Kā traģēdiju pārvērst triumfā?

Es sveicinu jūs, dārgie Dieva bērni, mūsu rubrikā «Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”!Es lūdzu, lai Dieva žēlastība šodien piepilda jūsu dzīvi.Šodien es gribētu sākt sarunu par tēmu: „Kā traģēdiju pārvērst triumfā?”Pasaule, kurā mēs dzīvojam ir pilna ar traģēdijām, tāpēc, vārds „traģēdija” ir labi zināms katram no mums, – nav svarīgi, vai tu esi ticīgais, vai pagāns. Tomēr, kad pētām Bībeli, mēs saprotam, ka sākotnējais Dieva nodoms uz cilvēku bija pavisam citāds. Bībele apgalvo, ka Dievs svētīja cilvēku. 
„Un Dievs tos svētīja un sacīja uz tiem: “Augļojieties un vairojieties! Piepildiet zemi un pakļaujiet sev to, un valdiet pār zivīm jūrā un putniem gaisā, un katru dzīvu radījumu, kas rāpo pa zemi.”  (1Mozus 1:28).
 Ievērojiet, ka Dievs nevis nolādēja, bet svētīja cilvēku. Dieva vēlēšanās un Viņa mērķis ir, lai tu būtu svētīts un laimīgs cilvēks. Tāpēc, dārgais lasītāj, es gribu tev mest izaicinājumu, lai tu nesamierinātos ne ar kādām lietām savā dzīvē, kas neatbilst Dieva plānam. Nepieņem to, kas neatbilst Dieva noteiktajam uzdevumam tavai dzīvei. Ar visu savu spēku un visu savu prātu protestē pret jebkuru dzīves lāstu un manto Radītāja svētības. Tu vari nezināt, kāpēc un no kurienes atnāk ciešanas, bet tev ir jāzina, ka Dievs tevi mīl un vēlas, lai tu būtu svētīts. Daudzi cilvēki, kuri ir apmānīti, tic, ka viņu liktenis ir ciest un visu savu dzīvi pavadīt lāstos un ciešanās. Tev ir jāizmet no savas galvas tādas domas, tas brīdis kļūs par tavas uzvaras sākumu un izeju no nelaimju un pastāvīgo bēdu apburtā loka.Ja, tu domā, ka kāds ir vainīgs tavās nelaimēs, tad tu nevarēsi saņemt palīdzību no Viņa. Vienreiz, es staigāju Minskā pa parku un ieraudzīju vienu sievieti, kura bija ļoti bēdīga. Es piegāju pie viņas, lai pastāstītu par Dieva mīlestību, bet viņa kļuva dusmīga, kad izdzirdēja, ka es viņai teicu: „Dievs Jūs mīl!” Viņa pajautāja: „Kur tad bija Dievs, kad es apglabāju dēlu? Kur viņš bija tad, kad es uz Viņu saucu par vīra dziedināšanu? Ko es viņam tādu esmu izdarījusi, ka Viņš no manis ir paņēmis, gan dēlu, gan vīru?”Šī brīnišķīgā sieviete bija kļuvusi par upuri traģēdijām, kuras notiek pasaulē. Bet, mēģinot saprast, kāpēc tas viss ir noticis, viņa sāka vainot Dievu. Viņā bija nocietinājusi savu sirdi un nebija spējīga pieņemt Dieva mīlestību. Viņā nesaprata, ka Dievs viņu mīl un vēlās viņai palīdzēt. Slava, Dievam ,ka sarunas beigās viņa saprata, ka Dievs – nav ienaidnieks, bet ir Draugs. Viņa saprata, ka Dievs nepaņem vīrus, vai dēlus, ka Dievs nav ciešanu un traģēdiju autors.Tāda sapratne ir ļoti svarīga, jo mūsu uzvara un izmaiņas sākas mūsu domās. Lūk, kāpēc Bībele apgalvo, ka cilvēks nekad nepacelsies augstāk par savām domām. «…tāpēc, ka, tādas domas, kādas ir viņa dvēselē, tāds ir viņš pats…” (Sal. p. 23:7), latviešu tulkojums atšķiras.Ir ceļš uz labāku dzīvi. Ir izeja no dzīves traģēdijām un bēdām. Tavus problēmu un traģēdiju kalnus var pārvērst par kāpnēm, kuras paceļ uz Dieva augstumiem un triumfu. Dieva vēlēšanās ir tev parādīt, kā ir jādzīvo, lai mūžīgi nebēdātos, bet svinētu uzvaru pēc uzvaras, neskatoties uz visu to, kam esi gājis cauri, vai, kam ej cauri dotajā brīdī.Iesākumā, Dievs ne tikai svētīja cilvēku, bet pat pēc tam, kad cilvēks grēkoja un zaudēja Dieva slavu (aizsardzību), Viņš sūtīja Jēzu Kristu, Kurš samaksājot cenu ar personīgo dzīvību, atvēra visiem cilvēkiem ceļu uz pilnvērtīgu dzīvi. Caur ticību uz Jēzu Kristu, katrs cilvēks var iegūt dzīvību un dzīvi ar pārpilnību. 
„Zaglis nāk vienīgi, lai zagtu, nokautu un nomaitātu. Es esmu nācis, lai tiem būtu dzīvība un pārpilnība.” (Jāņa 10:10).
 Dievs nesūtīja Jēzu, lai pasaule tiktu tiesāta, bet sūtīja, lai pasaule caur Viņu iegūtu glābšanu (brīvību no verdzības, atbrīvošanu no nospiestības), kārtību un pilnību, atjaunošanu pēc dažādām traumām, drošību u.t.t. 
„Jo Dievs Savu Dēlu nav sūtījis pasaulē, lai Tas pasauli tiesātu, bet lai pasaule caur Viņu tiktu glābta.” (Jāņa ev.3: 17).
 Šī pasaule var kļūt drošāka mūsu dzīvei. Mūsu dzīve var kļūt drošāka. Un viss tas ir iespējams ticībā uz Jēzu Kristu.Rīt mēs sīkāk parunāsim par šo tēmu.Esiet svētīti!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.