Laba pārvaldnieka privilēģijas un atbildība. 6.daļa. Finanšu pārvaldīšana no Dieva perspektīvas

Prioritātes finansēs:

1)      Mīlestība uz Dievu.

Jādzīvo tā, lai tava dzīve uz šīs zemes virzītu Evaņģēlija izplatību. Ir svarīgi pašam ņemt aktīvu dalību tajā, arī caur finanšu došanu – no tā, ko Dievs tev ir devis, – kalpot Dievam un cilvēkiem.

2)      Mīlestība uz tavu ģimeni un mājas ļaudīm.

Bībelē ir teikts:
1.Timot. 5:8 – Bet, ja kāds negādā par savējiem un visvairāk par saviem mājas ļaudīm, tad viņš ir aizliedzis ticību un ir ļaunāks par neticīgu.
 
Marka ev. 7:6-13 – Bet Viņš uz tiem sacīja: “Pareizi Jesaja par jums, liekuļiem, ir pravietojis, kā ir rakstīts: šī tauta godā ar lūpām Mani, bet viņu sirds ir tālu no Manis. Bet tie Mani velti cienī, mācīdami tādas mācības, kas ir cilvēku pavēles. Jo, Dieva bausli atmetuši, jūs turat cilvēku likumus.” Un Viņš tiem sacīja: “Tā jūs atmetat Dieva bausli, lai turētu savu likumu. Jo Mozus ir sacījis: godā savu tēvu un savu māti, – un: kas ļaunu runā pret tēvu vai māti, tam būs mirt. Bet jūs sakāt: ja cilvēks uz tēvu vai māti saka: korban, tas ir, lai tas ir par upuri, kas tev no manis varētu nākt par labu, – tad jūs viņam atļaujat nenieka vairs nedarīt tēvam vai mātei par labu, iznīcinādami Dieva vārdu ar saviem likumiem, ko jūs esat iecēluši. Un daudz tādu lietu jūs darāt.”.
Dievs vēlas, lai mēs rūpējamies par savu ģimeni, saviem mājiniekiem. Dievs grib, lai bērni godā savus vecākus, bet vecāki lai rūpējas par saviem bērniem.

3)      Savu vajadzību apmierināšana(piepildīšana).

Dievs apsola apmierināt katru mūsu vajadzību. Tomēr, ir jāapzinās, ka pastāv atšķirība starp mūsu vajadzībām, vēlmēm(kārībām) un greznību. Dievs apsola piepildīt tās mūsu sirds vēlmes, kas sakrīt ar Viņa vēlmēm un Viņa gribu mūsu dzīvei (mūsu vajadzības). Bet, dažkārt mēs tērējam savus spēkus, resursus, un finanses nevajadzīgām lietām (kārībām un greznībai), un tādā veidā velti izšķiežam savu dzīvi. 

4)      Labdarība, došana citiem.

Dievs vēlas, lai mēs svētījam un palīdzam citiem cilvēkiem. Bībelē ir teikts:
1Тиmоt. 6:17 -19 – Tiem, kas ir bagāti tagadējā pasaules laikmetā, piekodini, lai viņi nebūtu augstprātīgi un neliktu cerību uz nedrošo bagātību, bet uz Dievu, kas mums dod visu bagātīgi baudīt; lai viņi darītu labu, būtu bagāti labos darbos, devīgi, nesavtīgi, uzkrādami sev labu mantas pamatu nākamai dzīvei, ka iegūtu īsto dzīvību.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.