Ko sevī ietver pielūgsme

Miers un žēlastība no mūsu Kunga Jēzus Kristus lai vairojas jūsu dzīvē šajā brīnišķīgajā dienā! Es lūdzu par jums, lai Dieva vārds piesātina un stiprina jūsu garu, miesu un dvēseli. Vakardien mēs ar jums apskatījām jautājumu- ar ko saistīta pielūgsme Dievam, un konkrēti: 
  • Pielūgsme saistīta ar Dieva svētuma apzināšanos.
  • Pielūgsme saistīta ar sava prāta piepildīšanu ar Dieva patiesību.
 
  • Pielūgsme saistīta ar savas iztēles attīrīšanos ar Dieva skaistumu.
 
  • Pielūgsme saistīta ar savas sirds durvju atvēršanu Dieva mīlestības saņemšanai.
 
  • Pielūgsme ir saistīta ar sevis ziedošanu Dieva gribai un mērķiem.
 Šodien es gribētu parunāt par to, ko ietver sevī pielūgsme: 
  1. Pielūgsme ietver atzīt to, kas ir Dievs.
 Tas ir tas ar ko lūgšana atšķiras no pielūgsmes. Lūgšanā mēs lūdzam: „Kungs, dod man…. Kungs, svētī mani….” Pielūgsmē savukārt visa centrā ir Dievs. Pielūgsmē mēs atzīstam to, kas ir Dievs, mēs paužam savu pateicību un godinam Viņu, mēs atzīstam Dieva varenību un paaugstinam Viņu augstāk par visu un visiem. Tieši tas ir patiesas pielūgsmes pamatā. 
  1. Pielūgsme ietver sevī pilnīgu cilvēka atdošanos Dievam.
 Vārda „pielūgsme” serdenī ir sevis pakļaušana Dievam. Ir ļoti grūti būt par dumpinieku un pielūdzēju vienlaicīgi. Tie ir divi nesavienojami jēdzieni. Dumpinieks, kas neatrodas pilnīgā pakļautībā Dievam, vienkārši nevar būt dzīvā Dieva pielūdzējs. Paklausība Dievam ir viens no izšķirošajiem faktoriem pielūgsmes jautājumā. 
“ Un Samuēls sacīja: “Vai tad Tam Kungam ir lielāka patika par dedzināmiem un kaujamiem upuriem nekā par paklausību Tā Kunga balsij? Redzi, paklausība ir labāka nekā upuris, un padevība ir labāka nekā auna tauki, ”. (1 Sam.15:22).
 Vecajā Derībā pastāvēja noteikta pielūgsmes sistēma. Cilvēki savu pielūgsmi Dievam pauda tādā veidā, ka pienesa Viņam pašus labākos upurus, pašas treknākās avis utt. Tomēr Dievs caur Samuēlu saka, ka pats galvenais un pats tīkamākais upuris Dievam ir nevis treknās avis un dedzināmie upuri, bet gan tava un mana paklausība. 
“ Paklausība ir labāka nekā upuris un padevība ir labāka nekā auna tauki ! ”
 Paklausība ir pats labākais upuris priekš Dieva! Jaunajā Derībā mēs nepienesam par upuriem avis vai citus dzīvniekus, bet mēs pienesam sevi, kā dzīvu upuri, kā sevis atdošanu Dievam un pielūgsmi. Lūk, kāda ir pati tīkamākā kalpošana Dievam-mūsu paklausība, mūsu pakļaušanās Viņa gribai. 
“ Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu garīgā kalpošana. ” . (Rom.12:1).
 
  1. Pielūgsme ietver sevī uzticību Dievam.
 
“ No namturiem galvenām kārtām prasa, ka tie būtu uzticami. “ . (1 Kor. 4:2).
 Uzticībai ir tiešs sakars ar pielūgsmi. Tad kad mums viss ir labi, mums nav grūti pielūgt Dievu, mums nav grūti jūsmot par Dievu un dziedāt Viņam. Taču, tad kad mēs runājam par pielūgsmi, tad ir svarīgi saprast, ka pielūgsme nav saistīta ar mūsu garastāvokli. Vai mēs pielūgsim Dievu tad, kad mums šķiet ka Viņš ir tālu no mums? Vai mēs pielūgsim Dievu, kad mums šķiet ka Dievs mūsu lūgšanām nepievērš nekādu uzmanību? Vai mēs pielūgsim Dievu, kad mums šķiet, ka mēs neredzam nekādu izeju no situācijas, neredzam gaismu tuneļa galā? Vai mēs būsim uzticīgi pielūdzēji arī grūtos dzīves brīžos? Uzticība Dievam pieprasa no mums pielūgt Viņu neatkarīgi no tā, kā mēs jūtamies un kādās dzīves situācijās un apstākļos atrodamies. Uzticamie namturi pielūdz Dievu pakļautībā un paklausībā neatkarīgi no apstākļiem. No pielūdzēja tiek prasīta uzticība neatkarīgi no garastāvokļa. Rīt mēs apskatīsim, ko ir teicis pravietis Habakuks par uzticību Dievam pielūgsmes jautājumā. Esiet svētīti! Un nebeidziet pielūgt Dievu garā un patiesībā! Līdz rītam! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.