Viss, kas nonāk Dieva rokās, vairojas vai pieaug

Sveicu jūs, dārgie draugi, rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”.

Jau vairākas dienas mēs ar jums runājam par to, ka jūsu dāvana(talants vai spējas), kas laista apgrozībā lai kalpotu, novedīs jūs virsotnē, – augstmaņu priekšā. Dāvana, kas laista apgrozībā, paplašinās jūsu iespējas un sagraus jebkurus ierobežojumus. Pateicieties Dievam par to, kādus Viņš jūs ir radījis.Dārgais draugs, tev jau ir dots tas, ar ko tu vari uzsākt pārdabisku kalpošanu Dievam. Neskaties uz savu dāvanu kā uz kaut ko mazu un nenozīmīgu.Kad Jēzus uzdeva saviem mācekļiem pabarot lielu tautas daudzumu, mācekļi iebilda Jēzum, sakot: „…mums ir tikai piecas maizes un divas zivis”. Mācekļi, droši vien gaidīja, ka Jēzus sacīs: „O, jā! Tad atlaidiet tautu, jo jums ir pārāk maz, un tā nepietiks visiem!” Taču Jēzus tā neteica un tā nerīkojās. Jēzum izdevās pabarot lielu cilvēku daudzumu pateicoties tam, ka kāds zēns nodeva Jēzus rokās to mazumu, kas tam bija.

Jūs uzskatāt, ka jūsu dāvana( talants vai spējas) ir maza un nenozīmīga? Tad, pienesiet Jēzum to, kas jums ir! Viss, kas nonāk Dieva rokās, vairojas vai pieaug. Vai jūs gribat redzēt savā dzīvē un caur savu dzīvi pavairošanos un lielu Dieva svētību ražu? Tādā gadījumā, atdodiet Jēzum visu, kas jums uz šodienu ir.Tad, kad mācekļi pienesa Jēzum savas piecas maizes un divas zivis, ar to pietika, lai sāktos brīnums. Tava mazā dāvana, tava nelielā kalpošana, tavs pieticīgais sākums, – tas viss var kļūt par liela brīnuma sākumu tavā paaudzē. Tālab, – nenonicini šo mazo sākumu.

No kurienes mācekļiem parādījās šīs piecas maizes un divas zivis? Lasot šo pašu stāstu citos Evaņģēlijos, mēs redzam, ka zēns atdeva mācekļiem to, ko grasījās apēst pats. Tad, kad Jēzus pajautāja mācekļiem par to, cik viņiem ir maizes, viņi gāja par to pajautāt tautai.

Bet Viņš uz tiem saka: “Cik maizes jums ir? Eita un raugait.” Un tie uzzinājuši saka: “Piecas un divi zivis.”(Marka 6:38). Tieši šai laikā Andrejs, Jēzus māceklis, atrada zēnu, kuram bija piecas maizes un divas zivis.„Tad viens no Viņa mācekļiem, Andrejs, Sīmaņa Pētera brālis, Viņam saka: “Šeit ir kāds zēns, tam ir piecas miežu maizes un divi zivis; bet kas tas ir tik daudz ļaudīm?”(Jāņa 6:8-9). Kālab es lieku uzsvaru uz šiem fragmentiem no Rakstiem! Es gribu, lai jūs ieraugāt, kurš ir avots vai sākums šim brīnumam, – zēns, kurš uzticēja Jēzum savas pieticīgās pusdienas. Vecums vai gadi – tas nav traucēklis kalpošanai Dievam. Dievs vēlas strādāt gan caur bērniem un pusaudžiem, gan arī caur cilvēkiem gados, caur vectēviem un vecmāmiņām. Galvenais ir, – lai mēs atgriežam caur kalpošanas darbu Dievam visu to, ko Viņš ielicis mūsos kā dāvanu, talantu vai spējas. Bez tam, es gribu parādīt vēl kādas mums noderīgas pamācības. Pirmkārt, – es gribu parādīt to, ka, lai notiktu brīnumsmācekļiem vajadzēja meklēt maizi un zivis, pirmkārt pie sevis, un ne pie citiem. Vai atceraties stāstu ar sievieti, kura atskrēja pie Elīsas, jo tai bija nepieciešams brīnums. Pravietis pajautāja viņai pat to, kas atrodas tās namā. „Un Elīsa viņai atbildēja: “Ko lai es tevis labad daru? Saki man, kas ir tavā namā?” Un viņa atbildēja: “Tavai kalponei nav itin nekā namā kā tikai trauks eļļas.”(2.Kēniņu 4:2).Pēc viņas atbildes ir redzams, ka viņa neredzēja nekādu vērtību tam traukam ar eļļu, kas atradās viņas namā, vēl vairāk, – viņa nesaprata, kā šo eļļu var saistīt ar atrisinājumu viņas problēmai. Lai šīs sievietes dzīvē varētu notikt brīnums, – viņai vajadzēja pameklēt un atrast to, kas bija tās namā. 

Bībelē ir teikts, ka ikviens, kurš meklē, tas atrod. Tad, kad tu redzi sev līdzās jebkādas vajadzības, kas tev pastāvīgi duras acīs, ir iespējams, ka tas notiek tāpēc, ka Dievs vēlas, lai tu piepildi šīs vajadzības vai arī atrisini kādas problēmas. Vispirms meklē risinājumu sevī, un pēc tam – sev visapkārt.

Jēzus mācekļiem pajautāja: „ Cik maizes jums ir? Ejiet un raugat.” (Marka 6:38).

Viņš nejautāja to, vai tiem ir maize, jo Viņš zināja, ka tiem ir jābūt maizei. Taču mācekļiem vajadzēja iet un pameklēt šo maizi.

Dārgais draugs, cik tev ir talantu? Jēzus tev šodien saka: „Ej un apskaties!” Cik tev ir spēju(dāvanu) un iespēju? Ej un apskaties! Tā pieredze, kāda tev ir, var pakalpot vai nest labumu citiem cilvēkiem. Ej un apskaties! Tevī ir apslēpts tik daudz, bet , ja tu neuzsāksi visa tā, kas tevī ir apslēpts, aktīvu meklēšanu – tu to visu neieraudzīsi. Tu to neieraudzīsi līdz brīdim, kamēr nelaidīsi to visu apgrozībā.

Lai Dievs jūs svētī!

Dieva mierā!

Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.