Dievs radīja pasauli, kuru pārvalda dabiski likumi

Dārgie draugi, sveicinu un svētīju jūs, šajā dienā!

Es pateicos Tam Kungam, ka Viņš mums dāvā ikdienas vārdu, kurš mūs stiprina un palīdz mums virzīties uz priekšu.

Dievs radīja pasauli, kuru pārvalda dabiski likumi:

  • Gravitācijas likums
  • Sēšanas un pļaušanas likums
  • Mīlestības likums
  • Lietderīguma un veselīga uztura likums
  • Pareizas domāšanas likums
  • Atpūtas likums
  • Iemeslu un seku likums
  • Darbības un pretdarbības likums u.c.

Šo likumu pārkāpšana noved pie negatīvām sekām.

Piemēram, ir noteikts atpūtas likums, kuru daudzi cilvēki pārkāpj, pat to nenojaušot par to. Dievs ir noteicis, lai mēs strādātu sešas dienas nedēļā, bet septīto dienu – ziedotu, veltītu Viņam.

Piemini sabata dienu, ka tu to svētī.  Sešas dienas tev būs strādāt un padarīt visus savus darbus. Bet septītā diena ir sabats Tam Kungam, tavam Dievam, tad nebūs tev nekādu darbu darīt, nedz tev, nedz tavam dēlam, nedz tavai meitai, nedz tavam kalpam, nedz tavai kalponei, nedz tavam lopam, nedz tam svešiniekam, kas ir tavos vārtos.” (2 Mozus 20:8-10).

Laiks, kuru mēs ziedojam Dievam, ir mūsu atpūta, mūsu miers, tas ir spēka atgūšanas un atjaunošanās laiks.

„Vai tu to nezini, vai tu to neesi dzirdējis? Mūžīgais Dievs ir Tas Kungs, kas radījis zemes galus. Viņš nepiekūst un nenogurst, Viņa gudrība ir neaptverama.  Viņš nogurušajiem dod spēku un vairo stiprumu nespēcīgajiem.  Jaunekļi piekūst un pagurst, un jauni vīri sabrūk,  bet, kas paļaujas uz To Kungu, tie dabū jaunu spēku tā, ka viņiem aug jaunas spārnu vēdas kā ērgļiem, ka viņi skrien un nepiekūst, ka viņi iet un nenogurst.”  (Jesajas 40: 28-31).

Diemžēl daudziem nav laiks Dievam, tāpēc, ka viņi visu laiku ir darbā. Bet vēlāk, viņiem būs daudz laika, lai pavadītu savu dzīvi depresijā, slimībās, nomāktībā u.t.t.

Bet, kā ir ar mīlestības likumu, kuram būtu jāvirza visas mūsu savstarpējās attiecības ar cilvēkiem, ģimenē, draudzībā u.t.t.?

„Jaunu bausli Es jums dodu, ka jūs cits citu mīlat, kā Es jūs esmu mīlējis, lai arī jūs tāpat cits citu mīlētu.”  (Jāņa ev.13: 34).

Šodien, tik daudz traģēdiju notiek tikai tāpēc, ka cilvēki nestaigā mīlestībā. Nepiedošana, rūgtums, skaudība, aizvainojumi – tās visas ir nelikumīgas, patvaļīgas lietas, kas noved cilvēkus dažāda veida traģēdijās.

Bet, kā ir ar lietderīguma likumu?

„Viss man ir atļauts, bet ne viss der. Viss man ir atļauts, bet nekas nedrīkst mani kalpināt „(1Kor. 6: 12).
„Jo ko tas cilvēkam palīdz, ka viņš iemanto visu pasauli un zaudē savu dvēseli?” (Marka 8:36).

Redziet, ka ne viss ir dzīvē lietderīgs. Dievs vēlās, lai lēmumu pieņemšanā mēs vadītos pēc Viņa likumiem. Pārkāpjot šos likumus, daudzi cilvēki sevi jau apglabā, lietojot visu pēc kārtas – alkoholu, cigaretes, narkotikas un līdzīgas lietas. Ja, mēs nepareizi barojam savu miesu ar nederīgu pārtiku, tad slimības ir neizbēgamas. Ja, mēs pastāvīgi barojam savu prātu ar maldīgu, izvirtušu un nederīgu informāciju, tad tas mūs noteikti novedīs pie nepareizām rīcībām, kurām ir dažādas negatīvas sekas.

„Miesas tieksme ved nāvē, bet Gara tieksme – uz dzīvību un mieru.  Jo miesas tieksme ir naidā ar Dievu: tā neklausa Dieva bauslībai, jo tā to nespēj.  Miesas cilvēki nevar patikt Dievam.” (Romiešiem 8: 6-8).

Bet, ja tu pastāvīgi paēdini savu prātu ar Dieva patiesību, tad Dievs saka, ka tev būs miers un dzīvība. Lielāko daļu no traģēdijām, kuras šodien ir pasaulē varētu samazināt līdz minimumam, ja cilvēki atjaunotu savu prātu ar Dieva Vārdu un sadraudzībā ar Dievu paēdinātu savu garu. Dieva Vārds – tas ir likums. Kad mēs cienām šo likumu un katru dienu nākam pie Dieva ar lūgšanas un Viņa Vārda lasīšanas starpniecību, tad Dievs mūs piepilda ar varenu mieru un dod mums dzīvi ar pārpilnību.

„Jūs pētījat rakstus, jo jums šķiet, ka tajos jums ir mūžīgā dzīvība, un tie ir, kas dod liecību par Mani! Bet jūs negribat nākt pie Manis, lai iegūtu dzīvību.” (Jāņa ev. 5: 39-40).

Kad mēs pētām Rakstus un regulāri kontaktējamies ar Dievu, tad caur to, mēs iepazīstam Viņa ceļus un pieņemam Viņa dzīvību. Un tā, pārkāpjot lietderīguma likumu, veselīga uztura likumu un pareizas domāšanas likumu, cilvēks var nokļūt reālās problēmās un Dievs tajā nav vainīgs.

Rīt mēs turpināsim sarunu par šo tēmu!

Lai jums bagātīgās Dieva svētības!

Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.