Dievs atklāj Savus noslēpumus tiem cilvēkiem, kuri stāv savā sardzē

Dārgie Dieva bērni, es sveicu jūs mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mūsu Dievs ir dzīvs, un Viņš vēlas, lai Viņa bērni atdzimtu caur Dieva Vārda patiesību un būtu gatavi ikvienam labam darbam.Vakar mēs ar jums runājām par to, ka Dievs atklāj Savu derību un Savus noslēpumus noteiktai cilvēku kategorijai, kuru vidū vari būt arī tu.Pirmkārt, Dievs atklāj Savus noslēpumus dievbijīgiem ļaudīm, kuri mīl Dievu.Otrkārt, Dievs atklāj Savus noslēpumus tiem cilvēkiem, kuri stāv savā sardzē. 
“Es nostāšos savā sarga vietā, es turēšos stingri savā sargu tornī, un es novērošu un pārbaudīšu kā izlūks, ko Viņš man sacīs un kādu atbildi dos uz manu sūdzību.” Bet man atbildēja Tas Kungs un teica man: “Apraksti tevis redzēto parādību un uzraksti to uz plāksnēm, lai to ikviens viegli var lasīt.”(Habakuka 2:1-2).
 Teicienam „stāvēt sardzē” ir vairākas nozīmes, un konkrēti:
  • novērot,
  • gaidīt,
  • uzmanīgi skatīties,
  • sargāt,
  • būt modram.
Visas šīs nozīmes apraksta noteiktas cilvēka darbības. Habakuks runā par to, ka viņš stāvēja sardzē, jo gribēja dzirdēt no Dieva. Kā izzināt Dieva gribu, ja nedzirdam Dievu? Vai jūs gribat ko dzirdēt no Dieva? Tad jums ir jānostājas sardzē.Sardze – tas ir paaugstinājums, no kura ir viegli novērot ne tikai to, kas notiek sev līdzās, bet arī to, kas notiek tālumā. 
„Jo tā Tas Kungs man teica: “Ej, noliec sargu! Lai viņš ziņo, ko viņš redz! Un, kad viņš redz ratus un jātniekus, ēzeļu un kamieļu rindas, tad lai viņš uzmanīgi vēro!” Un viņš sauca lauvas balsī: “Kungs, es stāvu sarga vietā cauru dienu un esmu nomodā visu nakti!” Redzi, ….”(Jesajas 21:6-9).
 Garīgā nozīmē „stāvēt savā sardzē” nozīmē radīt atmosfēru, kurā nav nekādu traucēkļu, lai dzirdētu Dieva balsi.Klasisks tā piemērs ir Apustulis Jānis. 
„Es, Jānis, jūsu brālis un dalībnieks bēdās, Valstībā un Jēzus gaidās, biju salā, ko sauc par Patmu, Dieva vārda un Jēzus liecības dēļ. Tā Kunga dienā es tapu aizrauts garā un dzirdēju aiz manis balsi kā bazūni saucam: Es esmu Alfa un Omega, Pirmais un Pēdējais”.(Atklāsmes grāmata 1:9-10).
 
„Pēc tam es redzēju, un raugi: durvis atvērtas debesīs, un pirmā balss, ko es dzirdēju kā bazūni ar mani runājam, sacīja: “Uzkāp šurp, un es rādīšu tev, kam jānotiek turpmāk!”(Atklāsmes grāmata 4:1).
 Jānis sacīja, ka viņš bija aizrauts garā svētdienas dienā un tāpēc dzirdēja Tā Kunga balsi.Stāties savā sardzē – tas nozīmē atrasties tādā garīgajā stāvoklī, kurā mēs esam spējīgi dzirdēt Dieva balsi savā garā. Tad, kad jūs iemācīsieties atrasties garā, kā Jānis, jūs sāksiet skaidrāk dzirdēt Tēva balsi.Slava un pielūgsme – tas ir viens no veidiem, kas palīdz mums tajā.Tālāk, Jānis runā par to, ka balss aicināja viņu celties augstāk, lai ieraudzītu to, kas attiecas uz nākotni. No tā izriet secinājums, ka līdz tam brīdim, kamēr mēs nepacelsimies augstāk par šīs pasaules troksni un nestāsimies savā sardzē, – mēs nevarēsim iepazīt Tēva sirdi un gribu.Celties augstāk – tas nozīmē doties projām no visām tām lietām, kas neļauj mums atgūt garīgo redzi. Atdalīšanās no šīs pasaules un vienatne ar Dievu ir nepieciešama tam, lai iegūtu svaigas ziņas no debesīm vai instrukciju un vadību no Dieva un Viņa vārda.Lai iegūtu Tempļa paraugu, Mozum bija nepieciešams fiziski uzkāpt vai pacelties kalnā. Jums nav nepieciešams to darīt – kāpt fiziskā kalnā. Tas, kas jums ir jādara, – jāatdala sevi Dievam esot vienatnē, vietā, kurā jūs varēsiet radīt savam garam atbilstošu atmosfēru. Tādā veidā, jūsu gars būs spējīgs atrasties sadraudzībā ar Dievu un saņemt no Viņa norādījumus. Jūs varat to darīt, atrodoties savā istabā vai mājā, kur jums ir klusa vieta un laiks, lai parunātos ar Dievu, vieta, kurā jūs neviens netraucēs.Habakuks stājās sardzē un sadzirdēja to, ko saka Tas Kungs. Jānis bija aizrauts garā un pacēlās augstāk, un viņam tika dota atklāsme no Dieva.Ja jūs šodien stāsieties savā sardzē Dieva priekšā un gaidīsiet to, ko jums sacīs Tas Kungs, – tas notiks arī ar jums.Dieva mierā!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.