Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai – 6.daļa

Kā jau tika teikts, Dievs dod mums instrumentus, kuru darbība sākas ar atklāsmi no Dieva. Tu nevari pieaugt vai pilnveidoties lietās, ko tu nepraktizē. Tu nevarēsi pieaugt spējā dzirdēt no Dieva, ja tu apzināti tajā netrenējies un nepraktizējies. Dievs saka, lai mēs tiecamies pēc gara dāvanām un uzkurinām sevī šo vēlēšanos. Par čempioniem nekļūst vienas dienas laikā, tas ir ilgstošu treniņu rezultāts. Dievs grib arī to, lai Viņa bērni trenētos un attīstītu sevī spējas dzirdēt Viņa teikto un būt paklausīgiem Viņa balsij. Tas ir ļoti svarīgi. Dievs saka, lai mēs trenējam savu garu, jo tas mums noderēs nākamā laikā. Tas ir vienīgais kanāls mūsu apsardzībai un glābšanai. Dievs zina, kā izglābt taisnos un saglabāt nešķīstos tiesas dienai. Dievs saka Saviem bērniem, ka Viņš pasargās mūs, un mēs pastāvēsim, ja vien būsim spējīgi dzirdēt Viņa balsi un sekot šai balsij. Ja Marija un Jāzeps nebūtu iemācījušies dzirdēt un atpazīt Dieva balsi, tad Jēzu būtu varējuši nogalināt jau bērnībā. Hērods gribēja nogalināt Jēzu, bet Dievs jau iepriekš visu zināja, tāpēc pateica Marijai un Jāzepam, kas tiem jādara, lai viņi neciestu. Dievs apsteidza Hērodu, lika Jāzepam aiziet uz noteiktu vietu. Tajā laikā gāja bojā tūkstošiem cilvēku, bet Jēzus tika izglābts. Prasme dzirdēt Dieva balsi un paklausība Dievam palīdzēs mums atrasties aizsargātā vietā un palikt Dieva gribā. Tāpēc mums jātrenē savs gars, lai mācītos atpazīt un atšķirt Dieva balsi.Mācītājs atgādināja arī to, ka Svētais Gars runā uz mums PASTĀVĪGI. Ir svarīgi noskaņot sevi uz Svētā Gara viļņa, un tad mēs dzirdēsim Dieva balsi – no rīta, dienā, naktī. Dāvids teica, ka pat tad, kad viņš guļ, iekšienē Dievs viņu māca. Mūsos dzīvo Svētais Gars, un Viņš māca un pamāca mūs. Bet mums savukārt ir jāgrib un jābūt gataviem dzirdēt Svētā Gara balsi. Dievs nedod Savus dārgumus tiem, kuri tos nenovērtē. Svētā Gara dāvanas – tas ir Dieva dārgums, kuru Viņš dod tiem, kas slāpst pēc šīm dāvanām un novērtē tās. Bībelē ir teikts: 
„Bet tā ir, kā rakstīts: ko acs nav redzējusi un auss nav dzirdējusi un kas neviena cilvēka sirdī nav nācis, to Dievs ir sagatavojis tiem, kas Viņu mīl. – Mums Dievs to ir atklājis ar Savu Garu, jo Gars izdibina visas lietas, arī Dieva dziļumus.” (1.Korintiešiem 2:9-10)
 Mācītājs Rufus runāja par tiem veidiem, kā Svētais Gars runā uz mums.Dievs atklāj mums caur to, ko mēs:
  • redzam,
  • dzirdam,
  • jūtam.
  • Kad Dievs runā caur to, ko mēs redzam, – tas nozīmē, ka Viņš spontāni dod kādu ainu mūsu prātā, domās. Cilvēks var redzēt savā prātā, savās domās, – un tas nav tas, ko mēs redzam ar savām fiziskajām acīm, bet tas, ko redzam savā iztēlē. Tās var būt kādas ainas, vārds utt. Bet ir svarīgi zināt, ka ne visas ainas atnāk no Dieva. Kad Dievs dod mums Savas ainas, caur to Viņš grib nodot mums kādas konkrētas lietas par cilvēku, situāciju utt.
Mācītājs izstāstīja, ka reiz viņš bija kopā ar kādu cilvēku, un Dievs pēkšņi viņam parādīja lauvas tēlu. Mācītājs Dievam jautāja, ko tas nozīmē. Un Dievs deva izskaidrojumu tam, norādot uz Rakstu vietu. Bībelē ir teikts, ka taisnais ir drosmīgs kā lauva. Un tieši šo vārdu Dievs gribēja pateikt šim cilvēkam. Kad tu lūdz, šai mirklī Dievs var dot tev Savas domas, ainas.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.