Sveicinu jūs, dārgie draugi, mūsu rubrikā „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam”!Mēs, vēl joprojām runājam par tēmu: „Ko tu dari ar savu talantu?”Mēs runājām par to, ka lai vairotu savu talantu, tev ir jāatrod tam pielietojums. Un vēl mēs varam savu talantu vairot arī caur sapni.Nākamais, kas ietekmē mūsu talanta attīstību, – ir mūsu attieksme pret dzīvi. Es gribu teikt katram lasītājam: Tava attieksme ietekmē tavu virzību uz priekšu.Jēzus līdzībā par talantiem iet runa par cilvēku, kurš apraka savu talantu, tāpēc, ka viņš nepareizi sprieda un šie nepareizie spriedumi ietekmēja viņa darbību.
Bet atnāca arī tas, kas bija dabūjis vienu talentu, un sacīja: es pazīstu tevi kā bargu cilvēku, tu pļauj, kur neesi sējis, un salasi, kur neesi kaisījis. Es baidījos un aizgāju un apraku tavu talentu zemē. Te viņš ir, ņem savu mantu. (Мat.25:24-25).
Cilvēka spriedumi, cilvēka ticība, cilvēka pārliecība ietekmē viņa attieksmi un šī attieksme ietekmē viņa virzību uz priekšu.Cilvēks nevairoja savu talantu tāpēc, ka viņam bija nepareiza attieksme. Šim cilvēkam bija nepareiza attieksme pret savu talantu tāpēc, ka viņam bija nepareiza pārliecība. Šis cilvēks noticēja meliem. Meli, kuriem ir noticējuši daudzi cilvēki, ir kļuvuši par šķērsli viņu pašattīstībai un virzībai uz priekšu. Ja, es noticēšu meliem par to, ka mani nemīl, tad es nepieņemšu nevienu mīlestības soli no cilvēku puses. Noticot šiem meliem, es jebkuru mīlestības izpausmi no citu cilvēku puses uz mani, izskatīšu kā manipulāciju ar mani. Cilvēks, kurš ir noticējis meliem, nebūs spējīgs pieņemt svētības, palīdzību, padomu no citiem cilvēkiem, tāpēc, ka domās, ka cilvēki to dara sava personīgā labuma dēļ. Cilvēks, kurš ir noticējis meliem, pastāvīgi aizstāvas no citiem cilvēkiem, pastāvīgi kādu tur aizdomās un visā vaino citus. Tāds cilvēks, tā vietā, lai pats uzņemtos atbildību par savu dzīvi, domā, ka visā ir vainojams kāds cits. Tāds cilvēks vairās no citiem un aizver savu sirdi uz tiem cilvēkiem, kuri varētu viņam reāli palīdzēt. Tāpēc, tāda cilvēka dzīve, gadiem stāv uz vietas. Un, viss tas notiek dēļ nepareizas attieksmes. Zem vārdiem „nepareiza attieksme”, es arī domāju par tāda cilvēka attieksmi pret dzīvi un cilvēkiem, kuri uzskata – „man visi ir kaut ko parādā, bet es – nevienam neko neesmu parādā”. Vai tad gribās palīdzēt tādiem cilvēkiem, kuri palīdzību uztver kā parādu no citu cilvēku puses? Nē! Parasti, tādi cilvēki nav spējīgi būt pateicīgi, visbiežāk viņi vaino citus pat tad, kad tie viņiem palīdz. Tādiem cilvēkiem, viss vienmēr ir ne tā, kā vajag būt.Pateicīgam cilvēkam vienmēr gribās palīdzēt. Pateicība – tā ir attieksme. Pazemīgs cilvēks ir spējīgs mācīties. Jebkura cita attieksme ir lepnība un augstprātība. Lepns un augstprātīgs cilvēks nav spējīgs mācīties, viņš vienmēr grib mācīt citus. Lepns cilvēks uzskata, ka bez viņa neviens cits neko nezina, ka visiem pārējiem nav taisnība, bet viņam vienmēr ir taisnība. Kad tu sarunājies ar tādiem cilvēkiem, viņi netaisās tevi uzklausīt, bet gaida mirkli, kad varēs izteikt savu viedokli. Tādi cilvēki pārtrauc citus, jo uzskata par pareizu, patiesu tikai savu redzes viedokli. Tamlīdzīga attieksme ļoti traucē. Bet, mēs ar jums varam attīsties un mainīties.Padomā, ko tu dari ar savu talantu? Dievs vēlās, lai tu attīstītu un vairotu savu talantu. Kamēr tavas spējas neattīstīsies, tu nevarēsi iegūt vairāk. Lai vairotu savas spējas, tev tās ir jāizmanto praktiski, vairāk jāsapņo un jāizmaina sava attieksme. Tas Kungs, lai palīdz mums!Bagātīgas jums svētības no Tā Kunga!Lai Dievs jums palīdz īstenoties Viņa valstībā!Mācītājs Rufus Adžiboije