Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai – 3.daļa

Ja nepiepildīsimies ar Svēto Garu, mēs nevarēsim virzīties arī Svētā Gara dāvanās. Mācītājs atgādināja arī par to, ka Dievā ir vairākas dimensijas (līmeņi). Ir Svētā Gara dāvanu līmenis, kas nav pilnība. Pilnīgs līmenis Dievā – tas ir Dieva godības līmenis. Godības līmenis – tas ir līmenis, uz kuru mūs aicina Dievs. Par Jēzu Rakstos ir teikts, ka Viņš pauda Dieva godību. Bet Dieva Valstībā darbojas princips: tas, kurš uzticams mazumā, iegūs vairāk. Tu nevarēsi dabūt no Dieva ko vairāk, ja nebūsi uzticams tai mazumā, ko Viņš tev dod. Tev jābūt uzticamam mazumā, un tikai tad tu varēsi ieraudzīt ko vairāk – lielāku Dieva godības līmeni savā dzīvē. Lai virzītos godības līmenī, man vispirms uzticīgi un pastāvīgi jāvirzās un jāpaliek tajā, ko Dievs man jau ir atklājis. Mācītājs ieteica lūgt garā katru dienu un būt pastāvīgiem un uzticamiem šajā lietā, jo tā mēs sevi ceļam garīgi, runājot Dievam noslēpumus. Dievs grib redzēt mūsu dzīvē Svētā Gara dāvanu izpausmi – lai mēs varētu veikt varoņdarbus Dieva labad. Turpinājumā mācītājs dalījās ar 10 patiesībām par Svētā Gara dāvanām.
  1. Kad tu pieņēmi Svēto Garu, līdz ar Viņu tu pieņēmi arī visas Viņa dāvanas. Katra no deviņām dāvanām pieder Svētajam Garam un ir Svētā Gara izpausme. Ja mūsos ir Svētais Gars, līdz ar to mums ir viss, kas pieder Svētajam Garam. Tāpēc ir svarīgi pastāvīgi sadarboties un pakļauties Svētajam Garam. Man ir visas Svētā Gara dāvanas, bet man ir jāzina arī tas, kā virzīties šajās dāvanās.
  2. Svarīgi ir izzināt visu, kas saistīts ar Svētā Gara dāvanām. Nezināšana – ne vienmēr tas ir zināšanu trūkums, visbiežāk tas ir pilnīgu zināšanu trūkums. Tava ticība nedarbosies un tu nevarēsi virzīties Gara dāvanās, ja tev nebūs visu vajadzīgo zināšanu (patstāvīgi lasi: 1.Korintiešiem 12:1; 2.Timotejam 2:15). Dāvanas palīdz mums kalpot cilvēkiem un nest tiem labumu.
  3. Svētā Gara dāvanas – tā ir Svētā Gara izpausme. Caur dāvanu izpausmi neredzamais Svētais Gars kļūst redzams.
  4. Svētā Gara dāvanas ir dotas KATRAM ticīgajam, un tās nekādā gadījumā nav garīguma vai garīgā brieduma rādītājs. Svētā Gara dāvanas netiek dotas pēc nopelniem, bet ir Dieva dāvana visiem ticīgajiem, neatkarīgo no to garīgā brieduma. Tāpēc mums nav jāmērī cilvēka garīgais briedums pēc šo Gara dāvanu izpausmēm viņa dzīvē. Garīgums tiek mērīts pēc cilvēka rakstura. Un tāpēc mums pastāvīgi ir jāstrādā pie sava rakstura. Dievs mūs nevērtē pēc dāvanām, bet pēc augļiem (lasiet 1.Korintiešiem 1:7; 1.Korintiešiem 3:1-3).
  5. Lai virzītos Svētā Gara dāvanās, mums jāzina un jāsadarbojas ar Svēto Garu. Lai sadarbotos ar Svēto Garu, mēs: nedrīkstam sarūgtināt Svēto Garu (Efeziešiem 4:30); nedrīkstam apslāpēt Svēto Garu (1.Tesaloniķiešiem 5:19); mums jāpiepildās ar Svēto Garu (Efeziešiem 5:18); mums jārīkojas saskaņā ar Garu (Galatiešiem 5:25); jāmācās un jāpraktizē.
  6. Svētā Gara dāvanas tiek dotas, lai nestu labumu cilvēkiem, un ne personīgam labumam (1.Korintiešiem 12:7). Ja es gribu kalpot cilvēkiem, tad man tam ir vajadzīgas Svētā Gara dāvanas. Ja es negrasos kalpot citiem cilvēkiem un ja manā dzīvē viss griežas tikai ap mani un manām problēmām, – tad man Gara dāvanas nav vajadzīgas.
Viņā visa miesa, kopā saturēta un visādām palīgsaitēm vienota, pastāvīgi aug pēc tām spējām, kas katrai viņas daļai dotas, kļūdama aizvien pilnīgāka mīlestībā. (Еfeziešiem 4:16)

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.