Kas ir grēks?

Dārgie lasītāji, sveicinu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es pateicos Dievam par katru no jums un lūdzu, lai neatdziest jūsu slāpes pēc Dieva Vārda un Viņa gudrības, slāpes pēc sadraudzības ar Viņu, jo Dievs ir mūsu dzīvības avots.

Vakar mēs runājām par to, ka grēku var iedalīt savos grēkos un citu cilvēku grēkos.

Šodien mēs konkrētāk runāsim par savu personīgo grēku un tām ciešanām, kuras pēc tam seko.

„Redzi, Tā Kunga roka nebūt nav par īsu, lai tā nevarētu palīdzēt, un Viņa auss nav tā aizkritusi, ka tā nevarētu dzirdēt.” (Jesajas 59:1-20).

Apzināta nepaklausība Dieva gribai, vēlāk atnes mūsu dzīvē daudz bēdu un vilšanos. Ja, tu vēlies baudīt Dieva nodrošinājuma derību, aizsardzību, veselību un citus labumus, tad sargā sevi no patvaļības un ļaunuma.

„Tie, kas sēdēja tumsā un nāves ēnā, būdami ieslīguši galīgā postā un saistīti dzelzs valgos,  jo viņi pretojās Dieva vārdiem un neizpildīja Visuaugstākā gribu,  bet Viņš nomāca viņu sirdi ar grūtām pūlēm, ka viņi paklupa un palīga nebija” (Psalms 107 :10-12).

Šajā Psalmā mēs redzam cilvēkus, kuri cieš un atrodas tumsā, kā arī to, ka viņi ir tuvu nāvei un, ka tas ir noticis viņu grēku dēļ.

Reizēm, izskatās tā, ka daži cilvēki paši sev meklē problēmas. Ja, tu dumpojies pret Dievišķuma standartu un tava dzīve kļūst arvien sliktāka un sliktāka, tad nevaino tajā Dievu. Tam, kurš sēj nepaklausības sēklas, nebūtu jābrīnās par to, ka problēmas viņa dzīvē pieaug acu priekšā. Problēmas vai ciešanas, kuras tu pavairo ar dumpīgu uzvedību, nekad nenesīs sev līdzi prieku. Grēks dzemdē nāvi!

Daudzi cilvēki jautā par to, kas ir grēks? Mēģināsim atbildēt uz šo jautājumu.

Kad cilvēks nepakļaujas Dieva Vārdam, neņem vērā Viņa norādījumus, tad ar to viņš acīmredzami grēko. Dievam ir griba attiecībā uz katru tavu dzīves sfēru un tā ir ierakstīta Bībelē. Bet tad, kad tu izlem dzīvot tā, kā tev pašam gribās un tu nepievērs uzmanību tam, ko par to saka Dievs, tad tavā dzīvē neizbēgami būs traģēdijas. Kādu laiku var likties, ka tu esi gudrāks par Dievu, bet šis apmāns ilgi neturpināsies. Šie cilvēki sēdēja tumsā un nāves ēnā, saistīti skumjās, tikai tāpēc, ka nepakļāvās Dieva Vārdam un neņēma vērā Dieva gribu.

„Neprātīgie, kas sirga un cieta mokas savu grēku un savu noziegumu dēļ, ka viņiem apriebās ēdiens un viņi nonāca gandrīz līdz pat nāves vārtiem” (Psalms 107: 17-18).

Pievērsiet uzmanību frāzei, kura ir izmantota šajā Psalmā, „neprātīgie, kas sirga”. Šeit tiek runāts par to, ka tādas ciešanas varēja arī nenotikt, ja šie cilvēki būtu bijuši prātīgi. Bet, dēļ viņu nelikumīgajiem ceļiem un netaisnības, šīs ciešanas tomēr notika šo cilvēku dzīvē.

Šeit mēs atkal redzam raksturojumu un aprakstu tam, ko Bībele sauc par grēku.

Pirmkārt – grēks ir patvaļība vai noziegums pret Dieva likumu.

Otrkārt – grēks ir jebkura netaisnība. Kad cilvēks rīkojas netaisni, viņš grēko.

„Katrs, kas dara grēku, dara arī netaisnību; grēks ir netaisnība.”  (1Jāņa 3:4).

No tevis ir atkarīgs, vai tu būsi šo neprātīgo skaitā, kuri cieš „savu grēku un savu noziegumu dēļ …” un tā tuvojas „…nāves vārtiem…”, vai tu būsi to skaitā, kuri dara Dieva taisnību un staigā pa Viņa dzīvības un svētību ceļiem. Izvēle – paliek tavā ziņā!

Lai tas Kungs jūs svētī šajā brīnišķīgajā dienā!

Līdz rītdienai!

Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.