Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai – 7.daļa

Tālāk mācītājs Rufus parādīja veidus, kā mēs varam no Dieva saņemt atziņas (zināšanu) vārdu.
  1. Dievs mums nodod zināšanas caur iekšēju liecību. Bībelē ir teikts, ka Svētais Gars liecina mūsu garam par to, ka mēs esam Dieva bērni (Romiešiem 8:16).
  2. Dievs mums var dot spontānas domas, idejas vai redzējumu, kas pēkšņi pārtrauc mūsu domu dabisko gaitu. Mācītājs izstāstīja, ka reiz, kad viņš lūdza pirms dievkalpojuma, Dievs viņam parādīja sievieti zaļā jakā, kura atnāks uz dievkalpojumu un par kuru būs jālūdz. Atnākot uz dievkalpojumu, mācītājs sāka ar acīm meklēt sievieti, kuru viņš redzēja redzējumā, bet viņas nebija. Bet slavēšanas laikā ar nokavēšanos zālē ienāca viena sieviete. Tā bija tieši tā sieviete, kuru Dievs parādīja mācītājam lūgšanas laikā. Mācītājs vēlreiz atgādināja par to, ka Svētā Gara dāvanas nav cilvēka garīgā brieduma rādītājs. Svētā Gara Dāvanas – tas ir Dieva instruments kalpošanai. Mūsu rakstura veidošana ir saistīta ar Svētā Gara augli, un pie rakstura veidošanas mums jāstrādā pašiem, bet Svētā Gara dāvanas mums tiek dotas Dieva žēlastībā.
  3. Dievs var pievērst īpašu uzmanību vai izcelt konkrētu cilvēku. Tas var notikt tādēļ, lai caur noteiktas informācijas saņemšanu no Viņa tu varētu kalpot šim cilvēkam viņa problēmā vai vajadzībā. Tieši tādā pašā veidā, lasot Bībeli, Dievs var īpaši izcelt vai „izgaismot” kādu pantu no Rakstiem. Svētais Gars ir Iniciators, kurš nodod informāciju no Dieva, bet man ir jāsadarbojas ar Viņu, un tad būs rezultāts. Bez sadarbības ar Svēto Garu nekas nenotiks.
Ļoti svarīgi ir būt jūtīgam uz Svēto Garu, lai varētu saņemt zināšanas no Viņa. Mana mīlestība uz Dievu ir atslēga, lai saņemtu zināšanas no Viņa, un, attiecīgi, mīlestības trūkums uz Dievu atņem man zināšanas no Dieva. Bieži vien Dievs nevar dot mums noteiktas zināšanas vai svētības, tāpēc ka mēs vēl neesam gatavi, lai to saņemtu. Bībelē ir teikts, ka mantinieks, kamēr vēl nav pieaudzis, ne ar ko neatšķiras no verga, kaut arī ir visas mantas kungs (Galatiešiem 4:1). Tieši tāpēc, neskatoties uz to, ka mēs esam Dieva bērni, Dieva mantinieki, katram no mums ir nepieciešams garīgi pieaugt un nostiprināties. Lai tas notiktu, Dievs sūtīja uz zemi Svēto Garu, lai Viņš būtu mūsu Palīgs un Skolotājs. Svētais Gars palīdz mums dzīvot cienīgu kristieša dzīvi un būt efektīviem kalpošanā Dievam un cilvēkiem. Lūdz Dievu, lai Viņš tev palīdz kļūt garīgi jūtīgākam un dzirdēt Svētā Gara balsi katru dienu, un tas tevi pasargās no nepareiziem lēmumiem un rīcības, tas palīdzēs tev piepildīties ar Dieva dzīvību un nest to tālāk citiem cilvēkiem. Dievs vēlas, lai Viņa bērni būtu kanāls, pa kuru tiek nodota Dieva dzīvība un Viņa svētības citu cilvēku dzīvēs. Lai Dieva palīdz katram no mums attiekties pret Dieva vārdu kā pret dārglietu. Lai Dievs mums dod slāpes meklēt un pieņemt Viņa zināšanas, apzinoties, ka Dieva zina visu, bet mēs – nē. Bībelē ir teikts:
Bet mēs neesam dabūjuši pasaules garu, bet to Garu, kas nāk no Dieva, lai saprastu, ko Dievs mums dāvājis.” (1.Korintiešiem 2:12).
 Pastāvīgi pateicies Dievam par Svēto Garu, par dāvāto uzvaru Kristū. Pateicies Dievam par Viņa gudrību un mīlestību. Lai Dievs palīdz mums katram praktizēt savā dzīvē vārdu, kuru Viņš mums sūta, lai mēs nepaliktu tikai klausītāji, bet būtu Dieva Vārda pildītāji. Mēs uzticamies Dieva Garam, ka Viņš mums palīdzēs dzirdēt un atšķirt Viņa balsi. Mēs ticam, ka, pateicoties zināšanām no Dieva, mēs varēsim paveikt arvien vairāk un vairāk varoņdarbus Viņam un paplašināt Dieva Valstību uz šīs zemes, atnesot slavu un godu mūsu Dievam.

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.