Ietekme caur pareizu ieradumu veidošanu. 2.daļa.

Ir labi un derīgi paradumi, kuri mums kā ticīgajiem palīdz savienoties ar Dievu un dod spēku cīnīties ar kaitīgajiem ieradumiem. Ja šāda veida ieradumi būs jūsu dzīves pamatā, tad 80% slikto ieradumu zaudēs spēku un tiks iznīcināti.
  • Lai nomainītu savus sliktos ieradumus pret labiem, nevajag paļauties uz saviem spēkiem, bet vajag meklēt Dieva un citu cilvēku palīdzību. Jēzus ir teicis, ka bez Viņa mēs nespējam nenieka. Palīdzēsim cits citam, nesīsim otra nastas, lai attīstītu labus paradumus. Bieži vien cilvēka lepnums neļaj lūgt palīdzību. Bībele saka, ka lepnība ir pirms krišanas. Lepns cilvēks noteikti kritīs. Viņš nespēj atzīt, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā. Savu kļūdu atzīšana prasa pazemību. Lepns cilvēks nemeklē un nepieņem palīdzību no citiem, neuzklausa aizrādījumus, bet tikai pārmet citiem. Neviens nevar pamācīt lepnu cilvēku, jo viņš to vienkārši neļauj, un tas arī ir grēcīgs ieradums. Visi grēcīgie ieradumi noteikti ved uz krišanu.
  • Garīgajā pasaulē cilvēks vai nu valkā Dieva drēbes, vai arī viņš ir kails. Mums jāapģērbj tādas drēbes kā pazemība, pacietība, piedošana, mīlestība, u.c. Un tam ir jākļūst par mūsu ikdienas apģērbu.
  • Katram ticīgam cilvēkam ir viņa juridiskā pozīcija Dievā, par kuru mēs lasām Bībelē. To ir svarīgi zināt un apstiprināt, ko Dievs runā par mums Kristū. Taču ir vajadzīgs balanss, par kuru arī  tiek runāts Bībelē. Mūsu juridiskajai pozīcijai ir jākļūst par faktisko pozīciju. Vēstulē Galatiešiem ir teikts:
Gаlaт.4:1-2 – Bet es saku: kamēr mantinieks vēl nav pieaudzis, nav nekādas starpības starp viņu un kalpu, kaut arī visa manta viņam pieder. Bet viņš ir padots aizbildņiem un pārvaldniekiem līdz tēva nospriestam laikam.
  Mēs redzam, ka juridiski cilvēks ir Dieva mantinieks, bet viņš ne ar ko neatšķiras no verga, jo viņam faktiski par tādu jākļūst. Tas notiek, paklausot Dievam un Viņa Vārdam, attīstot derīgus paradumus. Paklausība – tas ir veids, kādā mēs attīstām sevī Dievam tīkamus ieradumus.
Rom.6:17-18 – Bet pateicība Dievam, ka jūs, kas bijāt grēka vergi, no sirds esat kļuvuši paklausīgi tai mācībai, kurā esat mācīti, un, no grēka atsvabināti, kalpojat taisnībai.
 Kad cilvēks kļūst paklausīgs Dievam kā Jaunās Derības cilvēks, tas atnes viņa dzīvē brīvību, un viņš kļūst par taisnības vergu. Ir ļoti svarīgi atdot sevi Dieva Vārda Patiesībai un staigāt šinī patiesībā. Tad mūsu smadzenes pārvērtīs Dieva Vārda Patiesības apgūšanu par labu ieradumu, pēc kura mēs dzīvosim. Dzīvot, balstoties Dieva Vārda Patiesībā, nozīmē dzīvot saskaņā ar Viņa gribu. Lai mūsu Kungs Jēzus ikvienam palīdz to īstenot.Lai Dievs mums palīdz tikt skaidrībā ar saviem kaitīgajiem ieradumiem, un nomainīt pret tādiem, kas iepriecina Dievu Tēvu. Dievs vēlas katru savu bērnu redzēt tādu, kādu Viņš  to savā sirdī ir radījis. Dievs vēlas, lai ikviens izpildītu savu sūtību un pienestu Viņam derīgus augļus, saņemot par to Viņa balvu. Lai Dievs mums palīdz skatīties uz sevi Viņa acīm un ieraudzīt to, kas apbēdina Svēto Garu. Lai Dievs mums palīdz būt garā stipriem un nedot vietu velnam ar saviem sliktajiem ieradumiem. Lai Dievs dāvā mums spējas un spēku, lai nomainītu visus sliktos ieradumus pret labiem, paklausot Viņa Vārdam un mācībai. Ja mēs pieņemsim pareizus lēmumus Dievam par labu, Viņš mums dos varu pār dažādiem kārdinājumiem un ienaidnieka meliem. Lai Dievs būtu apmierināts ar mums, ka esam paklausīgi Viņa Vārdam. Lai tiek pagodināts Jēzus caur katru Viņa bērnu dzīvi. Veidosim ieradumus, kuri ir tīkami Dievam un soli pa solim pārveidosimies Viņa līdzībā.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.