Kalpošana ir svarīga un mani ietekmē, jo tā man palīdz attīstīt sevī līdzcietību

Dārgie Dieva bērni, es sveicinu jūs rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Mūsu Dievs ir dzīvs un Viņš vēlās, lai Viņa bērni atdzīvotos caur Dieva Vārda patiesību un tiktu sagatavoti jebkādam labam darbam. Vakardien mēs ar jums apskatījām līdzību par labo Samarieti, kura aprakstīta Lūkas Evaņģēlijā. Mēs runājām, ka šajā līdzībā atspoguļoti 4 cilvēku tipi: upuris, laupītāji, vienaldzīgie un līdzcietīgie cilvēki. Mēs runājām, ka vairums cilvēku kļūst par cilvēciskā ļaunuma un viltības upuriemLaupītāji izmanto citus cilvēkus savu mērķu sasniegšanai, liekot lietā jebkurus līdzekļus. Vienaldzīgie cilvēki – tie ir tie paši egoisti, kuru dzīves riņko tikai ap viņu vajadzībām. Šajā līdzībā mēs redzējām, ka pat priesteris un levīts pagāja garām cietušajam cilvēkam, kuram bija vajadzīga viņu palīdzība. Iespējams, viņi steidzās uz kalpošanu Dievam, tāpēc viņiem nebija laika palīdzēt cietušajam cilvēkam. Varbūt priesteris un levīts kavēja uz dievkalpojumu vai mājas grupu, vai mēģinājumu vai lūgšanu sapulci, tāpēc uzskatīja to par svarīgāku par nepievilcīga cilvēka glābšanu. Dīvaini, vai ne? Es lasīju par kādu mācītāju, kurš nolēma nodemonstrēt šo situāciju savā draudzē. Kādu svētdienas rītu šis mācītājs saģērbās bomža drēbēs un apsēdās netālu no draudzes durvīm. Draudzes locekļi gāja garām un neviens no viņiem nepievērsa uzmanību sēdošajam cilvēkam un neizrādīja nekāda veida palīdzību. Ziniet kāpēc viņi tā darīja? Jo viņi visi steidzās uz kalpošanu Dievam! Pēc kāda laika šis mācītājs pārģērbās un sāka savu svētrunu. Un pašā svētrunas sākumā mācītājs pajautāja klātesošajiem, kurš no viņiem redzēja šodien no rīta bomzi, kas sēdēja pie draudzes durvīm? Protams, visi viņu redzēja. Pēc tam mācītājs pastāstīja viņiem par to, ka tas bija viņš. Pēc dzirdētā, visiem kļuva ļoti kauns par savu uzvedību. Šis mācītājs saviem draudzes locekļiem pasniedza svarīgu mācību par to, ka mēs kalpojam Dievam tad, kad kalpojam cilvēkiem, kuriem ir vajadzības. Bet tagad apskatīsim 4. cilvēku tipu, kas atspoguļots līdzībā par labo Samarieti, – tie ir līdzcietīgie cilvēki. Līdzcietīgie cilvēki – tie ir tie cilvēki, kuri palīdz grūtībās nonākušajiem un apbižotajiem, izmantojot priekš tā visu, kas viņiem pieder. Līdzcietīgi cilvēki saprot, ka viss, kas viņiem pieder ir dots ne tikai viņu vajadzību piepildīšanai, bet arī palīdzībai citiem, tāpēc viņi ir dāsni un ātri uz palīdzības sniegšanu cietušajiem, apbižotajiem un nabagajiem. Augstāk minētajā līdzībā līdzcietīgo cilvēku pārstāv labais Samarietis, kurš redzēdams cietušo cilvēku: 
 „…sirds tam iežēlojās. Un piegājis viņš pārsēja viņa vātis, ieliedams tajās eļļu un vīnu; pēc tam viņš to cēla uz savu lopu un to aizveda mājvietā un to apkopa. ”. (Lūkas 10:.34-35).
 Tikai šis cilvēku tips atspoguļo mūsu Debesu Tēva sirdi un vēlēšanos. Labais Samarietis iežēlojās par cietušo cilvēku un palīdzēja viņam, tāpēc ka viņa sirds bija pārpilna mūsu Dieva līdzcietības. Un tā, kāpēc kalpošana ir ļoti svarīga un kā tā ietekmē cilvēka dzīvi? Kalpošana ir svarīga un mani ietekmē, jo tā man palīdz attīstīt sevī līdzcietību. Līdzcietība, savukārt, atnes manā dzīvē un man tuvo cilvēku dzīvēs dziedinošu un atjaunojošu Dieva spēku. Pateicoties līdzcietībai, es kļūstu par instrumentu Dieva rokās-atjaunošanas instrumentu-un Dieva dziedinošā svaidījuma kanālu. Dieva svaidījums plūst un strādā caur līdzcietību. Vai jūs vēlaties lai Dievs īpašā veidā svaida jūs? Vai jūs vēlaties, lai Dieva spēks varenā veidā plūst caur jums? Es domāju, ka jā. Dievs arī to vēlās. Dievs vēlās, lai mēs būtu Viņa žēlastības instrumenti, lai Viņa svaidījums un spēks plūst caur mums pastāvīgi. Priekš tā mums jāattīsta sevī līdzcietīga sirds attiecībā pret cilvēkiem vajadzībās. Jo vairāk līdzcietības būs mūsos, jo vairāk Dieva svaidījuma un spēka plūdīs caur mums. Tātad, ja jūs vēlaties, lai Dieva spēks plūst caur jums, jums jāsāk vienkārši kalpot no sirds, kas pilna mīlestības uz Dievu un cilvēkiem.   Līdz rītam! Lai Dievs bagātīgi jūs svētī šajā dienā! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.