Dieva instrumenti varoņdarbiem un Dieva Valstības paplašināšanai – 5.daļa
*Habakuks bija viens no Dieva praviešiem, kurš bija iemācījies dzirdēt Dieva balsi. Lai dzirdētu, ko saka Dievs, viņš atstāja visas lietas, iegāja pilnīgā klusumā un fokusēja sevi garā, lai sadzirdētu un saprastu to, ko Dievs viņam sacīs no viņa iekšienes. Par to mēs lasām Svētajos Rakstos:
“Es nostāšos savā sarga vietā, es turēšos stingri savā sargu tornī, un es novērošu un pārbaudīšu kā izlūks, ko Viņš man sacīs un kādu atbildi dos uz manu sūdzību.” (Habakuka 2:1)Lai sadzirdētu Dieva balsi, Habakuks noskaņojās uz Dieva „vilni” un nepaļāvās uz savu prātu. Tā ir garīga gaidīšanas prakse Dieva priekšā, kuru ir svarīgi pilnveidot katram no mums lūgšanas un sadraudzības laikā ar Dievu. Lūgšana – tas nav cilvēka, kurš lūdz, monologs, bet gan dialogs starp Dievu un cilvēku. Lūgšanas laikā mums jābūt gataviem gaidīt Dieva priekšā (tik ilgi, cik Dievs uzskatīs par nepieciešamu), lai Viņš sāktu runāt ar mums un parādītu to, ko Viņš dara.Bieži vien ticīgi cilvēki baidās no klusuma lūgšanas laikā un nezina, kas tiem jādara. Bieži vien mēs kā ticīgi cilvēki domājam, ka lūgšanas laikā ir svarīgi tikai runāt un runāt par kaut ko ar Dievu, nevis nomierināties un gaidīt no Viņa. Mums jāattīsta savā dzīvē šī garīgā disciplīna un prakse gaidīt Dieva priekšā. Arī Mozus ir piemērs kā cilvēks, kurš mācēja atrasties un gaidīt Dieva klātbūtnē līdz brīdim, kamēr Dievs sāka runāt ar viņu. Reiz Mozus kāpa kalnā, lai saņemtu no Dieva desmit baušļus, un viņš pavadīja tur četrdesmit dienas. Mozus gaidīja tik ilgi, līdz Dievs sāka runāt ar viņu. Arī mums ir jāiemācās gaidīt Dieva priekšā tik ilgi, līdz Viņš sāks runāt ar mums.Pateicoties tam, ka Habakuks mācēja gaidīt Dieva priekšā, viņš spēja sadzirdēt Dieva balsi, un viņš spēja atšķirt šo balsi no visām citām balsīm.
“Bet man atbildēja Tas Kungs un teica man: “Apraksti tevis redzēto parādību un uzraksti to uz plāksnēm, lai to ikviens viegli var lasīt.” (Habakuka 2:2)