Kāpēc cilvēki izvēlas būt bezatbildīgi? IV

Sveicinu jūs, dārgie draugi! Tas Kungs ir radījis šo dienu, lai mēs priecātos un līksmotu Viņa priekšā! Šai rītā Dieva žēlastība ir atjaunojusies priekš katra no mums. Dievs turpina izliet pār mums Savu žēlastību un dāsnumu! Dieva Vārds ir milzu svētība katram no mums. Caur Savu Vārdu Dievs veido mūs un ceļ mūsu ticību.Šodien no jauna parunāsim par atbildību un bezatbildību. Katram no mums ir patīkami sadarboties ar atbildīgu cilvēku, jo mēs zinām, ka uz viņu var paļauties, viņš darbu paveiks visaugstākajā līmenī, tāda cilvēka dēļ mums nenāksies kaunēties. Katrs no mums vēlētos, lai cilvēki saka: ”Tu esi – atbildīgs cilvēks! Tu esi – uzticams cilvēks! Tu esi uzcītīgs un darbu mīlošs cilvēks!” Bet kāpēc šodien mēs tik reti sastopamies ar atbildīgiem cilvēkiem? Kas traucē cilvēkam būt atbildīgam?Vairākas dienas mēs runājām par to un noskaidrojām trīs iemeslus, kas noved cilvēku pie bezatbildības, tās ir bailes, viltīga sirds un slinkums.Ceturtais iemesls, kas ved uz bezatbildību, – tā ir mācības noraidīšana.
„Kas neievēro pārmācību, piedzīvo nabadzību un kaunu; kas ļaujas sevi pārmācīt, kļūs augstā godā.” (Salamana pam. 13:18).
Bībeles tulkojumā krievu valodā – „…….kas noraida mācību;…”Tādam cilvēkam, kurš nepieņem pamācību un nelabojas, ir grūti palīdzēt kļūt atbildīgam.Kā jau mēs iepriekš minējām, bezatbildīgs cilvēks vienmēr uzskata, ka viņam ir taisnība, viņaprāt, viņš nekad nekļūdās, un tādēļ viņam grūti pieņemt atmaskošanu ( vainas pierādīšanu) un laboties. Ja cilvēks ir nonācis tādā stāvoklī, ka neviens vairs nevar runāt uz viņa dzīvi, tāda cilvēka bojāeja ir neizbēgama.
„Cilvēks, kas ir stūrgalvīgs pret sodu, tas tiks pazudināts pilnīgi negaidot un nevienam nemanot.” (Salamana pam. 29:1).
Kad mēs attālināsimies no patiesības, Dievs laiku pa laikam runās uz mums. Tādam nolūkam Viņš sūtīs pie mums nepazīstamus cilvēkus, draugus, kalpotājus. Dievs atmaskos mūs caur Savu Vārdu. Bet ja, ņemot vērā to visu, mēs spītējamies, tiepjamies, tad Dievs saka, ka priekš mums nebūs dziedināšanas no pazudināšanas. Dievs mūs mīl, tāpēc dod mums Savu Vārdu. Viņš vēlas parādīt, kā mums jādzīvo. Viņš vēlas mums parādīt, kurā vietā esam nogriezušies no pareizā ceļa. Dievs vēlas parādīt, kā mums atgriezties uz patiesības ceļa un iet tālāk. Lūk, tāpēc ir rakstīts, ka gudrs un saprātīgs cilvēks mīl zināšanas un ievēro baušļus.
„Vientiesīgam nejēgam nav prieka par saprātu, bet viņam patīk izpaust to, kas mīt viņa sirdī.”(Salamana pam. 18:2).
Kam gudra sirds, tas ievēro baušļus, bet, kam ir nejēgas mute, dabū pērienu.(Salamana pam. 10:8).
„Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā, lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam.”(2.Timotejam 3:16-17).
Es esmu pārliecināts, ka caur šo nelielo vēstījumu, Dievs runāja uz tevi. Ja tu vēlies kļūt par atbildīgu cilvēku, tev jāpieņem Viņa mācība, atmaskošana, pārmācība un pamācība un tad jāsāk rīkoties.Dievs lai svētī katru no jums!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.