Kas jādara, lai mūsos mājotu Dieva Vārds? II

Žēlastība un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es pasakos Dievam par jums un ticu, ka šī diena atnesīs jums svētības tik lielā mērā, cik jūs pārdomāsiet Dieva Vārdu, kuru Dievs mums šodien dod. Vakar mēs runājām par to, lai Dieva Vārds mājotu mūsos, mums nepieciešams: klausīties, lasīt, iedziļināties, iemācīties no galvas un pārdomāt Dieva Vārdu. Tas viss palīdzēs Dieva Vārdam iemājot mūsu sirdīs un dzīvot tajā. Kad es klausos svētrunu, tad Dievs runā uz mani caur kādu. Bet, kad es lasu Bībeli, tad Dievs runā uz mani personīgi. Ir kaut kas, ko Dievs vēlās man pateikt personīgi, bez starpniekiem. Dievs vēlās, lai es kontaktējos ar Viņu, lai Viņš varētu mācīt mani. Kad tu klausies citu kalpotāju svētrunas, tad var būt lietas, kuras tu neizproti līdz galam, vai arī kādos jautājumos tu nepiekrīti šim kalpotājam. Bet, kad es pats kontaktējos ar Dievu, lasot Vārdu un, kad Dievs atklāj man personīgi, tad jau es vairs nevaru teikt, ka kāds tā domā vai kāds man to teica. Daudzi no jums, klausoties svētrunu, pieņem tikai daļu no tās, un tas ir normāli. Dievs ir devis Savu Vārdu, lai mēs paši Vārdu varētu izpētīt. 
« Tie bija labvēlīgāki par Tesalonīkes jūdiem un vārdu labprāt uzņēma, meklēdami ik dienas rakstos, vai tas tā esot ». (Ap.d..17:11).
 Šie cilvēki klausījās svētrunu, pēc tam atgriezās mājās un paši iedziļinājās tajā, ko bija dzirdējuši. Tā cilvēki saņēma personīgu atklāsmi, kuru viņiem apstiprināja Dievs caur Svēto Garu. Caur Vārda lasīšanu mēs klausāmies Jēzu. Bet, kad mēs klausāmies Jēzu, tad mēs saņemam tās atklāsmes, kuras mēs nevarētu saņemt caur citiem cilvēkiem. Divi Jēzus mācekļi gāja un pārrunāja Vārdu, bet viņi šo Vārdu nesaprata. Jēzus piegāja pie viņiem un uzsāka sarunu. Pēc sarunas ar Jēzu, mācekļiem atnāca sapratne par Vārdu, un viņu sirdis piepildījās ar prieku un uguni. Ir uguns, kurš atnāk no sadraudzības ar Jēzu caur Viņa Vārdu. Tātad, es klausos Vārdu, lai mana ticība augtu; es lasu Vārdu, lai būtu sadraudzībā ar Jēzu; es runāju ar Dievu lūgšanās un Viņš runā uz mani caur Savu Vārdu. Tālāk, es izpētu Vārdu, lai man būtu zināšanas. Katram no mums ir vajadzīgas zināšanas. Man ir jāzina, kā audzināt savus bērnus, kā kļūt par labu sievu vai vīru, kā kļūt veiksmīgam u.t.t. Man vajag daudz zināšanu, kas nāk no Dieva redzējuma. Es pētu Bībeli, iedziļinos Vārdā, lai saņemtu zināšanas visām manas dzīves sfērām. Ja es kaut ko nesaprotu Bībelē, tad es ņemu simfoniju un izpētu šo vārdu visā Bībelē. Piemēram, agrāk es nesapratu, ko nozīmē «derība». Es klausījos daudz svētrunas par derību, bet neizpratu pilnībā šī vārda nozīmi un tā dziļumu. Tad es sāku pētīt tās vietas no Rakstiem, kurās bija vārds «derība» un tikai pēc tam es sapratu visu šī vārda dziļumu. Svētrunas klausīšanās var dot virzienu, vai kļūt par personīgās izpētes tēmu. Bet kādas bībeliskas tēmas vai jēdziena personiska izpēte sniedz ne tikai zināšanas, bet arī baudījumu. Bez tā, ka es klausos un lasu Dieva Vārdu, es iemācos Vārdu no galvas, lai būtu efektīvs. Ne vienmēr tev būs līdzi Bībele, bet to, ko es esmu iemācījies no galvas, neviens nespēj atņemt, un tas vienmēr ir pie manis. Kādreiz man vajadzēja sludināt Bībeles skolā. Sāku gatavoties, piepildījos ar Svēto Garu, paņēmu savu Bībeli un konspektus, un gāju uz nodarbībām. Kad pienāca svētrunas laiks, es konstatēju, ka mani konspekti ar piezīmēm kaut kur ir pazuduši. Visi ir sanākuši un gaida mani. Studenti ir atnākuši, lai noklausītos svētrunu par konkrēto tēmu un neko mainīt nevarēja. Tad es teicu: «Lūgsim!» Kamēr visi lūdza, es domāju, ko man darīt. Paldies Dievam, par to, ka līdz tam es biju iemācījies no galvas daudz vietas no Rakstiem. Rakstu vietu mācīšanās no galvas dara mūs efektīvus. Toreiz es sludināju divas stundas un nenovirzījos no tēmas. Tas bija brīnišķīgs dievkalpojums. Kas man palīdzēja tajā reizē? Tas, ka manī mājoja Dieva Vārds. Ja mēs pacentīsimies katru dienu iegaumēt no galvas kaut vienu pantu no Rakstiem, tas padarīs mūsu dzīvi efektīvāku, tas palīdzēs mums liecināt neticīgiem cilvēkiem par Dievu. Ja mēs vēlamies redzēt radikāli pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē, tad mums jāpārskata savu attieksmi pret Dieva Vārdu. 
« Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai ». (2 Тim.3:16).
 Līdz rītam! Dieva mieru! Mācītājs Rufus Adzīboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.