Kas ir Girgazieši? 2 daļa
Pāvils saka, ka viņš tiecas uz mērķi. Bet girgaziešu gars ieinteresēts tajā, lai padarītu tevi par tavas pagātnes vergu, – izmantojot tam domas par tavu pagātni, izsaucot noteiktas emocijas un pārdzīvojumus. Savukārt Dievs vēlas, lai tu savā priekšā redzi Dieva mērķi un tiecies uz to. Ja tu koncentrēsies uz mērķi, uz nākotni no Dieva, tad tevi būs grūti novirzīt no ceļa vai atgriezt atpakaļ. Apustulis Pāvils skatījās uz priekšu, nevis atpakaļ. Bet girgaziešu gars tur cilvēku pagātnes verdzībā, – lai cilvēks nefokusētos uz atklāsmēm un redzējumu no Dieva. Labais ir – vēl labāka pretinieks. Pat tava labā pagātne – tas ir ienaidnieks tavai labākai nākotnei, kuru Dievs tev sagatavojis. Tev sava pagātne vienkārši jāatstāj, jo citādi tu nevarēsi iet uz priekšu. Ar domām par pagātni tu vienkārši atturi sevi no tā, ko tev sagatavojis Dievs. Pāvils teica, lai mēs „aizmirsdami to, kas aiz mums, stiepdamies pēc tā, kas priekšā, mēs dzītos pretim mērķim, goda balvai – Dieva debesu aicinājumam Kristū Jēzū.”. Bet girgaziešu gars grib, lai mēs uz visiem laikiem paliktu un dzīvotu atmiņās par savu pagātni.
Lai Dievs dāvā mums žēlastību – lai mēs aizmirstu savu pagātni un ietu uz priekšu – uz Dieva doto mērķi. Man jādzīvo ar Dieva mērķi, bet mērķis vienmēr ir saistīts ar nākotni. Man jāiegulda sevi šā mērķa sasniegšanā, neļaujot pagātnei ietekmēt vai apturēt mani.
Girgaziešu gars dod cilvēkam neveselīgu pašpārliecību, un cilvēks sāk domāt, ka ar tādu kā viņš, nekas slikts notikt nevar, ka viņš nekad nepakritīs un nepaklups. Neesi pārāk pašpārliecināts, bet paļaujies uz Dievu un Viņa spēku. Bez Dieva mēs neko nespējam. Katram no mums pastāvīgi ir vajadzīgs Dievs un brāļi un māsas Kristū. Jēzus ir Miesas Galva, bet Viņš šobrīd ir debesīs. Viņa Miesa – tie ir Viņa bērni, kuri atrodas uz zemes. Katram no mums ir kādas vājības. Tāpēc, nedomā, ka tu vari iztikt bez citiem, ka esi viss visā, – nē, tas tā nav. Katram no mums ir nepieciešama komunikācija un citu cilvēku palīdzība. Girgaziešu gars – tas ir atkrišanas un pašpārliecības gars, kas atdala cilvēku no dzīvības avota.
Girgaziešu gars izmanto arī pārbaudījumus un grūtības – lai atgrieztu cilvēku grēcīgajā dzīvē, garīgajā Ēģiptē.