Nezināšana par lietu pareizu izmantošanu noved pie nepareizas šo lietu izmantošanas un pēc tam – pie ciešanām un sāpēm

Labdien, dārgie draugi!Slava Dievam par šo brīnišķīgo dienu, kuru Viņš mums ir dāvājis! Slava Dievam par vēl vienu iespēju piepildīties ar Viņa dzīvo vārdu!Vakar mēs ar jums runājām par to, ka Dieva vārds – ir neizmērojami plašs atklāsmes, zināšanu un gaismas avots, no kura var smelt gudrību un sapratni jebkurai cilvēka dzīves sfērai. Tā patiesības atzīšana, kura ir Dieva vārdā, atbrīvo cilvēku, dod gudrību, iepriecina viņa sirdi, attur viņa kājas no ļauna, veido viņu par saprātīgu un zinošu cilvēku.Kāds ir teicis, ka nezināšana, noved līdz nepareizai lietu izmantošanai, bet lietu nepareiza izmantošana, savukārt, noved līdz dažāda veida problēmām.Piemēram:
  • Nepareiza, ļaunprātīga ēdiena izmantošana noved pie pārēšanās, pie liekā svara, pie sirdslēkmēm, pie artēriju aizsērējuma un daudzām citām slimībām.
  • Ļaunprātīga, zināmu ārstniecības augu izmantošana noved līdz narkotiku lietošanai, burvestībām, maģijas un tamlīdzīgām lietām.
  • Ļaunprātīga dabas izmantošana ( upes, mežu, gaisa, zemes) un tās balansa izjaukšana noved pie dažādām dabas stihijām.
Vienā vārdā sakot, nezināšana par lietu pareizu izmantošanu noved pie nepareizas šo lietu izmantošanas un pēc tam – pie ciešanām un sāpēm.Vēl bez visa tā, ko mēs esam runājuši, Bībele apgalvo, ka nezināšana baro miesas kārību, kura rada grēku un atnes nāvi. 
„Kā paklausīgi bērni neveidojiet savu dzīvi pēc kārībām, kurās jūs agrāk dzīvojāt savā nezināšanā.” (1 Pētera 1: 14).
 Šis pants no Rakstiem apstiprina to faktu, ka neziņa, nezināšana rada miesas kārību. Vēršoties pie ticīgajiem cilvēkiem, Pēteris runā par to, ka tā iemesla dēļ, ka tagad, kad viņi ir kļuvuši par paklausīgiem bērniem, viņiem nav vairs jādzīvo saskaņā ar savu iepriekšējo dzīvi, kura bija kārību pilna un kurā viņi atradās savas nezināšanas dēļ.Lai dzīvotu pareizi un pieņemtu pareizus lēmumus, mums vajag iegūt zināšanas un sapratni. Kad cilvēka dzīve piepildās ar zināšanām, tas līdzinās saules gaismai, kura atspīd tumsas laikā.Nezināšana rada miesas kārību, bet miesas kārībai seko ciešanas. 
„Papriekš ievērojiet to, ka pēdējās dienās nāks nikni smējēji, kuri dzīvos savās pašu kārībās  un sacīs: kur paliek Viņa apsolītā atnākšana? No tā laika sākot, kad tēvi iegāja mierā, viss paliek tā, kā bija no radīšanas sākuma. –  Tiem, kas to apgalvo, paliek apslēpts, ka vecos laikos debesis un zeme ir cēlušās Dieva vārda spēkā no ūdens un ar ūdeni. Tāpēc arī toreizējā pasaule gāja bojā ūdens plūdos.  Bet tagadējās debesis un tagadējo zemi glabā un uztur tas pats vārds ugunij un bezdievīgo cilvēku tiesas un pazušanas dienai.  Bet to vien turiet vērā, mīļie, ka viena diena Tam Kungam ir kā tūkstoš gadi un tūkstoš gadi kā viena diena. Tas Kungs nevilcina Savu apsolījumu, kā dažiem tas šķiet, bet ir pacietīgs ar jums, negribēdams, ka kādi pazustu, bet ka visi nāktu pie atgriešanās. Bet Tā Kunga diena nāks kā zaglis, tanī debesis ar lielu troksni zudīs, un pasaules pamati degdami izjuks un zeme un viss, kas uz tās radīts. Kad nu viss tas tā iznīks, cik stipriem tad jums jābūt svētā dzīvē un dievbijībā,  gaidot un pasteidzinot Dieva dienas atnākšanu, kuras dēļ debesis ugunī sadegs un pasaules pamati karstumā izkusīs. Bet mēs gaidām pēc Viņa apsolījuma jaunas debesis un jaunu zemi, kur taisnība mājo. Tādēļ, mīļie, to gaidīdami, centieties, ka Viņš jūs atrod ar mieru sirdī, neaptraipītus un nevainojamus”  (2 Pētera 3: 3-14).
 Šajā rakstu vietā, Apustulis Pēteris runā par nezināšanas bīstamību cilvēka dzīvē un par to, pie kā šī nezināšana var novest. Cilvēki, kuri nepazīst Dievu un Viņa vārdu, šodien smejas par tiem brīdinājumiem, kuri ir Dieva vārdā. Tādi cilvēki nepievērš uzmanību Viņa baušļiem un Viņa aicinājumam dzīvot šķīstu dzīvi, attaisnojoties ar kaut kādiem faktiem un argumentiem. Bet, Pēteris par to saka, ka tāds dzīvesveids bieži vien noved pie negaidītas, pēkšņas traģēdijas. Nezinošs vai nepieredzējis cilvēks tiks sodīts par savu nezināšanu. 
„Gudrais redz nelaimi, paslēpjas un izvairās, bet nesapratīgie dodas tai tieši cauri un smagi cieš.” (Sal.pam. 27:12).
 Bībele aicina mūs parūpēties par to, lai mēs izprastu Dievu un Viņa ceļus, Viņa likumus, jo neziņa cilvēka dzīvē atnes sodu un sāpes. 
„Tad nu tāpat, kā viņi nav turējuši cieņā viņiem doto Dieva atziņu, Dievs sagandējis viņu prātu, ka viņi dara to, kas neklājas.„ (Romiešiem 1: 28).
 Tev būs jāizvēlas, kādu cilvēku skaitā tu būsi – saprātīgo, kuri piepilda savu sirdi ar Dieva gudrību un seko tai, vai arī – nezinošo skaitā, kuru dzīve būs piepildīta ar bēdām un ciešanām.Lai Tas Kungs jūs svētī!Līdz rītdienai!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.