Nepareiza motivācija II
Sveicinu jūs dārgie klausītāji, šajā brīnišķīgajā dienā! Katru dienu Dievs rada visu jaunu, un Viņa žēlastība atjaunojas katru rītu! Mēs ar jums runājām par to, ka daudziem cilvēkiem ir nepareiza motivācija dzīvē. Un mēs izcēlām 2 veida šādas motivācijas – materiālisms un mantas kārība. Un mēs runājām, ka mareriālisms un mantkārība pēc savas nozīmes ir ļoti tuvi, bet atšķitas ar to, ka materiālisms pamatā ir saistīts ar kāri pēc lietām, bet mantkārība – ar tiekšanos pēc naudas. Ir vēl viens nepareizas motivācijas veids un tas ir:
- Konkurences vai sacenšanās gars.
Jo mēs neuzdrošināmies sevi pieskaitīt vai pielīdzināt tādiem, kas paši sevi liela; bet tie, sevi pašus ar sevi mērodami un paši sev pielīdzinādami, nedara prātīgi (2.Korint10:12).
Salīdzināt sevi ar citiem – tas nav gudri. Tu nekad nespēsi kļūt pat to, kam Dievs tevi ir radījis vai atrast savu aicinājumu Dievā, ja tu salīdzināsi sevi ar citiem cilvēkiem. Mēs visi esam atšķirīgi, un katrs no mums ir aicināts darīt dažādas lietas, tādēļ mums nevajag salīdzināt sevi ar citiem cilvēkiem. Mums ir jāiepazīst Dievs un tas ko Viņš vēlas lai katrs no mums darītu. Mums nav jādara tas, kas ir jādara citiem. Protams, es varu mācīties to ko dara citi, un tas var mani iedvesmot. Bet man nav jābūt šī sacenšanās gara vadītam, tādēļ ka šis gars laupīs man prieku. Cilvēks, kas dzīvo, sacenšanšanās gara vadīts nespēj priecāties par cita veiksmi. Tādi cilvēki pazemo citus, un izmanto šo cilvēku sasniegumus, lai uz šo sasniegumu fona izceltos. Tādi cilvēki alkst mirdzēt pazemojot autoritāti un uz citu cilvēku panākumu fona. Ja tu esi brīvs no šī gara, tad tu esi spējīgs priecāties par cita veiksmi, un vēlies palīdzēt citiem īstenot savu aicinājumu. Pārbaudi, kas virza tavu dzīvi? Ja tevi kaitina citu cilvēku veiksme, ja tu nevari gūt prieku no citu cilvēku veiksmes, tad tu tiec konkurences gara vadīts. Vēl viena nepareiza dzīves motivācija ir:- Vēlēšanās būt pieņemtam.