Kas ir Ferisieši? (Mācītājs Rufus Adžiboije)

Dievs gaida, lai mēs garīgi pieaugtu. Dievs vēlas, lai mēs pārstājam būt patērētāji, bet lai kalpojam citiem. Mēs esam Kristus miesa, bet katrs atsevišķi – Viņa locekļi. Lai miesa funkcionētu pilnvērtīgi, ir svarīgi, lai katrs tās loceklis dotu no sevis to, ko Dievs viņam devis. Dievs vēlas, lai Miesas locekļi atbalstītu cits citu, – kad tie kļūst vājāki vai krīt, pārējie atbalsta un stiprina. Dieva ģimenei ir svarīgi būt kopā ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Dievs vēlas, lai katrs no mums – Dieva bērniem – apzinātos, ka mūsos ir Kristus dzīvība – dzīvā ūdens straumes. Mana, kā ticīga cilvēka atbildība ir – pieslēgties šai dzīvībai, barot sevī šo dzīvību un paust to citiem cilvēkiem.Sadzirdi: Tevī plūst Kristus dzīvība, un tāpēc tu vari dalīties ar to un atdot šo dzīvību citiem cilvēkiem Kristus Miesā, – tieši tādā veidā Miesa varēs pilnvērtīgi funkcionēt. Man jāzina, ka manī atrodas dzīvības avots, un es nedrīkstu sevi atdalīt no Dieva bērniem. Atcerieties, ka Dieva dzīvība funkcionē caur pareizām attiecībām ar brāļiem un māsām Kristū. Jēzus teica, ka Viņš ir Dzīvība, ka Debesu Tēvs ir dzīvības avots, un Viņš dod šo dzīvību Dēlam. Par to mēs lasām Jāņa Evaņģēlijā: 
„Jo, itin kā Tēvam ir dzīvība pašam Sevī, tāpat Viņš arī Dēlam ir devis, lai Tam būtu dzīvība pašam Sevī.” (Jāņa 5:26).
 Tēvam ir dzīvība Pašam Sevī, un šo dzīvību caur Kristu Viņš dod mums – Dieva bērniem. Un tāpēc, man arī ir dzīvība pašam sevī. Sapratne un atklāsme par to, ka manī ir dzīvības avots, palīdzēs man uzvarēt ferisiešu garu. 
  • Ferisiešu gars padara cilvēku atkarīgu no citiem cilvēkiem un ārējiem apstākļiem.
 Tev jāsaprot, ka attiecības, kurās Dievs tevi ir ielicis, tava pakļaušanās Dieva ieliktajai garīgajai varai, – tas viss ir tava apsardzība, tava uguns siena no Dieva. Tev jāsaprot, ka tu pats neesi viss visā, bet tikai Kristū (bet Kristus – tā ir Kristus Miesa) tu vari visu. Tomēr, tev jāsaprot arī tas, ka Dievs katram no mums ir devis spēku, lai mums būtu dzīvība pašiem sevī, un šī dzīvība man ir Dieva dota. Svarīgi atrasties pareizās attiecībās ar Miesu. Šodien Dievs paceļ tieši tos cilvēkus, kuri zina, ka viņos tek Dieva dzīvības avots. Tādu cilvēku garu nevar apspiest, viņi nedzīvo depresijā vai skumjās, – un tas viss tikai tāpēc, ka viņi apzinās Dieva doto varu. Ja iepazīsim savu Dievu, mēs būsi stipri un drosmīgi. Pats Dievs katram no mums ir devis spēku. Tu vari būt pastāvīgi pieslēgts Dieva dzīvības avotam, kurš atrodas tevī. Domā par Dievu, par Viņa Vārdu, pielūdz un slavē Viņu, – un tu redzēsi, kā atmosfēra un situācijas sāks mainīties. Katram no mums ir izvēle – vai nu kā neaizsargātam cilvēkam padoties ienaidniekam un ļaut sātanam sagraut manu dzīvi; vai arī ļaut sātanam sajust tavu ticību Dievam, tavu pozīciju un pārliecību par Dieva Vārdu, tavu staigāšanu spēkā un Dieva dzīvībā, kas izriet no tavas sirds. Izvēle ir tavā ziņā! No tevis ir jāiztek dzīvā ūdens straumēm, jo Dievs tevī ir ielicis Savu spēku un Savu dzīvības avotu. Katru rītu tu vari sākt ar ticības apliecinājumu, sakot: „Manī un caur mani tek Dieva dzīvības avots! No manis iztek dzīvā ūdens straumes!”. Dari to pastāvīgi un ar ticību, neatkarīgi no apstākļiem un tava garastāvokļa. Kā mēs jau runājām, cilvēks, kurš pilns ar ferisiešu garu, ir neuzticams un nepastāvīgs, viņš ir atkarīgs no ārējiem apstākļiem un sava garastāvokļa, kurš pastāvīgi mainās. Pateicoties Jēzum, mēs, kā Dieva bērni esam saņēmuši dievbērnības garu, kas liek mums saukt „Aba Tēvs!” Dievs devis ticīgajiem varu saukties un būt par Dieva bērniem. Šo varu es pieņemu ticībā. Un, ja es esmu – Dieva bērns, tad man jātic un jādzīvo Dieva Vārda patiesībā. Jēzus brīdināja, ka šai pasaulē mums būs bēdas, bet Viņš mūs nepametīs. Mana attieksme pret notiekošo, – lūk, kas ir svarīgi. Viss ir atkarīgs no manas sapratnes un pārliecības, no manas dzīves pozīcijas.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.