Ticība bez mīlestības – tā nav bībeliska ticība!

Dārgie draugi, es sveicu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam!”Bībelē ir teikts, ka pēdējās dienās iestāsies grūti laiki. Notikumi, kas šodien vērojami pasaulē, jau ir kā pazīmes šiem pēdējiem laikiem. Bet Dievs nav mūs atstājis vienus, lai mēs ar to visu cīnītos savā spēkā. Dievs mums ir atstājis bruņojumu uzvaras gūšanai šajā pēdējā laikā. Dievs vēlas, lai mēs pielietojam šo apbruņojumu un gūstam uzvaru. Dievs vēlas, lai mēs esam spējīgi pārvarēt notiekošo un uzvaram, lai mūsu sirdis ir spējīgas izturēt jebkuru pārbaudījumu. Mēs runājām, ka bruņojums, kuru Dievs mums ir devis, – tā ir ticība, cerība un mīlestība. Līdz šim mēs visos sīkumos pārrunājām ticības lomu, un uzsākām sarunu par mīlestības lomu – bruņojumu, kas nepieciešams uzvaras gūšanai šajās pēdējās dienās. Vakar mēs runājām par to, ka ar Savu piemēru Jēzus mums ir nodemonstrējis to, kā mēs varam staigāt mīlestībā. Mēs redzējām, ka Jēzus nekad neatriebās par Sevi. Tad, kad Jēzu zaimoja, Viņš nerīkojās tāpat. Tad, kad cilvēki rīkojās netaisni attiecībā pret Jēzu, Viņš nedraudēja viņiem. Jēzus visu atdeva Dieva rokās – Taisnā un Taisnīgā Tiesneša rokās. Mēs runājām par to, ka ticība mūsu uzvarā spēlē noteicošo lomu. Taču ticība darbojas tikai mīlestībā.
„Jo Kristū Jēzū nedz apgraizīšana ko spēj, nedz neapgraizīšana, bet ticība, kas darbojas mīlestībā.”(Galatiešiem 5 :6).
 Ja mēs nestaigāsim mīlestībā, tad mūsu ticībai būs šķēršļi, mūsu ticība nespēs darboties vai strādāt, mūsu ticība būs paralizēta. Ticība bez mīlestības – tā nav bībeliska ticība. Pāvils par to runā 1.Vēstulē Korintiešiem 13:1-3:
„Ja es runātu ar cilvēku un eņģeļu mēlēm un man nebūtu mīlestības, tad es būtu skanošs varš vai šķindošs zvārgulis. Un, ja es pravietotu un ja es zinātu visus noslēpumus un atziņas dziļumus, un ja man būtu pilnīga ticība, ka varētu kalnus pārcelt, bet nebūtu mīlestības, tad es neesmu nekas. Un, ja es visu savu mantu izdalītu nabagiem un nodotu savu miesu, lai mani sadedzina, bet man nebūtu mīlestības, tad tas man nelīdz nenieka.”
 Ja tev ir ticība, bet tev nav mīlestības, tad pēc Pāvila teiktā tu esi – „skanošs varš vai šķindošs zvārgulis”, un tu – esi „nekas”. Ticība bez mīlestības nedarbojas, nestrādā. Tāpēc tik svarīgi ir iemācīties staigāt mīlestībā. Jo citādi mūsu sirds nebūs spējīga izturēt pēdējo laiku uzbrukumus. Ticība bez mīlestības nedarbosies!Ko tu darīsi tad, kad cilvēki sāks tevi ienīst, vajāt vai zaimot? Vai tu apvainosies uz viņiem, vai arī meklēsi iespēju, kā viņiem atriebties vai izdarīt ko ļaunu? Tā ir miesas reakcija, miesīga cilvēka reakcija. Bībele saka, ka šāda reakcija atņems mums mieru un dzīvību.
„Jo miesas cilvēki tiecas pēc miesas lietām, bet Gara cilvēki pēc Gara lietām. Miesas tieksme ved nāvē, bet Gara tieksme – uz dzīvību un mieru.”(Romiešiem 8:5-6).
Šī rakstu vieta runā par to, ka tad, ja mēs atļaujam miesai pārvaldīt, vadīt mūs, – tas atnes mums sakāvi un nāvi. Tāpēc mēs nevaram un nedrīkstam sev pieļaut to, ka reaģējam un rīkojamies saskaņā ar miesu. Ja mēs nestaigāsim mīlestībā, mums nebūs miera, mēs atradīsimies pastāvīgā stresā un mums nebūs prieka un spēka. Tad, kad tu zaudē prieku, tu automātiski zaudē arī spēku. Bībelē ir teikts, ka prieks Tai Kungā ir mūsu spēks un stiprinājums. Sīkāk par to parunāsim rīt!Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.