Lai mēs kļūtu par šīs pasaules gaismu un zemes sāli, mums ir jābūt noteiktām īpašībām

Sveicu, jūs dārgie draugi, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es lūdzu, lai jūsu dzīvē viss sakārtojas tā, kā to vēlās Dievs. Vakar mēs runājām par to, ka ja mēs nebūsim tādi, kādus mūs vēlās redzēt Dievs, tad mēs nekad nevarēsim reāli ietekmēt šo pasauli. Lai mēs kļūtu par šīs pasaules gaismu un zemes sāli, mums ir jābūt noteiktām īpašībām. Tieši par to mēs šodien parunāsim.    

„Svētīgi garā nabagi, jo tiem pieder Debesu valstība.  Svētīgi tie, kam bēdas, jo tie tiks iepriecināti. Svētīgi lēnprātīgie, jo tie iemantos zemi.  Svētīgi izsalkušie un izslāpušie pēc taisnības, jo tie tiks paēdināti.  Svētīgi žēlsirdīgie, jo tie dabūs žēlastību.  Svētīgi sirdsšķīstie, jo tie Dievu redzēs.  Svētīgi miera nesēji, jo tie tiks saukti par Dieva bērniem.  Svētīgi taisnības dēļ vajātie, jo tiem pieder Debesu valstība.  Svētīgi jūs esat, ja jūs lamā un vajā un ar meliem par jums runā visu ļaunu Manis dēļ.  Esiet priecīgi un līksmi, jo jūsu alga ir liela debesīs, jo tā tie vajājuši praviešus, kas pirms jums bija”. (Mt.5:3-12)

  Būt garā nabagam – nozīmē apzināties savu garīgo nabadzību Dieva priekšā, savu atkarību no Dieva. Cilvēks, kam piemīt šī īpašība, pastāvīgi kontaktējas ar Dievu, jo apzinās, ka bez Dieva viņam nekas neizdosies. Raudāt – nozīmē zemoties Dieva priekšā savu grēku dēļ un citu cilvēku grēku dēļ. Raudošs cilvēks ir cilvēks, kurš apzinās savu garīgo stāvokli, kurš redz sev apkārt notiekošo, kam ir līdzcietība pret cilvēkiem. Tāds cilvēks raud Dieva priekšā, nožēlojot ne tikai savus grēkus, bet arī savas tautas grēkus. Viņš arī aizlūdz, lūdz, sauc uz debesīm, lai viss, kas viņam apkārt izmainās Dievam par godu. Slāpstošie un salkstošie pēc taisnības – tie ir cilvēki, kas deg par taisnību un vēlas redzēt, kā Dieva taisnība piepilda katru sabiedrības sfēru. Pazemīgu cilvēku devīze: „Ne mans prāts, bet Tavs prāts lai notiek!” Pazemīgie ir tie, kas visās lietās pakļauj savu gribu Dieva gribai. Žēlsirdīgie – tie ir tie cilvēki, kas dzīvo ne tikai priekš sevis, bet viņi pamana vajadzības sev apkārt, ņemot dalību šo vajadzību apmierināšanā. Viņi ne tikai ņem no dzīves, bet arī atdod no sevis, darot bagātas citu cilvēku dzīves. Būt sirdsšķīstam — nozīmē būt koncentrētam uz Dievu un Viņa ceļiem. Miera nesēji izprot, cik svarīga ir izlīdzināšanās starp Dievu un cilvēkiem. Tāpēc viņi māk saprasties ar Dievu un cilvēkiem, dzīvojot mierā un harmonijā gan ar Dievu, gan cilvēkiem. Miera nesēji arī palīdz citiem cilvēkiem izlīdzināties ar Dievu un vienam ar otru. Tālāk mēs redzam Мt.5:11-12, ka cilvēki kam piemīt šādas īpašības, ir cilvēki ar ietekmi, kuri spīd priekš Dieva, kuriem ir stipras personīgās attiecības ar Dievu, kuri priecājas Viņā un iet uz priekšu pat tad, kad viņus vajā un apmelo taisnības dēļ. Tādus cilvēkus nav iespējams apturēt! Ļaunums nevar viņus uzvarēt, taisni otrādi, tas palīdz viņiem vēl vairāk spīdēt šajā pasaulē! Virspusējas attiecības ar Dievu neļaus ticīgajiem ieņemt ticības un spēka pozīciju. Jūs nekad nespēsiet parādīt sevi kā šīs pasaules gaismu un zemes sāli, ja vien kaislīgi nemīlēsiet Dievu un neuzturēsiet savas attiecības ar Viņu. Dievs mūs aicina uz to, lai mēs slāptu pēc Dieva un degtu priekš Viņa. Ugunij nepieciešams lai to uzmana un uztur, savādāk tā apdziest. Mums ir ļoti maz laika, tāpēc attieksimies nopietni pret Dievu un Viņa aicinājumu mūsu dzīvei! Lai Tas Kungs jūs šodien svētī! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Pārmaiņas – tas ir neatlaidīgs darbs II

    Atkarībā no tā, cik lielā mērā mēs pieaugsim un mainīsimies, mēs redzēsim, ka mēs kļūstam arvien pacietīgāki. Pacietība – tas ir Gara auglis, un Dievs grib redzēt šo augli mūsu dzīvē. Tālab, Dievs dažkārt pieļauj mūsu dzīvē kādas konfliktsituācijas, ar nolūku, lai palīdzētu mums attīstīt sevī pacietības augli. Dievs vēlas samīt mūsu lepnību un mainīt mūs mīlošā un ilgpacietīgā Kristus tēlā. Ja jūs ļaujat sev apvainoties par ikvienu sīkumu, tad jūs vēl aizvien esat lepns cilvēks. Dievs vēlas palīdzēt jums atbrīvoties no šīs lepnības. Tieši šī iemesla dēļ, Dievs pieļaus to, ka cilvēki dažkārt aizvaino jūs. Dievs vēlas, lai jūs iemācāties tikt galā ar to, un lai esat spējīgi celt savstarpējās attiecības ar cilvēkiem kā Viņa pārstāvji uz šīs zemes. Viss tas, ko Dievs pieļauj mūsu dzīvē, nāks mums par labu, ja vien mēs ļausimies Dieva pārveidei.

    Atkarībā no tā, cik lielā mērā mēs pieaugsim un mainīsimies, mēs redzēsim, ka mēs kļūstam arvien pacietīgāki...

  • Mūsu augstākais aicinājums – parādīt (demonstrēt) Dievu savā miesā

    „ Jo bauslība ir dota caur Mozu, bet žēlastība un patiesība nākusi pasaulē caur Jēzu Kristu. Dievu neviens nekad nav redzējis. Vienpiedzimušais Dēls, kas ir pie Tēva krūts, Tas mums Viņu ir darījis zināmu.” (Jāņa 1:17-18).Bauslība nekad nevar izglābt cilvēku, jo bauslība atklāj vai parāda cilvēka grēcīgo dabu. Bauslība tika dota tālab, lai cilvēki apzinātos savu nepieciešamību pēc Dieva, pēc Viņa palīdzības.

    „ Jo bauslība ir dota caur Mozu, bet žēlastība un patiesība nākusi pasaulē caur Jēzu Kristu. Dievu neviens nekad...

  • Pie kādas cilvēku kategorijas šodien piederi tu – pie Jēzus mācekļiem vai pie pūļa?

    Draudzi ceļ Jēzus, Kurš teica: „Sekojiet Man, un Es jūs darīšu”.Tas nozīmē, ka līdz brīdim, kamēr tu nesāksi sekot Jēzum, tev nav garantiju tam, ka tava dzīve mainīsies. Izmaiņa vai pārmaiņas cilvēka dzīvē nav reliģiskas darbības rezultāts, bet rezultāts viņa sekošanai Jēzum.

    Draudzi ceļ Jēzus, Kurš teica: „Sekojiet Man, un Es jūs darīšu”. Tas nozīmē, ka līdz brīdim, kamēr tu nesāksi...

  • Mūsu dzīvei ir jāatspoguļo Kristus dzīvība II

    Tu nekad nedrīksti aizmirst to, ka esi Dieva sūtnis uz šīs zemes. Kad tu sastopies ar kādu problēmu vai sarežģītu situāciju, domā par to, kā tavā vietā rīkotos Kristus, ko Viņš darītu līdzīgā situācijā. Tas tev palīdzēs. Kristus ir Tas, kuru mēs pārstāvam uz šīs zemes. Domā par to, kā Viņš rīkotos, ko Viņš teiktu, kā Viņš risinātu šo problēmu, kā Viņš pārvarētu tās grūtības, caur kurām tu šobrīd ej. Ja tu domāsi par to, un ja tu attīstīsi sevī šo Dieva dabu, tad būsi stiprs un ietekmīgs Dieva vēstnesis, būsi par derīgu sāli šai zemei un spilgtu gaismu šai pasaulei. Mūsu, kā Dieva bērnu, liktenis ir – būt par gaismu šai pasaulei un sāli šai zemei. Un, kā gaisma mēs varam spīdēt tikai tad, ja ļausim Dieva Vārdam vadīt mūsu dzīvi. Bībele saka, ka tad, kad Dieva Vārds ienāk mūsu sirdī, līdz ar to ienāk arī Dieva gaisma.

    Tu nekad nedrīksti aizmirst to, ka esi Dieva sūtnis uz šīs zemes. Kad tu sastopies ar kādu problēmu vai sarežģītu...

  • Kā izskatās Dievišķais disciplīnas process II

    Tikai tālab, ka Dievs ļoti mīl katru Savu bērnu, Viņš seko līdzi mūsu ceļiem, nevēloties, ka kāds novērstos no Viņa ceļa, kurš ved uz dzīvību un svētībām. To, kuru Dievs mīl, to Viņš arī soda, tā ceļus Viņš arī izlabo. Tikai tāpēc, ka Dievs ļoti mīlēja Dāvidu, Viņš arī sūtīja pie viņa Nātānu. Iespējams, ka šodien, dārgie lasītāji, caur šīs dienas vēstījumu, es kādam no jums esmu šis Nātāns, šis Dieva vēstnesis. Ļauj Dieva vārdam un Svētā Gara pamācībām(atmaskošanai) apstādināt tevi tavos grēcīgajos ceļos, lai ar tevi nenotiktu kas ļaunāks.

    Tikai tālab, ka Dievs ļoti mīl katru Savu bērnu, Viņš seko līdzi mūsu ceļiem, nevēloties, ka kāds novērstos no...

  • Garīgā disciplīna

    Paradokss ir tajā, ka vairums kristiešu, kuri disciplinē sevi citās savas dzīves sfērās lai sasniegtu panākumus – darbā vai savā karjerā – tai pat laikā, neuzskata par vajadzīgu disciplinēt sevi ar mērķi, lai sasniegtu dievbijību. Runa iet par labiem kristiešiem, kuri ir uzticīgi Dzīvā Dieva draudzes locekļi. Tie ir cilvēki, kuri mīl Dieva vārdu un bieži demonstrē patiesu entuziasmu attiecībā uz Dieva darbiem. Tomēr, neesot pietiekamai garīgajai disciplīnai, viņi samazina savu efektivitāti Dieva Valstībā.

    Paradokss ir tajā, ka vairums kristiešu, kuri disciplinē sevi citās savas dzīves sfērās lai sasniegtu panākumus -...