Kā Dievs pārmāca un disciplinē Savus bērnus IV

Esiet sveicināti dārgie lasītāji mūsu rubrikā „ Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam.” Es pateicos Dievam par katru vienu no jums un lūdzu, lai jūsos nenorimtu slāpes pēc Dieva vārda un Viņa gudrības, slāpes pēc saskarsmes ar Viņu, tādēļ ka Dievs ir mūsu dzīvības avots.Mēs ar jums noskaidrojām, ka eksistē četri vaidi, kurus Dievs izmanto, lai disciplinētu mūs, un tie ir:1.Dievs izmanto Savu vārdu, lai disciplinētu mūs. 2.Dievs bieži mūs disciplinē caur cilvēkiem, zem kuru garīgās varas mēs atrodamies. 3.Dievs disciplinē mūs arī caur mūsu finansēm. 4.Dievs bieži izmanto apstākļus un grūtības, lai mūs disciplinētu. Dažreiz šīs grūtības var izpausties caur slimību vai kādu kaiti. Svarīgi būtu atzīmēt vēl reiz, ka ne katra slimība norāda uz to, ka cilvēka dzīvē ir grēks. Dievs nesūta slimības mūsu dzīvē, lai caur to mācītu mūs ( diemžēl par to māca daudzi sludinātāji, bet tas neatbilst patiesībai). Tāds apgalvojums vienkārši nav patiess. 
„ 2 Viņa mācekļi Viņam jautāja: “Rabi, kas ir grēkojis, viņš pats vai viņa vecāki, ka viņš neredzīgs piedzimis?”3 Jēzus atbildēja: “Ne viņš ir grēkojis, ne viņa vecāki, bet Dieva darbiem vajag parādīties viņā.” (Jāņa2:2-3)
 Vairākums gadījumu, slimība – tas ir sātana uzbrukums (pēcāk mēs daudz sīkāk parunāsim par to, kā atšķirt Dieva disciplināros mērus no sātana uzbrukumiem). Bet es vēlreiz gribētu uzsvērt to, ka mēs mānam paši sevi domājot, ka Dievs nevar pieļaut grūtības mūsu dzīvē arī pat slimības veidā, ja tas ir nepieciešams, lai pārmācītu cilvēku. Dievs nesūta šīs problēmas, bet pieļauj tās mūsu dzīvē mūsu pašu labā, lai tiktu pārveidoti Kristus līdzībā. Tas nozīmē, ka Dievs nav iniciators mūsu finansiālajām grūtībām vai slimībai Savu bērnu dzīvēs. Iniciātors visam tam ir tas, kas pārkāpj Dieva likumus un principus. Kad norobežojums (Dieva apsardzība) ir caur grēku un nepaklausību izjaukta, tad čūska (sātans) var iekost cilvēkam. Un Dievs tādā gadījumā nestāsies ceļā, jo Viņš nevalda pār cilvēka gribu. 
„8 Kas bedri rok, var pats tur iekrist iekšā, un, kas mūri ārda, tam var iekost čūska.” (Sāl. Pam.10:8)
 Tikai grēku nožēla un nepaklausības atzīšana var novērst un atņemt sātanam varu ( par to arī mēs parunāsim nedaudz vēlāk). Nākošā Rakstu vieta uzsver tieši to pašu domu: 
„28 Bet lai cilvēks pats sevi pārbauda, un tā lai viņš ēd no šīs maizes un dzer no šī biķera.29 Jo, kas ēd un dzer, tas ēd un dzer sev pašam par sodu, ja viņš neizšķir Tā Kunga miesu.30 Tādēļ jūsu starpā ir daudz vāju un neveselu un diezgan daudz ir mirušu.” (1.Korint11:28-30)
 Bībele aicina mūs uz lai mēs pārbaudām sevi pirms Svētā Vakarēdiena pieņemšanas, lai cienīgi tajā ņemtu dalību. Kādēļ vispār ir nepieciešams sevi izskatīt, pārbaudīt? Lai novērstu esošos defektus! Tieši tā paša iemesla dēļ Dievs aicina mūs regulāri pārbaudīt sevi atbilstoši Dieva vārda atklāsmei, kura mums ir dota. 
„ 5 Pārbaudait paši sevi, vai stāvat ticībā, izmeklējiet paši sevi. Jeb vai neesat pārliecināti, ka Jēzus Kristus ir jūsos? Citādi jūs esat nederīgi.” (2.Korint.13:5)
 Dievs nesūta slimības, lai mācītu mūs, bet mūsu nepaklausība atver durvis tam, kurš ir autors slimībām un visāda veida ļaunumam – tas ir sātanam. Lūk, tādēļ Bībele aicina Dieva bērnus uz to, lai viņi nedotu vietu sātanam savā dzīvē. 
„27 un nedodiet vietu velnam.”(Efez.4:27)
 Un tā Dievs var pieļaut dažādas kaites un slimības ticīgo dzīvē, bet tikai kā nepaklausības sekas, lai viņi varētu nožēlot un dziedināties. 
„14 Ja kāds starp jums ir nevesels, lai viņš ataicina draudzes vecajus, un tie lai lūdz Dievu par viņu, to svaidīdami ar eļļu Tā Kunga Vārdā.15 Un ticīga lūgšana izglābs slimo, un Tas Kungs viņu uzcels. Un, ja viņš grēkus būtu darījis, viņam tiks piedots.” (Jēkaba5:14-15)
 Ja mēs regulāri sevi pārbaudīsim un lūgsim Dievam, lai Viņš uzrādītu to, kas Viņam nepatīk mūsu dzīvē, nožēlosim un labosim savas kļūdas, tad mēs varēsim izbēgt no daudzām grūtībām mūsu dzīvē. Lai Dievs bagātīgi svētī katru vienu no jums! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.