Jūs bijāt radīti, izpirkti un atdzemdināti! Jūs esat dzimuši divreiz!

Miers un žēlastība lai vairojas jūsu dzīvēs no mūsu Kunga Jēzus Kristus!Es ticu, ka vārds, ar kuru es dalos ar jums šajā rubrikā, stiprina jūs un palīdz jums turpināt jūsu ceļojumu mūžībā. 
„Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu…” (Efez.2: 10).
 Mēs esam ne tikai Dieva radījumi, bet tagad mēs esam no jauna radīti Kristū Jēzū! Runa iet par to iespēju, kura tagad ir pieejama grēcīgiem cilvēkiem, pateicoties Kristus ienākšanai šajā pasaulē. Tieši par to ir teikts vēstulē Efeziešiem: 
„Arī jūs bijāt miruši savos pārkāpumos un grēkos,  kuros reiz dzīvojāt, pakļauti šīs pasaules varas nesējam, gaisa valsts valdniekam, garam, kas vēl tagad darbojas nepaklausības bērnos.  Kopā ar tiem arī mēs visi reiz dzīvojām savas miesas kārībās, ļaudamies miesas un miesas prāta iegribām, pēc savas dabas būdami Dieva dusmības bērni kā visi pārējie.  Bet Dievs, bagāts būdams žēlastībā, Savā lielajā mīlestībā, ar ko Viņš mūs ir mīlējis,  arī mūs, kas savos pārkāpumos bijām miruši, darījis dzīvus līdz ar Kristu: žēlastībā jūs esat izglābti!  Viņš iekš Kristus Jēzus un līdz ar Viņu mūs ir uzmodinājis un paaugstinājis debesīs,  lai nākamajos laikmetos Kristū Jēzū mums parādītu Savas žēlastības un laipnības pāri plūstošo bagātību.  Jo no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana.  Ne ar darbiem, lai neviens nelielītos.  Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu. ” (Ef.2: 1-10).
 Mēs bijām miruši mūsu grēku un pārkāpumu dēļ un mēs bijām šīs pasaules valdnieka (sātana) ķīlnieki, tāpēc mēs nebijām spējīgi dzīvot pēc Dieva aicinājuma.Dēļ grēkā krišanas mēs kļuvām par vergiem, kas dzīvo miesas iekārēm un izpilda tikai savas miesa vēlmes un iedomas.Tomēr, pateicoties Savai lielajai mīlestībai un žēlastības bagātībai, Dievs darīja dzīvus un atbrīvoja mūs caur Jēzus Kristus upuri Golgātā ,un atjaunoja pēc Sava sākotnējā nodoma.Reiz es lasīju kādu stāstu, kurš ir spilgta ilustrācija, kas apstiprina šo patiesību.Šis stāsts ir par kādu mazu zēnu, kurš dzīvoja pilsētā, kas atradās upes krastā. Šis zēns mīlēja ūdeni un burāšanas portu. Kopā ar savu tēvu šis puisēns uztaisīja skaistu laivas modeli, tērējot tam daudz laika un spēka. Šīs laivas izgatavošanai bija nepieciešami vairāki mēneši. Pēc tam, kad laiva bija gatava, zēns aiznesa to līdz ezera krastam un uzmanīgi ielika ūdenī. Pēc tam viņš sāka lēnām atlaist striķīti, pie kura bija piestiprināta laiva. Zēns sajūsminājās par savu izgudrojumu un ar izbrīnu vēroja, kā laiva skaisti peldēja pa ūdeni. Pēkšņi, spēcīga vēja straume paķēra šo mazo laiviņu un aiznesa to tālu, tālu. Zēnam neizdevās laivu izvilkt krastā, jo striķītis, ar kura palīdzību viņš vilka laiviņu, pārtrūka. Tik ātri, cik laiviņa traucās lejup pa upes straumi, zēns skrēja līdzi blakus krastam, cik vien ātri spēja. Bet viss bija veltīgi. Drīzumā laiviņa vispār pazuda no redzesloka.Visu dienu puisēns meklēja savu mīļoto laiviņu, bet bez rezultātiem. Un tikai pēc tam, kad pavisam satumsa, zēns pārnāca mājās izmisis un apjucis.Dienu pēc dienas viņš staigāja gar krastu ,meklējot savu dārgumu, bet viss velti. Un reiz, ejot pa pilsētu, viņš ieraudzīja, ka viņa dārgā laiviņa stāv kāda veikala vitrīnā. Zēns piegāja pie veikala īpašnieka un paziņoja par to, ka tieši viņš ir patiesais šīs laiviņas īpašnieks. Tomēr, jaunais saimnieks atbildēja puisēnam, ka laiviņa nevar viņam piederēt, jo viņš ir samaksājis lielu naudu kādam no vietējiem zvejniekiem.Vienīgais veids, kā zēns varētu atgūt savu laiviņu ir nopirkt to no jaunā īpašnieka, samaksājot nepieciešamo summu. Tieši tā arī nolēma rīkoties mūsu varonis. Lai savāktu nepieciešamo naudas summu, zēnam nācās daudz strādāt, darot visu ko vien viņam piedāvāja. Nopelnījis vajadzīgo summu, viņš atgriezās veikalā un nopirka šo laiviņu. Kad zēns iznāca no veikala ar laiviņu rokās, viņš bija neaprakstāmi laimīgs. Apķēris laiviņu viņš teica: „Tagad tu divkārt esi mana: pirmkārt, es tevi uztaisīju, bet otrkārt, es tevi izpirku”.Šis stāsts ilustrē tieši to, ko Dievs izdarīja attiecībā pret mums. Ja jūs esat atdzimis no augšienes ,ticīgs cilvēks, tad jūs piederat Dievam divkārt. Pirmkārt, jūs esat Viņa radījums (Viņš jūs radīja kā savu šedevru), bet otrkārt, kad jūs bijāt zuduši grēka pasaulē, Viņš jūs izpirka ar Sava Vienīgā Dēla Jēzus Kristus Asinīm. 
„Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu. …” (Ef.2: 10).
 Jūs bijāt radīti, izpirkti un atdzemdināti! Jūs esat dzimuši divreiz!Tagad nav jābūt nekādām šaubām attiecībā par to, kam jūs piederat.Turpināsim sarunu rīt!Ar Dieva mieruMācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.