Nazīrieši

Šajā svētdienā bērnu kalpošanas līdere Daina Eglīte sludināja par tēmu „Nazīrieši”. Kas ir nazīrietis? Nazīrietis – tas ir Dieva izredzēts un konkrētai kalpošanas atdalīts cilvēks.
  • Viscaur Bībelē mēs redzam, ka Dievs jau no mātes miesām izredzēja konkrētus cilvēkus, lai tie kļūtu par nazīriešiem.
  • Bez tam, ikviena māte varēja novēlēt (veltīt) savu bērnu Dievam vēl pirms tā piedzimšanas. Bībelē mēs lasām par Annu, kurai ilgstoši nebija bērnu. Lūdzot viņa teica, ka tad, ja Dievs dos viņai dēlu, viņa novēlēs to kalpošanai Tam Kungam. Anna novēlēja savu bērnu Dievam vēl pirms viņa piedzimšanas.
  • Par nazīrieti varēja kļūt arī cilvēks, kurš uz kādu noteiktu laiku deva solījumu Dievam, ka viņš piederēs un kalpos šai laikā tikai Viņam.
Ārējā nazīrieša pazīme bija gari mati, kurus viņš nedrīkstēja nogriezt. Tas bija par zīmi solījumam Dievam kalpot tikai Viņam. Nazīriešiem bija uzrakstīti strikti noteikumi. Nazīriešiem nebija tiesību dzert vīnu un neko, kas bija pagatavots no vīnogām. Viņi nedrīkstēja pieskarties mirušajiem. Ja kaut kas tāds notika, tad nazīrietim par savu grēku vajadzēja pienest Dievam upuri, viņam tika nodzīti mati, un laiks, kuru tas bija pavadījis kā nazīrietis, netika ieskaitīts. Pēc upura pienešanas par savu grēku, nazīrietim vajadzēja visu sākt no gala.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.