Jēzus maina tos, kuri seko Viņam!

Sveicu jūs, dārgie draugi, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es pateicos Dievam par katru no jums un lūdzos, lai jūsos neatdziest slāpes pēc Dieva Vārda un Viņa gudrības, slāpes pēc sadraudzības ar Viņu, jo Dievs ir mūsu dzīvības avots.Mēs turpinām runāt par to, ka mūsu pašu labad, Dievs vēlas mainīt katru no mums. Vakar mēs runājām, ka tad, ja mēs ļausim Dievam veikt mūsos Viņa pārmaiņas un sekosim Jēzum, tad mums apkārt esošie cilvēki varēs ieraudzīt pār mūsu dzīvi un kalpošanu debesu zīmogu.Vai atceraties, ka pēc Jēzus augšāmcelšanās, kad sinagogas sardzes priekšnieki, rakstu mācītāji un saduķeji satikās ar Viņa mācekļiem, tie ieraudzīja mācekļos pārcilvēcisku spēku. 
„Kad viņi redzēja Pētera un Jāņa drošsirdību un noprata, ka tie ir nemācīti un vienkārši cilvēki, viņi brīnījās; viņi arī uzzināja, ka tie bijuši kopā ar Jēzu.”(Apustuļu darbi 4:13).
 Pie kāda secinājuma nonāca rakstu mācītāji un saduķeji pēc tam, kad tie pamanīja Jēzus mācekļu neparasto uzvedību? Viņi sacīja, ka šie cilvēki bija ar Jēzu! Mācekļi sekoja Jēzum.Kad mēs skatāmies uz apustuļa Pētera dzīvi, mums jāsaprot, ka sākumā viņa vārds bija Sīmanis, nevis Pēteris. Sīmanis kļuva par Pēteri tikai pēc tam, kad tas sāka sekot Jēzum. 
„Andrejs, Sīmaņa Pētera brālis, bija viens no tiem diviem, kas to no Jāņa bija dzirdējuši un bija Viņam sekojuši. Viņš vispirms atrod savu brāli Sīmani un viņam saka: “Mēs esam atraduši Mesiju” (tulkojumā: svaidītais). Viņš to aizveda pie Jēzus. Jēzus, viņu uzlūkojis, sacīja: “Tu esi Sīmanis, Jāņa dēls; tevi sauks Kēfa” (tulkojumā: Pēteris – klints).”(Jāņa 1:40-42).
 Kāds bija Pētera īstais vārds? Sīmanis! Ko šis vārds nozīmēja? Sīmanis – tas nozīmē niedre.Niedre – tas ir augs, kurš tiek vēja locīts dažādos virzienos. Runājot par cilvēku, tas ir nestabila cilvēka tēls, kurš vadās no savām jūtām un emocijām. Ja jūs lasīsiet Bībelē par to Pētera dzīves posmu, kad viņu vēl sauca par Sīmani, tad ieraudzīsiet, ka viņš bija tieši tāds cilvēks. Sīmanis bija ātras dabas un emocionāls cilvēks. Tikko viņš no laimes varēja lēkt līdz pat debesīm, bet pēkšņi viņš varēja pārvērsties par absolūti nomāktu cilvēku. Sīmanis bija visai nestabils cilvēks. Liekas, tikko Sīmanis varēja Dieva Gara vadīts teikt: „Tu esi Kristus!”, un tūlīt pat sacīt to, uz ko Jēzus viņam atbildēja: „Atkāpies no Manis, sātan”.Sīmanim bija tieksme bieži mainīties, atverot sevi nešķīstajam humānisma garam (skatīt Mateja 16:13-23).Taču, pēc tam, kad Sīmanis atstāja savus tīklus un sekoja Jēzum, ar viņu kaut kas notika. Ieraugot Sīmani, Jēzus tūlīt pat sacīja viņam: „Tu, Sīmani, tiksi saukts par Pēteri!” Vārds Pēteris nozīmē „klints”.Pēc tam, kad Sīmani sāka saukt par Pēteri, Jēzus vēlējās dot tam sapratni par to, ka viņš mainīsies līdz nepazīšanai. Tādejādi Jēzus Pēterim sacīja: „Es mainīšu tevi, tikai seko Man! Seko Man, un Es tevi darīšu!”Kad rakstu mācītāji un sinagogas sardzes priekšnieki ieraudzīja Pēteri, viņi brīnījās, sakot:„ Tas taču ir vienkāršs zvejnieks, nevis mācīts cilvēks!” Viņi nesaprata, no kurienes Pēterim radās tāda drosme un gudrība. Taču jūs zināt no kurienes šīs pārmaiņas. Pēteri mainīja Kungs Jēzus Kristus! Viņu mainīja Svētais Gars!Kālab Pēteris mainījās? Jo viņš sekoja Jēzum!Ja tu pastāvīgi sekosi Jēzum, tad tu pastāvīgi mainīsies uz labo pusi, un tad citi cilvēki brīnīsies par to, cik ļoti ir mainījusies tava dzīve. Jēzus maina tos, kuri seko Viņam. Jēzus mainīs arī tevi, ja vien tu sekosi Viņam! Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.