Ietekmes pārvaldīšana

Estere sākumā stiprinājās Tajā Kungā un tikai pēc tam gāja pie ķēniņa, lai lūgtu par žēlastību un glābšanu ebreju tautai.

Pateicoties savas sirds skaistumam, Estere iemantoja ķēniņa labvēlību, kā arī ietekmēja vēstures notikumus, jo viņai bija dievišķa ietekme.Esteres ticība ietekmēja viņas apkārtējos cilvēkus un izmainīja situāciju. Tajā brīdī, kad ebreju tauta nokļuva ļoti smagā situācijā, Estere izlēma iet pie ķēniņa, kaut arī pēc likuma tas nebija atļauts. Estere zināja par to, Dievs viņai bija devis zināmu ietekmi, un viņa to izmantoja. Tiklīdz Estere iegāja pie ķēniņa, viņa uzreiz atrada labvēlību viņa acīs. Taču, neskatoties uz visu labvēlību, Estere nesāka uzreiz lūgt ķēniņam par savu tautu, bet sākumā pakalpoja viņam, uzaicinādama pie galda. Estere cienāja ne tikai ķēniņu, bet arī Hamanu – galveno Izraēla tautas ienaidnieku. Esterei piemita gudrība no Dieva, tāpēc viņa zināja, kas un kā ir jādara. Estere kontrolēja savas emocijas, pakļaujot tās Svētajam Garam. Gudra sieviete, neskatoties uz savu emocionalitāti, ir spējīga pakļaut savas emocijas un sekot sava gara balsij. Un rezultāts bija vislabākais – Hamana plāni tika atmaskoti, bet ebreju tauta – glābta.

Lasot Bībeli, mēs varam atrast daudzas sievietes, kuras savus vīrus ietekmēja dažādi.

Piemēram, paskatīsimies uz Hamana sievu Zerešu (Hamans bija svarīga persona valstī, otrais cilvēks pēc ķēniņa). Abas šīs sievietes, Estere un Zereša, bija augstu stāvošu personu sievas, bet viņas tik ļoti atšķīrās viena no otras. Estere izmantoja savu stāvokli un ietekmi, lai atnestu glābšanu savai tautai, bet Zereša – baroja sava vīra lepnību un egoismu. Hamans mīlēja varu un slavu un alka pēc tās par katru cenu. Zereša atbalstīja vīra netaisno dzīvesveidu, tāpēc ka meklēja tikai vienu – savu komfortu un labumu. Gandrīz visi, kas dzīvoja valstī, (izņemot Mordohaju – Esteres tēvoci) pielūdza Hamanu viņa varas dēļ. Un Hamanam tas ļoti patika, tāpēc ka tas baroja viņa lepnību un ambīcijas. Tamdēļ ka Mordohajs nepielūdza Hamanu, viņš izstrādāja asiņainu plānu, lai iznīcinātu Mordohaju. Un Zereša tajā atbalstīja vīru.Atšķirībā no Zerešas Estere izmantoja savu ietekmi nevis, lai realizētu asiņainus plānus, bet lai glābtu. Estere bija varena sieviete, kas staigāja Dieva priekšā, tāpēc nepieļāva, lai viņas vīrs būtu vainīgs ebreju tautas iznīcināšanā. Aiz katra varena vīrieša stāv vēl varenāka sieviete.Neviens no mums – ne sieviete, ne vīrietis – nedrīkst izmantot savu ietekmi, lai atbalstītu ļaunumu. Nekad neatbalsti to, ko Dievs nosoda un neieredz! Tieši otrādi, izmanto savu ietekmi, lai mudinātu cilvēkus uz taisnības darbiem, kalpot Dievam un mīlēt to, ko mīl Viņš!Ieva ieveda grēkā savu vīru Ādamu savas lielās ietekmes dēļ. Zereša atbalstīja sava vīra ļaunos nodomus, tāpēc ka viņai šī ārišķīgā uzpūtība, greznība un statuss bija svarīgāki par patiesību un godaprātu.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.