Dievam ir savi līdzekļi pārmaiņām

Es sveicu jūs, dārgie Dieva bērni, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es lūdzos par to, lai Dieva žēlastība šodien piepilda jūsu dzīvi.Vakar mēs nedaudz pieskārāmies cilvēka motīviem. Mēs runājām par to, ka mainījies cilvēks – tas ir cilvēks ar pareiziem un tīriem motīviem, kurš kalpo cilvēkiem tāpēc, ka mīl tos, un ne tāpēc, ka meklē savu labumu. Mēs runājām arī par to, ka cilvēks ar netīriem motīviem un nepareizu attieksmi pret naudu dodas pretī savai iznīcībai. Mēs skaidri to ieraudzījām piemērā no Jūdas Iskariota dzīves.Jēzus mācīja un brīdināja Jūdu, bet viņš tik un tā nemainījās. Cilvēks ar nepareiziem motīviem nevarēs mainīties, ja vien neļaus Dieva atklāsmei iemājot viņa sirdī un prātā. Lai Dievs varētu mainīt mūs, Viņam vispirms ir jāattīra mūsu motīvi.Pārbaudi savu dzīvi un godīgi atbildi uz dažiem jautājumiem: „Vai tava dzīve mainās uz labo pusi? Vai tevī veidojas(formējas) Kristus raksturs? Kādas reālas pārmaiņas ir notikušas tavā dzīvē un tavā raksturā dažu pēdējo gadu laikā staigājot ar Dievu, apmeklējot draudzi, lasot Bībeli un klausoties svētrunas?”Patiesi, ir vērts atbildēt uz šādiem jautājumiem. Caur to mēs varam ieraudzīt realitāti, kurā mēs atrodamies.Dāvids savulaik lūdza, lai Dievs pārbauda viņu un izzina, kas viņā vēl ir jāmaina. Es ticu, ka šāda lūgšana būtu lietderīga arī mums, ja vien mēs patiesi gribam izpatikt Dievam un mainīties.Lūdzu, lūdziet šobrīd no visas sirds šo lūgšanu: 
„Pārbaudi mani, ak, Dievs, un izzini manu sirdi; izmeklē mani un izdibini skaidri manas domas, un lūko, vai es neesmu uz ļauna ceļa, tad vadi mani pa mūžības ceļu!”(Psalms 139:23-24).
 Dievam ir savi līdzekļi pārmaiņām. Un Dieva līdzekļi pārmaiņām – tie ir veidi, caur kuriem Dievs parasti dod Savu žēlastību ticīgiem cilvēkiem. Ikvienam, kurš slāpst pēc pārmaiņām savā dzīvē, ir ne tikai jāiepazīstas ar Viņa pārmaiņu instrumentiem, bet arī jāatver sevi to darbībai savā dzīvē.Vispirms mēs uzskaitīsim Dieva pamata līdzekļus pārmaiņām vai izaugsmei un dosim īsu to aprakstu, un tad izskatīsim katru no šiem līdzekļiem sīkāk. 
  1. Dievs maina mūs caur savstarpējām attiecībām un sadraudzību.
Viens no līdzekļiem, kuru Dievs izmanto tam, lai mainītu mūs un veidotu mūsu raksturu, ir savstarpējās attiecības ar cilvēkiem. Lai mēs mainītos, mums ir jāiemācās dibināt veselas attiecības pašiem ar sevi, ar cilvēkiem un, protams, ar Dievu. Ja mēs nevēlamies dibināt attiecības ar cilvēkiem vai arī bēgam no grūtībām, kas rodas jebkurās savstarpējās attiecībās, tad mēs nevarēsim mainīties. Acīmredzama pazīme tam, ka cilvēks pieaug Tā Kunga Jēzus Kristus atziņā, – tā ir viņa pareiza attieksme pret Dievu, sevi un cilvēkiem. 
  1. Dievs maina mūs caur pārbaudījumiem.
Pārbaudījumi, sāpes un problēmas satur sevī potenciālas priekšrocības, tā kā caur to visu Dievs formē mūsos Dievišķās īpašības. Nevajag kurnēt, žēloties vai bēgt no sāpēm, pārbaudījumiem vai problēmām. Tieši otrādi, paļaujoties uz Kungu mums vajag iemācīties gūt priekšrocības, kas apslēptas šajos pārbaudījumos, sāpēs vai problēmās. Daudzi cilvēki lūdz par pārmaiņām, un tai pat laikā izvairās no tām lietām, kuras Dievs vēlas izmantot tam, lai sasniegtu Savu mērķi viņu dzīvēs, un tam, lai atbildētu uz viņu lūgšanām. Meklējot vieglu, nesāpīgu un ērtu ceļu cilvēki dažkārt izvairās no sāpēm, pārbaudījumiem un problēmām. Nedaudz vēlāk mēs sīkāk parunāsim par to, kā mēs varam gūt sev labumu, ejot cauri sāpēm un problēmām. Rīt mēs turpināsim runāt par to, kādi Dievam ir līdzekļi, lai mainītu mūs un mūsu raksturu.Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

  • Pasaules gudrība un Dieva gudrība

    Dieva gudrība atšķiras no šīs pasaules gudrības ar to, ka tā ir apslēpta no visiem līdz tam laikam, kamēr Pats Dievs to neatklās cilvēkiem. Kas attiecas uz šīs pasaules gudrību, tad tā ir cilvēciska gudrība, kas ir uztverama ar pieciem maņu orgāniem (redze, dzirde, oža, garša un tauste), kuri ir dabiskie gudrības iegūšanas kanāli.Atšķirībā no Dieva gudrības, kas ir paredzēta mūsu celšanai godā, šīs pasaules gudrība ir pārejoša gudrība. Bībele saka, ka „Dieva ģeķība ir gudrāka par cilvēkiem, un Dieva nespēks ir stiprāks par cilvēka spēku”, jo vairāk Viņa gudrība. Dieva gudrība ir daudz pārāka par cilvēka gudrību. Interesanti ir tas, ka Dievs ir gatavs padalīties ar mums Savā gudrībā, ja mēs pēc tā slāpsim.
  • Jebkuras attiecības palīdzēs mums ieraudzīt mūsu sirds patieso stāvokli un to, pie kā mums jāpiestrādā

    Kas notiek, kad mēs dibinām attiecības ar cilvēkiem? Šīs attiecības atklāj mūsos tās nepilnības, par kurām mēs paši pat nenojaušam. Katrā no mums vēl ir tik daudz krāmu, no kuriem vajag atbrīvoties, lai mēs varētu atbilst Jēzus Kristus tēlam.Daudzi cilvēki bieži vien ticībā pasludina to, ka viņi jau ir pilnīgi, jo tie ir jauni radījumi un ir Dieva taisnība Kristū.Dārgie draugi, ticība – tas ir labi. Un tik pat svarīgi ir ne tikai ticēt savā sirdī, bet arī ar savu muti apliecināt to, kam jūs ticat. Tomēr, ja noniecinām pārmaiņu instrumentus, kurus Dievs domājis vai lēmis tam, lai mainītu mūs, tad mūsu dzīve būs tāla no mūsu ticības apliecinājuma.
  • Pateicības derība II

    Un tālab, nežēlojies vairs par savām problēmām vai grūtībām, bet labāk meklē iemeslu lai pateiktos! Atrodi iemeslu tam, lai, neskatoties uz saviem apstākļiem, priecātos un dotu slavu Dievam. Un tieši tad tu atklāsi, ka Tas Kungs ir – tavs spēks un Tas, Kurš dara tavas kājas, kā stirnai, pārvēršot to, kas tev labas, vēl labākā, un tavu labāko – vislabākajā! Dievs var pavairot tavu „daudz” lielākā vairumā un tavu „lielāko vairumu” lielum lielā vairumā! Neatņem sev spēku! Prieks tai Kungā ir tavs spēks un stiprinājums!
  • Ko tu dari ar savu potenciālu?

    alants ir gandrīz tas pats, kas potenciāls. Līdzība par talantiem ir tas pats, kas līdzība par potenciālu. Potenciāls ir kaut kas tāds, kas pagaidām vēl ir nepilnīgs un to ir iespējams attīstīt un padarīt pilnīgu. Potenciāls sākotnēji ir neredzams, bet tas tik un tā ir. Lai potenciālu pārvērstu realitātē, tas ir jāattīsta. Pateicoties ieliktajam potenciālam, tu vari nomainīt to stāvokli, kurā tu atrodies šobrīd. Tev ir sākums un viss nepieciešamais priekš tā, lai tavs šīs dienas stāvoklis mainītos. Tā iemesla pēc ir nepieciešams attīstīt potenciālu un novest to līdz pilnībai.
  • Pestīšanas cerība III

    Cerība palīdz mums būt mierā jau šobrīd, kad mēs domājam par nākotni. Cerība vienmēr fokusē mūs uz nākotni, bet tā labvēlīgi ietekmē mūsu dzīvi jau šobrīd.Lai mēs varētu efektīvi apbruņoties ar pestīšanas cerību, mums ir jāsaprot, kas mēs esam šajā pasaulē, un kā mums jālieto šis miers.Pāvils sacīja:„Un kas šo pasauli lieto, kā tādi, kas to nelieto, jo šīs pasaules kārtība paiet.”(1.Korintiešiem 7:31).
  • Kam mums ir jāsagatavojas?

    Lai zinātu , kam tad mums ir jāsagatavojas, vajag atbildēt uz virkni jautājumu. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs saprast, uz ko tev jāsagatavojas dotajā savas dzīves etapā.1. Kādi ir mani mērķi un uzdevumi uz doto brīdi? Kādi ir mani tuvākie un ilgtermiņa dzīves mērķi? Kādi būs manas rīcības soļi?2. Kāpēc šie mērķi un uzdevumi ir tik svarīgi?3. Ko es vēl nezinu, un kas man ir jāzina, lai sasniegtu savus mērķus?