmis kā dāvanu, pārvērtās par kaitējumu un iznīcību, jo parādījās kaitīgie ieradumi. Tāpēc tā ir mūsu atbildība, nomainīt sliktos ieradumus pret derīgiem.Piemēram, cilvēks var daudzas stundas pavadīt pie datora internetā. Vieniem tas nes labus augļus, piemēram, nodarbojoties ar mērķtiecīgu pašizglītošanos. Un tas var kļūt par labu un derīgu paradumu. Taču internetā ir liela iespēja izniekot savu dārgo laiku, un tas būs slikts ieradums. Tāpēc ir tik svarīgi nomainīt vecos, sliktos ieradumus pret jauniem, derīgiem. Iesakņojoties labajam ieradumam, mēs gūstam uzvaru pār kaitīgo ieradumu. Labais un derīgais ieradums ir tāds ieradums, kurš nes kaut kādu labumu jums un citiem cilvēkiem, kā arī palīdz vairāk ietekmēt Dievam. Pāvils ir teicis:
Коlos.3:9-10 – Nemelojiet cits citam, novelciet veco cilvēku un viņa darbus.  Un apģērbiet jauno cilvēku, kas tiek atjaunots atziņā pēc viņa Radītāja tēla.
 Mums jānovelk savs vecais apģērbs – negatīvie ieradumi un jāuzvelk jaunā cilvēka apģērbs – derīgie ieradumi. Jaunie ieradumi sākas, iepazīstot Dievu. Kad mēs pastāvīgi skatāmies uz Dievu un Viņa Vārdu, mēs atjaunojamies un veidojam sevī labos ieradumus. Potenciāli mums visiem ir jaunais Dieva veidols, bet tas mums jāiegūst, arvien vairāk iepazīstot Dievu. Mēs lasām Vēstulē Efeziešiem:
Еfez.4:21-32 –  jūs par Viņu esat dzirdējuši un mācījušies tā, ka patiesība ir Jēzū,  ka līdz ar agrākās dzīves veidu jums jāatmet vecais cilvēks, kas savu kārību pievilts iet bojā, un jāatjaunojas savā sirdsprātā  un jāapģērbj jaunais cilvēks, kas radīts pēc Dieva patiesā taisnībā un svētumā.  Tāpēc atmetiet melus un runājiet patiesību ikviens ar savu tuvāko, jo mēs savā starpā esam locekļi.  Dusmās neapgrēkojieties: lai saule nenoriet, jums dusmojoties,  un nedodiet vietu velnam. Kas zadzis, lai vairs nezog, bet lai labāk cenšas sev sagādāt godīgu iztiku ar savu roku darbu, lai būtu ko dot tam, kas ir trūkumā.  No jūsu mutes lai nenāk neviens nekrietns vārds, bet tikai krietnas runas, kas draudzi ceļ un nes svētību klausītājiem. Un neapbēdinait Dieva Svēto Garu, ar ko esat apzīmogoti atpestīšanas dienai. Katrs rūgtums, ātrsirdība, dusmas, bāršanās un zaimi, vispār katra ļaunprātība lai ir tālu no jums. Bet esiet cits pret citu laipni un žēlsirdīgi; piedodiet cits citam, kā arī Dievs Kristū jums ir piedevis.
Derīgu ieradumu attīstīšana mums palīdzēs atnest lielāku Valstības ietekmi. Jebkuri kaitīgi ieradumi cilvēka dzīvē dod vietu velnam. Tāpēc tie ie jāiznīcina un jāaizstāj ar Dievam tīkamiem ieradumiem. Pāvils runā, lai mēs nemelojam, nepārspīlējam, nezogam, nedusmojamies, utt. Tā vietā mums ir jārunā patiesība, jāpiedod, jārunā tikai krietnas runas, utt. Mums jārunā tā, lai celtu draudzi, lai ar savu runu iedvestu cilvēkiem ticību un mīlestību uz Jēzu.  Slikti ieradumi ne tikai dod vietu velnam, bet arī apbēdina Svēto Garu, kurš mīt mūsos. Dievs mums ir devis palīgu – Svēto Garu,kurš ir kopā ar mums 24 stundas diennaktī. Taču mūsu sliktie ieradumi var Viņu apbēdināt.Mums ir jāizvāc no savas dzīves visi kaitīgie paradumi un jānomaina tie ar Dievam tīkamiem paradumiem. Mums jānovelk savas veco ieradumu drēbes un jāuzvelk jauns apģērbs, kas patiktu Dievam. Labestība pret cilvēkiem, piedošana, līdzcietība, – tās ir īpašības, kuras katram būtu jāattīsta. Par tām visām mēs varam lasīt Bībelē.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.