Kāpēc cilvēki izvēlas būt bezatbildīgi? II

Es priecājos sveikt katru mūsu rubrikas „Ikdienas vārds garīgajam stiprinājumam” lasītāju!Vakar mēs uzsākām sarunu par to, kāpēc cilvēki izvēlas bezatbildības ceļu. Ar Jēzus līdzības par talentiem piemēru mēs ieraudzījām, ka bailes ir viens no galvenajiem iemesliem, kas ved cilvēku uz bezatbildīgu dzīvi.Bailes paralizē un ierobežo cilvēku, atņem viņam spēku un uzdrīkstēšanos virzīties uz priekšu. Bailes atņem cilvēkam paļāvību uz Dievu, kā arī sasaista to dāvanu, kas ir cilvēkā un padara viņu neauglīgu.Saskaņā ar Mateja 25:14-19; 24-26, otrs iemesls ir viltīga sirds.
„Bet viņa kungs atbildēja tam un sacīja: tu blēdīgais un kūtrais kalps. Ja tu zināji, ka es pļauju, kur neesmu sējis, un salasu, kur neesmu kaisījis.”(Mateja 25:26).
Atbildība ir saistīta ar cilvēka sirds stāvokli. Ja ir viltīga sirds, bet prāts nav atjaunots, tad tādā gadījumā ir velti gaidīt atbildību.Kalps, kurš apraka savu talentu, domāja slikti par savu kungu. Viņš uzlūkoja savu kungu kā ļaunu cilvēku, kurš pļauj tur, kur nav sējis, salasa tur, kur nav kaisījis. Tamlīdzīgu spriedelējumu dēļ šī cilvēka sirdī nebija nekāda stimula ieguldīt sevi par visiem 100%.Kad ir netīri motīvi, kad prāts ir piepildīts ar egoistiskām domām, tad cilvēks nav spējīgs uzņemties atbildību. Tāds cilvēks žēlo, mīl tikai sevi, viss riņķo tikai ap viņu pašu, un šāda cilvēka ceļi ir viltīgi un egoistiski. Tādam cilvēkam ir bīstami uzticēt atbildīgu uzdevumu, jo viņa viltīgā sirds ļaus viņam vainot visus, izņemot sevi pašu.Cilvēks ar viltīgu sirdi vienmēr izlokās un meklē sev attaisnojumu.Veselīga domāšana, tīri sirds motīvi – tās ir atbildīga cilvēka nepieciešamās īpašības.Atļauj Dieva Vārdam attīrīt tavu sirdi un palūdz Svētajam Garam attīrīt tavus motīvus, lai tu varētu kļūt par vēl atbildīgāku cilvēku. Lai tava sirds tiek piepildīta ar dziļu ticību, kura balstīta uz Dieva Vārdu, ar tīriem motīviem un mīlestību uz Dievu un cilvēkiem.
„Pāri visam, kas jāsarga, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!”(Salamana pam. 4:23).
Tas Kungs lai jūs svētī un sargā!Līdz rītam!Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.