Jēzus maina tos, kuri seko Viņam II

Esiet sveicināti, dārgie draugi! Žēlastība jums un miers no Dieva Tēva un mūsu Kunga Jēzus Kristus!Mēs ar jums runājam par to, ka mums nepieciešams mainīties, lai pielīdzinātos Jēzum Kristum. Taču, tas nav iespējams bez sekošanas Kristum. Jēzus maina tos, kuri seko Viņam. Jēzus mainīs tevi, ja vien tu sekosi Viņam!Vēl nekad tā nav bijis, ka kāds cilvēks sekotu Jēzum un nemainītos. Ja tu nāc uz draudzi, uzskati sevi par ticīgo, bet, tai pat laikā, tu nemainies, tas nozīmē, ka ir viena problēma – tu neseko Jēzum. Sekošana Jēzum noteikti maina cilvēku.Kālab es izdarīju tādu secinājumu? Es ieraudzīju, ka ne visi, kuri apmeklē draudzi, seko Jēzum. Daži cilvēki, kuri nāk uz draudzi, seko nevis Jēzum, bet citiem cilvēkiem. Vēl ir ticīgu cilvēku kategorija, kuri meklē tikai personīgo labumu, nevis to, ko Jēzus saka viņiem darīt.Lai mainītos, man ir jāseko Jēzum. Sekot Jēzum, – tas nozīmē sekot un pakļauties Viņa vārdam, sekot Viņa instrukcijām. Sekot Jēzum, – tas nozīmē pavadīt laiku ar Viņu, ar nolūku, lai labāk iepazītu Viņa sirdi un piedalītos Viņa misijā. Sekot Jēzum, – tas nozīmē ņemt no Viņa piemēru un darīt to, ko dara Jēzus. Sekot Jēzum, – tas nozīmē reaģēt tā, kā reaģē Viņš, runāt to, ko saka Viņš, mīlēt to, ko mīl Viņš, un ienīst visu to, ko ienīst Viņš.Aplūkosim vēl vienu Rakstu vietu, kurā Dievs izdara akcentu uz to, cik ļoti nepieciešama ir mūsu rakstura maiņa. 
„Bet audziet mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus žēlastībā un atziņā! Viņam lai ir gods tagad un līdz mūžības dienai!”(2.Pētera 3:18).
Atslēgas vārds šajā pantā ir „audziet”. Dievs aicina katru no mums 
„…audziet mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus žēlastībā un atziņā!”
 Ko nozīmē augt? Augt – tas nozīmē mainīties. Ikreiz, kad tu satiec Bībelē vārdu „augt”, tev jāsaprot, ka tas ir aicinājums mainīties. Ja es saku, ka es augu vai pieaugu, ar to tiek domāts, ka es mainos.Kurš no jums ir redzējis taureni? Es domāju, ka visi vai arī daudzi. Taurenis – tas ir brīnišķīgs Dieva radījums. Bet mēs zinām, ka taurenis – tā jau ir šī radījuma beigu stadija. Sākumstadijā šis taurenis bija neglīts kāpurs, kas līdzinās parastam cilvēkam. Pēc kāda laika šis kāpurs pārvēršas brūnas krāsas kokonā, kurš arī neizskatās diez ko skaists. Un tikai pēc tam, no šī kokona parādās taurenis. Un pašā sākumā arī taurenis neizskatās visai skaists. Bet, pēc kāda laika, šis gandrīz bezkrāsainais radījums pārvēršas īstā daudzkrāsainā Dieva šedevrā.Visai līdzīgi izskatās arī cilvēka garīgā izaugsme. Tas ir pastāvīgu un nepārtrauktu pārmaiņu process.Dievs mūs aicina uz to, lai mēs augam un maināmies. Dievs vēlas, lai mēs nepaliekam kāpura vai kokona līmenī, bet Viņš vēlas redzēt mūs kā Savus augstākos pabeigtos šedevrus.Ja tu neaudz, tas ir tālab, ka tu neko savā dzīvē nemaini uz labo pusi. Vai nav tiesa, ka, lai cilvēks pieaugtu dabiskajā līmenī, viņam kaut kas ir jādara? Cilvēkam ir labi jāēd, jo citādi viņš neaugs. Ja cilvēks, kurš ir badā, tikai skatās uz ēdienu vai arī pasmaržo to, bet neēd šo ēdienu, vai tad viņš no tā būs paēdis un augs? Protams, ka nē! Lai augtu, tev ir jāēd..Daudzi ticīgie rīkojas tieši tā: viņi osta Dieva vārdu un runā par to, cik tam ir laba smarža, un tad vienkārši aiziet. Tad nav brīnums, kāpēc daudzu cilvēku dzīves draudzē gadiem nemainās.Pieņem lēmumu Jēzus Kristus vārdā, ka sākot ar šo dienu tu mainīsies un pieaugsi mūsu Kunga Jēzus Kristus žēlastībā un atziņā. Sarunu par šo tēmu turpināsim rīt!Lai Dievs jūs svētī!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.