Manta – tās ir pastiprinātas rūpes par materiālajiem labumiem, tās ir alkas pēc bagātības. Manta novērš cilvēku no Dieva un piesaista sev. Manta – tas ir tas, kas mēģina konkurēt ar Dievu un mūsu attiecībām ar Viņu. Jēzus Saviem mācekļiem teica, lai tie paļaujas uz Dievu, Kurš ir viņu Tēvs. Jēzus teica, lai mēs papriekš meklējam Dieva Valstību, un tad viss nepieciešamais mums taps dots, taps piemests. Mateja Evaņģēlija 13.nodaļā ir teikts, ka bagātības viltība apslāpē Dieva Vārdu un padara cilvēka dzīvi neauglīgu.Kāpēc Jēzus tik bieži runāja par finansēm un bagātību? Tāpēc, ka Viņš zina, ka finansēm piemīt spēks. Dievs nav pret to, lai mums būtu nauda vai bagātība, bet Viņš grib, lai mums būtu pareiza attieksme pret to.Turpinājumā mācītājs sīkāk runāja par
finanšu pārvaldīšanu no Dieva perspektīvas.Jautājumā, kas skar finanses, mums ir jāvadās pēc Dieva principiem, kas aprakstīti Dieva Vārdā. Un tāpēc, mums ir svarīgi iepazīties un apgūt priekš sevis svarīgus principus vai apgalvojumus:
1) Jāatzīst, ka finansēm piemīt spēks.
Ja mēs neturēsimies pie tā, ko saka Dieva Vārds, tad mums jāzina, ka sātans noteikti izliks lamatas mūsu dzīvē. Finanses var kļūt par iemeslu tam, kāpēc cilvēks var neieiet mūžībā. Ja cilvēka sirds pieķeras finansēm, tad atnāk bagātības viltība un notiek atkrišana no Dieva principiem.Vērsīsimies pie stāsta par jaunu cilvēku, kas aprakstīts Marka Evaņģēlijā:
Мarka ev. 10:17-21 – Un, kad Viņš bija izgājis uz ceļu, tad kāds pieskrēja un, ceļos nometies, Viņu lūdza: “Labais Mācītāj, ko man būs darīt, lai iemantoju mūžīgu dzīvību?” Bet Jēzus uz to sacīja: “Kāpēc tu Mani sauc labu? Neviens nav labs kā vienīgi Dievs. Tu baušļus zini: tev nebūs nokaut; tev nebūs laulību pārkāpt; tev nebūs zagt; tev nebūs dot nepatiesu liecību; nelaupi; godā savu tēvu un māti.” Bet tas Viņam teica: “Mācītāj, šo visu es esmu turējis kopš savas jaunības.” Bet Jēzus, viņu uzlūkodams, iemīlēja viņu un sacīja: “Vienas lietas tev trūkst – ej, pārdod visu, kas tev ir, un dod nabagiem; tad tev būs manta debesīs; ņem krustu un seko Man.”
Mēs redzam, ka jaunais cilvēks pats atnāca pie Jēzus, jo gribēja zināt kā ieiet Dieva Valstībā. Šis cilvēks zināja, ka Jēzum ir atbilde uz šo jautājumu. Iesākumā Jēzus piedāvāja viņam piepildīt baušļus, bet jaunais cilvēks domāja, ka viņš jau to dara.Svarīgi ir atzīmēt, ka neskatoties uz jaunā cilvēka apgalvojumu par to, ka viņš pilda visus baušļus, tai pat laikā, viņš neapzinājās, ka viņa sirds vēl joprojām ir pieķērusies bagātībai. Jēzus ieraudzīja problēmu šā cilvēka sirdī, tāpēc nolēma pārbaudīt to, kā viņš pilda baušļus.Viena lieta ir runāt par savu mīlestību uz Dievu, un pavisam kaut kas cits ir – pierādīt to darbībā, atdot kaut ko no sevis. Sakot jaunajam cilvēkam visu pārdot un izdalīt nabagiem, – tādā veidā Jēzus pārbaudīja, kā šis jaunais cilvēks pilda pirmo bausli – mīli Dievu savu Kungu no visas savas sirds. Jēzus gribēja redzēt, kas ieņem pirmo vietu šā jaunā cilvēka dzīvē.
Мarka ev. 10:22-23 – Bet tas, par šo vārdu noskumis, aizgāja bēdīgs; jo viņš bija ļoti bagāts. Un Jēzus skatījās apkārt un saka uz Saviem mācekļiem: “Cik grūti bagātie ieies Dieva valstībā!”
Jēzus nav pret bagātību. Lasot Bībeli, mēs redzam, ka daudzi cilvēki, kuri kalpoja Dievam, savā laikā bija ļoti bagāti cilvēki. Salamans bija pats bagātākais cilvēks ne tikai savā laikā, bet par tādu tiek uzskatīts līdz pat šim laikam(lasiet pastāvīgi 1.Ķēniņu 10:14-29; 2.Laiku 9:13-29). Bagāti cilvēki bija arī Ābrahāms, Ījabs, Dāvids un daudzi citi Bībeles varoņi. Bet, šie cilvēki bija ne tikai bagāti, tiem bija arī pareiza attieksme pret bagātību. Jēzus nekad nav teicis, ka pati bagātība liedz cilvēkam ieeju Dieva Valstībā, bet gan nepareiza attieksme pret šo bagātību. Cilvēks, kurš savu paļāvību liek uz bagātību, nevarēs ieiet Dieva Valstībā. Ir svarīgi apzināties un vienmēr atcerēties, ka bagātībai piemīt spēks, kas vilina cilvēku pie sevis un mēģina aizvest no Dieva. Tieši tāpēc, mēs nedrīkstam pieļaut, ka mūsu sirds pieķertos bagātībai. Dievs saka, ka cilvēks nevar ieiet Dieva Valstībā, ja tas savu paļāvību liek uz bagātību, nevis uz Viņu. Bagātība(manta) mēģina kontrolēt cilvēka dzīvi, diktējot tam, ko drīkst darīt un ko nedrīkst darīt.