Kas ir bauslības lāsts II

Lai vairojas jūsu dzīvē žēlastība jums un miers no mūsu Kunga Jēzus Kristus! Es ticu, ka vārds, kurā es dalos ar jums šai rubrikā, stiprina jūs un palīdz jums turpināt ceļu uz mūžīgo dzīvību. Vakar mēs ar jums runājām par to, kas ir bauslības lāsts. Un mēs noskaidrojām, ka bauslības lāsts – tie ir lāsti, kas ienāk cilvēka dzīvē viņa nepaklausības dēļ un Dieva likuma pārkāpšanas dēļ. Mēs runājām, ka, pirmkārt, lai dzīvotu un baudītu Dieva svētības, mums ir jāstaigā PAKLAUSĪBĀ. Mums ir jāklausa Dieva sava Kunga balsij un rūpīgi jāpilda visi Viņa baušļi. Svētību dzīvē cilvēku ieved viņa paklausība Dievam un Dieva patiesības pielietošana savā dzīvē. Otrkārt, labā vēsts ir tajā, ka Kristus patiesi mūs ir atpircis no bauslības lāsta ar Savu nāvi pie Krusta. Tomēr, ir jāsaprot, ka atpirkšana no bauslības lāsta nenozīmē, ka tagad mēs varam dzīvot tā, kā mums tas ienāk prātā. Atpirkšana no bauslības lāsta – tā ir pārdabisku spēju piešķiršana, lai piepildītu Dieva likumu. Mūsu nespēja piepildīt visus Dieva baušļus nolika mūs zem bauslības lāsta. Bet, lai grēks vairs nevarētu valdīt pār mums, Jēzus Golgatas Krustā izārdīja šo lāstu. 
„ Tāpēc lai grēks nevalda jūsu mirstīgajā miesā! Neklausait vairs viņas iekārēm! Nenododiet arī savus locekļus par netaisnības ieročiem grēkam, bet nododiet sevi pašus Dievam kā tādi, kas no mirušiem kļuvuši dzīvi, un savus locekļus par taisnības ieročiem Dievam. Tad grēks vairs nebūs jūsu kungs; jo jūs neesat padoti bauslībai, bet žēlastībai.”(Romiešiem 6:12-14).
 Mēs redzam, ka, lai atpirktu mūs no bauslības lāsta, Jēzus neanulēja bauslību, bet, Viņš izārdīja grēka varu pār mums un dāvāja mums pieeju Dieva žēlastībai, lai mēs varētu piepildīt bauslības prasības un staigātu svētībās. Lūk, kāpēc Bībelē ir teikts, ka caur Jēzu mēs esam saņēmuši žēlastību un atkal žēlastību. 
„ Jo no Viņa pilnības mēs visi esam dabūjuši žēlastību un atkal žēlastību. Jo bauslība ir dota caur Mozu, bet žēlastība un patiesība nākusi pasaulē caur Jēzu Kristu.” (Jāņa 1:16-17).
 Jēzus neatnāca tālab, lai atzītu grēku, bet, lai nostiprinātu mūsu varu pār grēku. 
„To, kas grēka nepazina, Viņš mūsu labā ir darījis par grēku, lai mēs Viņā kļūtu Dieva taisnība.” (2.Korintiešiem 5:21).
 Lai dāvātu mums varu pār šo bauslības lāstu, Jēzus mūsu labā kļuva par lāstu, tieši tāpat, kā, lai nostiprinātu mūsu uzvaru pār grēku, Viņš mūsu labā tapa par grēku. Spēks un spēja tagad negrēkot mums ir pieejama caur Kristus Asinīm. Spēks, lai atbrīvotos no bauslības lāsta varas tika nodots mums caur to, ka Jēzus mūsu vietā karājās pie Krusta. 
„Kristus ir mūs atpircis no bauslības lāsta, mūsu labā kļūdams par lāstu, jo ir rakstīts: nolādēts ir ikkatrs, kas karājas pie koka,” (Galatiešiem 3:13).
 Jēzus nekļuva par lāstu tāpēc, lai mēs turpinātu darīt to, ko mūsu dzīvē atnesa šie lāsti. 
„Ko lai nu sakām? Vai paliksim grēkā, lai vairojas žēlastība? Nekādā ziņā ne! Kā lai mēs, kas grēkam esam miruši, vēl dzīvojam tajā?” (Romiešiem 6:1-2).
 Spēja staigāt pilnīgā paklausībā Dieva priekšā – tas ir tas, ko Jēzus, karājoties pie Krusta, izdarīja mūsu labā. Tagad, ja vien mēs paši to gribēsim, mēs varam staigāt pilnīgā paklausībā Dieva priekšā. Ir jāsaprot, ka bauslības lāsti, tāpat kā pats bauslības likums, joprojām ir dzīvi. Tālab, nepārkāpiet likumu!Un tātad, ja mēs turpināsim grēkot un staigāt nepaklausībā, tad mēs acīm redzami nevarēsim staigāt izpirkšanā, un tādā gadījumā mūsu dzīvē turpināsies bauslības lāsta darbība. Un tādā gadījumā Dievs neko nevar mainīt. Bet, saskaņā ar Savu lielo mīlestību uz mums un gudrību, Dievs izmanto visas Savas iespējas, lai caur grēku nožēlu atvestu mūs pie Sevis. Draugi, Dievs disciplinē un soda Savus bērnus, jo Viņš mīl tos un vēl tiem labu! Lai Dievs bagātīgi svētī katru no jums! Mācītājs Rufus Adžiboije

Līdzīgi raksti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.