Pasaules gudrība un Dieva gudrība

Sveicinu jūs, dārgie draugi, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”! Es ticu, ka jūs saņemat uzmundrinājumu un iedvesmu, lasot šo ikdienas uzrunu.Vakar mēs runājām par to, ka tikai Dievs zina patieso aicinājumu cilvēka dzīvei. Mēs esam Viņa radījumi, un tikai Dievs kā Radītājs zina patiesos mērķus un aicinājumu cilvēkiem, vēloties to atklāt Saviem bērniem.Tieši tāpēc, Dievs aicina mūs saukt uz Viņu un gaidīt atklāsmes par mūsu dzīves jēgu un mērķi. 
“piesauc Mani, tad Es tevi uzklausīšu un tev atklāšu lielas un brīnišķas lietas, kas tev nebija zināmas. ”. (Jerem.33:3).
 Daudz ko no tā, ko tu meklē dzīvē, Dievs sauc par „nepieejamu, kas tev nebija zināms”.Tikai Dievs zina, kas tev ir vajadzīgs šajā tavas dzīves posmā. Tikai Viņš zina to, ko neviens cits nezina par tavu dzīvi, tāpēc ka tas nav pieejams citiem cilvēkiem. Dievam ir pieejams viss, jo Viņš ir mūsu Radītājs, un Viņš zina visu par mums — par mūsu pagātni, tagadni un nākotni.Nepieejamais, „kas tev nebija zināms”, – tie ir tie noslēpumi, kurus tev ir tik svarīgi zināt priekš tava izrāviena un uzvaras personīgajā dzīvē. Tās ir tās lietas, kuras pagaidām ir apslēptas priekš tevis, bet kuras ir tik ļoti nepieciešamas tavai veiksmei visās tavas dzīves sfērās.Tas viss ir zināms tikai Dievam un Viņš ir gatavs atklāt un parādīt tev to, ja vien tu sauksi un meklēsi Viņu no visas savas sirds.Lūk, ko Dieva Vārds saka par to: 
“Gudrību arī mēs sludinām, bet pilnīgajiem, ne šīs pasaules gudrību, ne arī šīs pasaules valdnieku gudrību, kas lemti iznīcībai,  bet mēs sludinām Dieva gudrību noslēpumā, apslēpto gudrību, ko Dievs paredzējis no mūžības laikiem, lai mūs celtu godā.  To nav atzinis neviens šīs pasaules valdnieks; jo, ja tie to būtu atzinuši, tad tie nebūtu krustā situši godības Kungu.  Bet tā ir, kā rakstīts: ko acs nav redzējusi un auss nav dzirdējusi un kas neviena cilvēka sirdī nav nācis, to Dievs ir sagatavojis tiem, kas Viņu mīl. –  Mums Dievs to ir atklājis ar Savu Garu, jo Gars izdibina visas lietas, arī Dieva dziļumus.  ” (1 Kor.2: 6-10).
 Kā mēs redzam no augstāk minētās Rakstu Vietas, gudrība mēdz būt dažāda. Ir šīs pasaules gudrība un Dieva gudrība.Dieva gudrība atšķiras no šīs pasaules gudrības ar to, ka tā ir apslēpta no visiem līdz tam laikam, kamēr Pats Dievs to neatklās cilvēkiem. Kas attiecas uz šīs pasaules gudrību, tad tā ir cilvēciska gudrība, kas ir uztverama ar pieciem maņu orgāniem (redze, dzirde, oža, garša un tauste), kuri ir dabiskie gudrības iegūšanas kanāli.Atšķirībā no Dieva gudrības, kas ir paredzēta mūsu celšanai godā, šīs pasaules gudrība ir pārejoša gudrība. Bībele saka, ka „Dieva ģeķība ir gudrāka par cilvēkiem, un Dieva nespēks ir stiprāks par cilvēka spēku”, jo vairāk Viņa gudrība. Dieva gudrība ir daudz pārāka par cilvēka gudrību. Interesanti ir tas, ka Dievs ir gatavs padalīties ar mums Savā gudrībā, ja mēs pēc tā slāpsim.Dievs ir gatavs atklāt mums ar Svēto Garu mūsu dzīves noslēpumus, ja mēs tieksimies un tuvosimies Viņam.Augstāk minētajā Rakstu vietā mēs redzam, ka Dievišķo neviens nezina, izņemot Dieva Garu, Kuru Dievs dod ikvienam, kurš mīl Viņu, kontaktējas ar Viņu, lūdz Viņam, pieņem Viņu un staigā paklausībā Viņam (skat. Apust. d..5:32; Lūkas 11:13).Dievs dod Svēto Garu katram, kas Viņu lūdz, lai cilvēks varētu iepazīt visu to, kas viņam ir dāvāts no Dieva, lai varētu saņemt savu mantojumu un baudīt šo mantojumu.  
„…Jo kurš cilvēks zina, kas ir cilvēkā, kā vien cilvēka gars, kas ir viņā. Tāpat arī neviens nespēj izprast to, kas ir Dievā, kā vien Dieva Gars. Bet mēs neesam dabūjuši pasaules garu, bet to Garu, kas nāk no Dieva, lai saprastu, ko Dievs mums dāvājis. ”(1 Kor. 2: 11-12).
 Sauc uz Viņu, un Viņš atbildēs tev!Bagātīgas jums Dieva svētības!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.