Nepareiza motivācija II

Sveicinu jūs dārgie klausītāji, šajā brīnišķīgajā dienā! Katru dienu Dievs rada visu jaunu, un Viņa žēlastība atjaunojas katru rītu! Mēs ar jums runājām par to, ka daudziem cilvēkiem ir nepareiza motivācija dzīvē. Un mēs izcēlām 2 veida šādas motivācijas – materiālisms un mantas kārība. Un mēs runājām, ka mareriālisms un mantkārība pēc savas nozīmes ir ļoti tuvi, bet atšķitas ar to, ka materiālisms pamatā ir saistīts ar kāri pēc lietām, bet mantkārība – ar tiekšanos pēc naudas. Ir vēl viens nepareizas motivācijas veids un tas ir: 
  1. Konkurences vai sacenšanās gars.
 Daži cilvēki tiek vadīti ar vēlēšanos pierādīt citiem, ka viņi arī ko spēj. Tie, kas ir šī gara vadīti nevar palikt mierā, ja redz ka kādam lietas iet labāk nekā viņiem pašiem. Šie cilvēki pastāvīgi kādam kaut ko pierāda, tāpēc ka nemitīgi sevi salīdzina ar citiem cilvēkiem. Tādi cilvēki dzīvo pēc citu cilvēku režīma, tāpēc ka viņiem pašiem nav tāda. 
Jo mēs neuzdrošināmies sevi pieskaitīt vai pielīdzināt tādiem, kas paši sevi liela; bet tie, sevi pašus ar sevi mērodami un paši sev pielīdzinādami, nedara prātīgi (2.Korint10:12).
 Salīdzināt sevi ar citiem – tas nav gudri. Tu nekad nespēsi kļūt pat to, kam Dievs tevi ir radījis vai atrast savu aicinājumu Dievā, ja tu salīdzināsi sevi ar citiem cilvēkiem. Mēs visi esam atšķirīgi, un katrs no mums ir aicināts darīt dažādas lietas, tādēļ mums nevajag salīdzināt sevi ar citiem cilvēkiem. Mums ir jāiepazīst Dievs un tas ko Viņš vēlas lai katrs no mums darītu. Mums nav jādara tas, kas ir jādara citiem. Protams, es varu mācīties to ko dara citi, un tas var mani iedvesmot. Bet man nav jābūt šī sacenšanās gara vadītam, tādēļ ka šis gars laupīs man prieku. Cilvēks, kas dzīvo, sacenšanšanās gara vadīts nespēj priecāties par cita veiksmi. Tādi cilvēki pazemo citus, un izmanto šo cilvēku sasniegumus, lai uz šo sasniegumu fona izceltos. Tādi cilvēki alkst mirdzēt pazemojot autoritāti un uz citu cilvēku panākumu fona. Ja tu esi brīvs no šī gara, tad tu esi spējīgs priecāties par cita veiksmi, un vēlies palīdzēt citiem īstenot savu aicinājumu. Pārbaudi, kas virza tavu dzīvi? Ja tevi kaitina citu cilvēku veiksme, ja tu nevari gūt prieku no citu cilvēku veiksmes, tad tu tiec konkurences gara vadīts. Vēl viena nepareiza dzīves motivācija ir: 
  1. Vēlēšanās būt pieņemtam.
Bieži cilvēki ir gatavi darīt visu ko tikai tāpēc, lai būtu pieņemti, lai iespaidotu citus, lai saņemtu uzslavu no citiem. Bieži cilvēki runā skaistas, uzpūstas frāzes, kuras patīk citiem tikai tāpēc, lai tos pašus lielītu un pieņemtu. Tādi cilvēki seko pūlim, kas virzās uz nepatiesību, tā vietā lai pastāvētu par patiesību un pareizām lietām, paliekot vieniem, ja tas to prasa. Tādi cilvēki baidās būt atstumti un nepieņemti, un tādēļ viņi dara to, kas ir populārs un, kas patīk citiem. Bieži cilvēki – tavi radinieki, draugi, kolēģi, kaimiņi u.c. vēlas redzēt tevi atbilstoši tam tēlam, kuru viņi paši ir iedomājušies priekš tevis. Pāvils runāja, ja tu gribēsi izpatikt cilvēkiem, tad tu nekad nespēsi kļūt par Dieva kalpu. Ja tu vēlies izpatikt cilvēkiem, tad tu nevarēsi izpatikt Dievam. 
Jo vai tad es tagad runāju cilvēkiem pa prātam vai Dievam? Jeb vai es cenšos cilvēkiem patikt? Ja es vēl cilvēkiem censtos patikt, tad es nebūtu Kristus kalps. 11 Jo es jums apliecinu, brāļi: tas evaņģēlijs, kuru es jums esmu pasludinājis, nav cilvēku izdomāts. 12 Es to arī neesmu saņēmis no kāda cilvēka, nedz kāds man to ir mācījis, bet Jēzus Kristus man to ir atklājis. 13 Jo jūs esat dzirdējuši par manu kādreizējo dzīvi jūdu ticībā, kā es pārlieku vajāju Dieva draudzi un to postīju 14 un ka es pārspēju jūdu ticībā daudzus savus biedrus savā tautā, būdams vēl dedzīgāks tēvu paražu aizstāvis. 15 Bet, kad Dievam, kas mani no mātes miesām izredzējis un Savā žēlastībā aicinājis, labpatika16 Savu Dēlu manī atklāt, lai es prieka vēsti par Viņu nestu pagāniem, tad es tūdaļ negriezos pēc padoma pie miesas un asinīm (Galat1:10-16).
 Izpatīkat Dievam un meklējiet Viņa labvēlību! Mēs turpināsim rīt! Ar Dieva mieru! Mācītāj Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.