Praktiski norādījumi Bībeles izpētei

Žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es sveicinu jūs rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Šodien es vēlētos padalīties ar jums ar praktiskiem norādījumiem Bībeles izpētei. Tie ir kopējie norādījumi, kas palīdzēs mums būt efektīgiem izpētot Bībeli. 
  1. Lūdz, lai Dievs dod tev spēcīgas slāpes pēc Vārda.
 Lūdz par to bieži. Lai Dievs palīdz tev apzināties, cik ļoti tev ir vajadzīgs Vārds. Cilvēks bez slāpēm nedzer un neēd. Tikai izslāpis un izsalcis cilvēks vēlās to darīt. Ja tev nav apetītes, tad tu neēdīsi. Bet mēs zinām, ka Dieva Vārds ir garīgais ēdiens. 
„Tad Viņš man sacīja: “Cilvēka bērns, ēd, kas tavā priekšā, ēd šo rakstu rituli un tad ej un sludini Israēla namam.” Tad es atvēru muti, un Viņš man deva ēst rakstu rituli un man sacīja: “Cilvēka bērns, apēd šo rakstu rituli, ko Es tev dodu, un pildi ar to savas iekšas.” Tad es to apēdu, un tas bija manā mutē tik salds kā medus. „ . (Ecech.3:1-3).
 Šeit ir teikts, lai mēs barojam sevi ar rakstu rituli – Dieva Vārdu, un tikai pēc tam ejam un runājam. Kad mēs piepildīsim savu sirdi ar Dieva Vārdu, tad mēs zināsim, kā runāt ar Dievu. Kad mēs lūgsim, tad mūsu lūgšanas būs saturīgas un dziļas. Mēs nelūgsim tā kā mums gribas, bet zināsim kā uzturēt dialogu ar Dievu, pie tam tajā valodā, kuru Viņš saprot. Ja mēs būsim piepildīti ar Dieva Vārdu, tad mēs teiksim viens otram uzmundrinošus un iedvesmojošus vārdus. Ja mēs būsim piepildīti ar Dieva Vārdu, tad mēs zināsim, kā mums runāt ar sātanu un kā izārdīt visus viņa darbus un nodomus. Bībele mūs aicina pastāvīgi būt Dieva Vārdā un piepildīt ar šo Vārdu savu sirdi. Bet lai mēs to varētu darīt, mums ir vajadzīga garīga apetīte. Daudz var apēst tas, kuram ir laba apetīte. Tātad, lūdz Dievam par apetīti un slāpēm pēc Dieva Vārda. Ja tu tā darīsi, tad tu noteikti redzēsi, ka tas strādā. 
  1. Pieturies pie sabalansētas Dieva Vārda diētas.
 Dieva Vārds ir ēdiens, bet ēdienam ir jābūt sabalansētam. Ko tas nozīmē? Kad mēs izpētam Bībeli, mums ir jāierauga dažādas sadaļas Bībelē. Katra sadaļa mums nes zināmas svētības. Mums ir jāuzņem garīgais ēdiens no katras no šīm sadaļām. Mums ir jālasa visas Bībeles sadaļas – no Mozus grāmatas līdz Atklāsmes grāmatai. Bībele dalās atsevišķās sadaļās: -likumu grāmatas vai Mozus grāmatas (pirmās 5 grāmatas); -vēsturiskās grāmatas (12 grāmatas); -poētiskās grāmatas; -pravietiskās grāmatas; -Evaņģēliji; -vēstules; -Atklāsmes grāmata. Mūsu Bībeles izpētei nav jāaprobežojas ar kaut kādām atsevišķām Bībeles daļām. Mums ir jāizpēta visas Bībeles sadaļas. 
  1. Saglabājiet secību Bībeles izpētē.
 Man ir jāuztver Bībeles izpēte, kā randiņš ar Dievu, kam tiek pakārtots viss pārējais: mans laiks, darbs, visas manas darīšanas. Ja tā nebūs, tad mūsu attiecības ar Bībeli būs neregulāras, nepastāvīgas. Nesen es sāku pārdomāt par māti, kam ir zīdainis. Tādas sievietes dzīvē viss ir pakārtots zīdaiņa režīmam un vajadzībām. Tamdēļ, ka sieviete baro zīdaini ar krūti, viņa nevar ēst visu, ko viņai sagribās, nevar gulēt tik cik viņai gribās, jo viņa domā vairāk par to, kas vajadzīgs mazulim, viņa domā par to, lai nekaitētu mazulim. Tātad, šajā laikā zīdainis ir mātes orientieris. Tas pats attiecas uz Bībeli. Mums ir jāpakārto visas mūsu darīšanas šim tikšanās laikam ar Dievu, un tad mums viss izdosies. 
  1. Lasi Bībeli pat tad, kad tev nav garastāvokļa un vēlēšanās to darīt.
 Lai saņemtu svētības no Dieva, mums ir nepieciešama centība. 
“ Uzņemiet sevī nevis iznīkstošo barību, bet barību, kas paliek mūžīgai dzīvībai, kuru jums dos Cilvēka Dēls, jo Dievs Tēvs Viņu ir apzīmogojis.” „ . (Jāņa 6:27).
 Centieties būt pastāvīgi un stabili Bībeles lasīšanā. Tā dēļ jums nāksies kaut ko ziedot, jums nāksies pieņemt stingrus lēmumus. Mums ne vienmēr būs noskaņojums un vēlēšanās lasīt Bībeli, lūgt, pat neskatoties uz to, ka mēs labi saprotam, ka tas mums ir derīgi. Tāpēc, tieši ar centību mēs uzvaram savu nevēlēšanos. Ja kādu iemeslu dēļ tu jau vairākas dienas pēc kārtas neesi lasījis Bībeli, lai tas tevi neapbēdina. Nakamajā dienā celies un sāc lasīt Vārdu. Es zinu, ka tad kad mēs pieņemam lēmumu katru dienu lasīt Bībeli, tad sātans visādi centīsies mūs kavēt, sūtot mūsu dzīvē apsūdzības un nosodījumu. Sātans ir ieinteresēts, lai mēs dzīvojam ar vilšanās un nosodījuma sajūtu un tādējādi viņš cenšas mūs apturēt. Nevajag uzķerties uz sātana ēsmas. Turpiniet piepildīties ar Dieva Vārdu, turpiniet iet uz priekšu! Lai Dievs bagātīgi svētī jūs un jūsu tuviniekus! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Dievs dod katram pēc viņa spējām

    Mēs visi gribam vairāk. Mēs vēlamies, lai mūsu draudzē būtu vairāk cilvēku, bet Dievs dos mums tikai pēc mūsu spējām, dos mums to ar ko mēs tiekam galā. Cik tu esi atbildīgs, tik Dievs tev arī varēs uzticēt. Piemēram, tev dzīvē ir atnācis smags pārbaudījums, un tu domā: „Kāpēc un par ko man tas viss?” Bet Dievs zin, ka tu ar to vari tikt galā. Mēs bieži vien nezinam savas spējas, bet Dievs zina visu. Dievs zina to nastu, kuru tu esi spējīgs nest. Tu vari domāt un teikt par sevi: „Nē, es to nespēšu panest! Es neesmu spējīgs!”Līdz tam laikam, kamēr tu neiziesi cauri šiem pārbaudījumiem, tu nespēsi pat iedomāties uz ko tu esi spējīgs.
  • Kāds ir pats augstākais bauslis?

    Kad kāds rakstu mācītājs Jēzum pajautāja: „Kāds ir pats augstākais bauslis?” Jēzus viņam atbildēja:1-mais bauslis – „Mīli Dievu!”2-rais bauslis – „Mīli savu tuvāko kā sevi pašu!”Tad, kad tevi vada līdzcietība un mīlestība pret cilvēkiem, tu vairs netērē laiku tam, lai iztirzātu savus trūkumus. Tavi trūkumi nevar apturēt tavu kalpošanu cilvēkiem.
  • Kas jādara, lai mūsos mājotu Dieva Vārds?

    Mēs varam zināt dažādas mācības, bet, kad atnāk problēmas, tad mūsu uzvedība reāli atspoguļo to, kāds vārds un, cik daudz Dieva Vārda ir tevī. Kad manī ir Dieva Vārds un sātans atnāk pie manis, tad šis Vārds, kas ir manī, ir vienīgā cerība un spēks, kas spēj uzvarēt sātanu. Ja manī nemājo Dieva Vārds, tad es nespēšu uzvarēt, un tad manas problēmas paliks iepriekšējā – neatrisinātā stāvoklī. Bet, ja Dieva Vārds mājo manī, tad šis Vārds palīdzēs tikt skaidrībā ar jebkuru situāciju. Kāpēc ticīgu cilvēku dzīvēs ienāk bailes, panika, vilšanās, nogurums, vājums? Tas notiek tāpēc, ka cilvēkā nemājo Dieva Vārds. Bet Dieva vēlēšanās ir tāda, lai mēs būtu piepildīti ar Dieva Vārdu. Kad mēs lasām Vārdu, apzinoties, ka tas mums ir vajadzīgs katru dienu, lai mums būtu gaisma un virziens, tad mums būs stimuls lasīt. Tāpēc, ka vēlos būt garīgi stiprs un spējīgs uzvarēt sātanu, tāpēc, ka vēlos, lai man būtu sapratne, virziens, tāpēc, ka vēlos dzīvot šķīstu dzīvi – tāpēc es arī lasu Dieva Vārdu.
  • Ražas un pavairošanas likums

    Par pamatu mēs ņemsim Rakstu vietu no Marka evaņģēlija 4. nodaļas, kurā Pats Jēzus mācīja līdzībās.Šajā nodaļā ir trīs līdzības, kurās Jēzus sniedz paskaidrojumu par to, kāds spēks un potenciāls ir apslēpts mazā sēkliņā. Visupirms es gribētu uzskaitīt šīs līdzības, bet vēlāk mēs detalizēti izskatīsim katru no tām. Pirmā līdzība, kuru Jēzus izstāstīja, – ir līdzība par sējēju. Šī līdzība atklāj virkni šķēršļu, kuri traucē sēkli izaugt par augu un nest augļus. Šajā līdzībā Jēzus parādīja trīs šķēršļu veidus, kuri var traucēt mūsu iesēto sēklu augšanai (Marka, 4:3-20).
  • Mums ir ļoti svarīgi apstāties jebkādā savā darbībā un nodoties vientulībai ar Tēvu

    „Un no turienes cēlies Viņš nogāja uz Tiras robežām. Un, kādā namā iegājis, Viņš gribēja, lai neviens to nemanītu; bet nevarēja palikt apslēpts.”Jēzus atnāca Tiras un Sidonas robežās, lai nošķirtos no cilvēkiem un paliktu vienatnē, jo tuvojās Viņa pēdējā diena – Viņa nāves diena Golgātā. Iespējams, Jēzus vēlējās palikt vienatnē ar Tēvu, lai runātu par to, kas Viņu sagaida Golgātā. Jēzus tādā veidā rāda mums piemēru, ka arī mums ir ļoti svarīgi apstāties jebkādā savā darbībā un nodoties vientulībai ar Tēvu. Reiz pa reizei mums vajag aizbēgt no šīs pasaules trokšņa, rūpēm un rast laiku tam, lai pabūtu ar Dievu.
  • Ja tu vēlies staigāt Dieva labvēlībā, tad esi pateicīgs cilvēks!

    Nepateicība aptur labvēlības plūsmu cilvēka dzīvē. Nevar pagurt svētīt pateicīgu cilvēku. Dāvids bija cilvēks, kurš piederēja pie tādu cilvēku kategorijas, kuri ir pateicīgi. Viņš pateicās Dievam par visu un aicināja citus cilvēkus pateikties Dievam līdz ar viņu.„Slavējiet līdz ar mani Tā Kunga godu, kopā teiksim Viņa augsto Vārdu!” (Psalms 34:4).