Miers jums, dārgie Dieva bērni!Paldies Dievam par šo dienu, kuru Viņš mums dāvājis. Paldies Dievam par iespēju būt Viņa Vārdā, sarunāties ar Viņu caur lūgšanu un smelties sev tajā spēku, stiprumu un gudrību.Mēs turpinām runāt par lūgšanu modeli, kuru mums atstājis Jēzus. Mēs noskaidrojām, ka efektīva lūgšana ietver sevī tādus elementus, kā pielūgsmi un pateicību Dievam, sadarbību ar Dievu un piedošanu.4.Savu grēku atzīšana Dieva priekšā,– tas arī ir viens no efektīvas lūgšanas elementiem. Es to saucu par soli uz iekšējo dziedināšanu.Dievs attīra un dziedina mūs no iekšienes uz ārpusi. Un viens no svarīgākajiem momentiem, kurš ved uz iekšējo dziedināšanu, ir savu grēku atzīšana Dieva priekšā un citu cilvēku grēku piedošana.
„Un piedodi mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem.”(Mateja 6:12).
Lai Dievs mūs attīrītu, ikdienā nākot Dieva priekšā lūgšanā, mums vajag nožēlot savus grēkus. Tāda lūgšana dziedina un attīra cilvēku no iekšienes.„Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visas netaisnības.”(1.Jāņa 1:9).
Pēc grēku nožēlas lūgšanas Dievs ne tikai piedod mums, bet arī attīra mūs no visas netaisnības.Grēks ,– tā ir inde, kura izārda cilvēka dzīvi.Ikreiz, kad cilvēks grēko, kaut kas viņā nomirst, – zina viņš to vai nē, tic viņš tam vai arī nē.Dažkārt grēka dēļ mirst sirdsapziņa. Dieva Vārds saka, ka maksa par grēku ,– tā ir nāve.Bet ikreiz, kad tu apzināti nāc pie Dieva un nožēlo savus grēkus, – tevī kaut kas atdzīvojas. Tāpēc jo biežāk tu nāksi Dieva klātbūtnē, jo vairāk tu būsi piepildīts ar dzīvību.Tāpēc mēs atzīstamies Dieva priekšā par visu, par ko Dieva Gars atmasko mūs, un lūdzam Dievam piedošanu.Bet tev tieši tāpat ir jāpiedod citiem cilvēkiem – tiem, kuri ir aizvainojuši tevi vai kuriem ir kaut kas pret tevi.„..pielūkodami, ka neviens nezaudētu Dieva žēlastību, lai nekāda rūgta sakne, augstu izaugusi, jums nekaitētu un daudzi ar to netiktu apgānīti.”(Ebrejiem 12:15).
Nepiedošana,– tā ir rūgta sakne, kura atņem mums Dieva labvēlību. Bībelē ir teikts, ka Dievs tev piedod, ja tu piedod saviem aizvainotājiem.„Un, kad jūs stāvat, Dievu lūgdami, tad piedodiet, ja jums kas ir pret kādu, lai arī jūsu Tēvs, kas debesīs, jums piedod jūsu pārkāpumus, bet ja jūs nepiedodat, tad arī jūsu Tēvs debesīs jūsu pārkāpumus nepiedos.”(Marka 11:25-26).Vairums problēmu un neatbildētu lūgšanu ir tikai nepiedošanas dēļ. Daži cilvēki domā, ka pats galvenais ir tas, kādas ir manas attiecības ar Dievu, bet viss pārējais ir mazsvarīgs. Nē. Nav iespējams atrasties uz zemes un nesaskarties ar citiem cilvēkiem. Tāpēc, piedodot un lūdzot piedošanu, mēs veidojam savstarpējās attiecības, un tas palīdz mums dziedināties ne tikai garīgi, bet arī fiziski.Ar savu nepiedošanu nebloķēsim Dieva labvēlību un Viņa svētības, kuras Viņš ir sagatavojis katram no mums.Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!Viņš ir labs vienmēr!Mācītājs Rufus Adžiboije