Neliedzies labu darīt ikvienam, kam tas nepieciešams, jo tavai rokai Dievs piešķīris visu, lai tā to darītu!

Labdien, dārgie draugi! Mēs runājam par to, kā var atbrīvot labvēlību pār savu dzīvi, sākām sarunu par sēšanas un pļaušanas likumu. Mēs apstiprinājām, ka ja cilvēks vēlas atbrīvot Dieva labvēlību pār savu dzīvi, viņam ir jāsēj labvēlības sēkla Dieva Valstībā un citu cilvēku dzīvēs.Izskatīsim kādu epizodi, kurā tiek demonstrēts tas, kā labvēlības sēšana citu cilvēku dzīvēs atnesa labvēlību paša cilvēka dzīvē. Kā piemēru ņemsim Mordohaja dzīvi:
„Un tajās dienās, kad Mordohajs sēdēja pie ķēniņa vārtiem, divi ķēniņa galminieki, Bigtans un Terešs, no sliekšņa sargiem, iedegās pret ķēniņu tādās dusmās, ka mēģināja pacelt pret viņu roku. Un šī lieta kļuva zināma Mordohajam, un viņš to izstāstīja ķēniņienei Esterei, un Estere stāstīja to ķēniņam Mordohaja vārdā. Izmeklēja šo lietu ķēniņa pilnvarotie un atrada to atbilstošu patiesībai, un viņus abus pakāra pie koka. Un to ierakstīja dienu notikumu grāmatā ķēniņa zināšanai.” (Esteres 2:21-23).
Šeit stāstītajā redzam, ka Mordohajs sēja labvēlības sēklu ķēniņa Ahasvera dzīvē un izglāba viņu no acīmredzamas nāves. Pievērsiet uzmanību, ka Mordohaja labvēlība tika ierakstīta ķēniņa dienu notikumu grāmatā! Dievam ir atmiņu grāmata, kurā debesu eņģeļi fiksē katru tavu labvēlību. Iespējams neviens par to nezina, iespējams neviens nav tev par to pateicis „Paldies”, tomēr, tu vari būt pārliecināts, ka Dievs to zina, atceras un savā laikā atlīdzinās tev par to. Tieši tas notika Mordohaja dzīvē. Pēkšņi, Mordohaja dzīvē parādījās ļauns cilvēks, vārdā Hamans, kurš nolēma iznīcināt Mordohaju, pakarot viņu kokā. Lūk, ko Hamana sieva sacīja savam vīram:
„Tad viņa sieva Zereša un visi viņa draugi sacīja: “Lai saceļ karātavu koku, piecdesmit olektis augstu, un no rīta saki ķēniņam, lai pakar pie tām Mordohaju; tad ej priecīgi kopā ar ķēniņu uz dzīrēm.” Šis vārds patika Hamanam, un viņš lika uzcelt karātavas.”(Esteres 5:14).
Tomēr, tieši tajā pat laikā, Mordohaja dzīvē tika atbrīvots Dieva labvēlības spēks. Pateicoties šai labvēlībai, Mordohajs ne tikai palika dzīvs, bet tika iecelts arī augstā amatā.
“Tajā naktī ķēniņam nenāca miegs, un viņš pavēlēja, lai atnes laiku grāmatu, kurā bija atzīmēti notikumi valsts dzīvē, un viņi lasīja tos ķēniņam priekšā. Un tur bija rakstīts, ka Mordohajs ir uzrādījis Bigtanu un Terešu, divus ķēniņa galminiekus no sliekšņu sargiem, kas bija taisījušies izstiept roku pret ķēniņu Ahasveru. Un ķēniņš jautāja: “Kāds gods un paaugstinājums ir parādīts Mordohajam par to?” Tad ķēniņa sulaiņi, kas viņu apkalpoja, atbildēja: “Viņam nekāda atzinība nav parādīta.” Tad ķēniņš vēl jautāja: “Kas ir pagalmā?” Un Hamans bija tikko ienācis ķēniņa pils ārējā pagalmā, lai sacītu ķēniņam, ka Mordohajs ir pakarams pie karātavām, kuras viņš bija licis viņam uzcelt. Tad ķēniņa apkalpotāji sacīja viņam: “Lūk, Hamans stāv pagalmā!” Un ķēniņš sacīja: “Lai viņš ienāk!” Kad Hamans ienāca, tad ķēniņš jautāja viņam: “Ko lai dara tam vīram, kuru ķēniņš grib pagodināt?” Un Hamans domāja savā sirdī: kam gan citam kā man ķēniņš grib parādīt godu? Un Hamans sacīja ķēniņam: “Tam vīram, kuru ķēniņš grib pagodināt, lai atnes ķēniņa tērpu, kas pašam ķēniņam bijis mugurā, un atved zirgu, uz kā ķēniņš ir jājis un kuram galvā uzlikts ķēniņa kroņa atdarinājums, un lai nodod drēbes un zirgu vienam no ķēniņa dižciltīgajiem lielkungiem rokās, un lai tas apģērbj vīru, kuru ķēniņš grib pagodināt. Un lai viņš liek viņam jāt uz zirga pilsētas laukumā un sauc viņa priekšā: tā top darīts vīram, kuru ķēniņš grib pagodināt!” Tad ķēniņš sacīja Hamanam: “Steidzies, ņem drēbes un zirgu un pagodini ar šīm dāvanām, tā kā tu nupat teici, jūdu Mordohaju, kas sēž ķēniņa vārtos! Neizlaid neko no tā, ko tu man sacīji!”(Esteres 6:1-10).
Vai labvēlība Mordohaja dzīvē bija nejaušība? Ak vai, nē! Cilvēka dzīvē labvēlība tiek atbrīvota un darbojas likumsakarīgi. Viens no likumiem, kuram ir pakļauta labvēlība, – tas ir sēšanas un pļaušanas likums. Ja tu pastāvīgi sēsi labvēlību un žēlastību citu cilvēku dzīvē, tad tu vari būt pārliecināts, ka šī labvēlība atnāks arī tavā dzīvē, brīdī, kad tā tev būs visvairāk nepieciešama.Dieva vārds tev šodien ir šāds: „Neliedzies labu darīt ikvienam, kam tas nepieciešams, jo tavai rokai Dievs piešķīris visu, lai tā to darītu. Nesaki savam tuvākam: “Ej un nāc, rīt es tev došu!” – jo tev taču ir, ko dot tūlīt.”Lai Dievs tevi svētī! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.